آفتاب

اولتیماتوم پلیس به هنجارشکنان | برخورد قاطع در انتظار مروجان بدحجابی در مترو

اولتیماتوم پلیس به هنجارشکنان | برخورد قاطع در انتظار مروجان بدحجابی در مترو

سردار رحیمی با بیان اینکه پلیس در برخورد با کسانی که مروج بدحجابی هستند، برنامه منسجمی دارد خطاب به آنهایی که با حساب و کتاب و هدفمند هنجارشکنی می‌کنند، گفت: هنجارشکنان مطمئن باشند که برخورد قاطع پلیس در انتظارشان است.

فارس: سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت درخصوص برخورد با بدحجابی و بی‌حجابی در متروی تهران  اظهار داشت: پلیس در بحث برخورد با کسانی که بی‌حجابی و بدحجابی را ترویج می‌کنند برنامه منسجمی دارد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: نمی‌خواهم بگویم که حتما و قطعا پلیس به تنهایی این کار را انجام می‌دهد ولی باید بگویم که تقریبا پلیس تنهاست؛ پلیس در این بخش و در جاهای مختلف با اشکال مختلف به عنوان یکی از اولویت‌های ویژه این موضوع را در دستور کار داشته و برای متروی تهران نیز طرح ویژه‌ای در دست اقدام است.

سردار رحیمی در پاسخ به این پرسش فارس که آیا تاکنون برخوردی با بدحجابی‌ و بی‌حجابی موجود در مترو صورت گرفته یا نه؛ تصریح کرد: برخورد موردی داشته‌ایم اما اینکه بخواهیم طرحی اختصاصی برای برخورد با ناهنجاری‌ها در مترو  انجام دهیم انشاءالله این طرح متعاقبا اعلام خواهد شد.

این مقام ارشد پلیس تهران در پاسخ به دغدغه شهروندان در سامانه فارس من، مبنی بر اینکه صحبت رئیس پلیس تهران در برخورد با ناهنجاری‌ها در حد گفتار نباشد اظهار داشت: قطعا مردم این را بدانند که بحث عفاف و حجاب و برخورد با هنجارشکنان از جمله اولویت‌های ویژه پلیس تهران است.

وی گفت: البته برخورد پلیس با افراد متفاوت است؛‌ اگر احساس کنیم که برخی افراد مثلا در فضایی قرار گرفته‌ و به واسطه آن برخی موازین را رعایت نمی‌کنند برخوردمان ایجابی و آموزشی است اما با آنهایی که هدفمند و با حساب و کتاب دنبال هنجارشکنی هستند برخورد پلیس متفاوت و قاطعانه است؛ چراکه در این حوزه اشراف کامل پیدا کرده‌ و برخورد قاطع خواهیم داشت.

گفتنی است شهروندان در سامانه فارس من با درج موضوعی با عنوان «برخورد قاطعانه ماموران مترو با بدحجابی و بی‌حجابی و ناهنجاری‌های اخلاقی » و درج  1446 امضا تا این لحظه پیگیری این موضوع را از خبرگزاری فارس خواستار شدند.
کد N2218818

وبگردی