آفتاب

در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود؛

برگزاری نخستین دوره المپیاد بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک

برگزاری نخستین دوره المپیاد بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک

کارگاه آموزشی آمادگی برای برگزاری نخستین دوره المپیاد بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نخستین کارگاه آموزشی «بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک» ویژه مسؤولان ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی (بخش بانوان) در روزهای ۵ تا ۷ مرداد ماه در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار می‌شود.

این کارگاه آموزشی با هدف اشاعه بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک در میان دانشجویان علوم پزشکی و آشنایی با مقررات، قوانین و فواید این بازی‌ها طی مدت سه روز برای مسؤولان ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی زیر نظر مدرسان برپا خواهد شد.

این کارگاه آموزشی با حضور مسؤولان ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور( بخش آقایان) و همچنین دبیران تربیت بدنی مناطق دهگانه در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۴ مرداد برگزار خواهد شد و حاضران در این کارگاه آموزشی با مقررات، قوانین و نحوه این بازی‌ها آشنا خواهند شد.

به گفته محمد کوشکی رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت، برگزاری این کارگاه‌های آموزشی سبب افزایش آگاهی و دانش مسؤولان ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک می‌شود و تصمیم بر آن شد که بازی‌های فکری و رایانه‌ای در آینده‌ای نزدیک جزو برنامه‌های عملیاتی دانشجویان علوم پزشکی قرار گیرد.

یکی از اهداف اصلی برگزاری این کارگاه‌های آموزشی، آمادگی برای برگزاری نخستین دوره المپیاد بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی است که مقرر شده است این بازی‌های آذرماه به مناسبت روز دانشجو در ۵ رشته ورزشی برگزار شود.
کد N2214198

اخبار مرتبط

تازه های خبری