رئیس انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران مطرح کرد:

ارز نیمایی تعیین‌کننده قیمت لوازم خانگی است نه نرخ بازار آزاد

ارز نیمایی, قیمت, لوازم خانگی, بازار, ارز آزاد, بازار ارز, صنایع, واردات قطعات, واردات مواداولیه, ارز نیمایی, قیمت دلار

از آنجاییکه ارز مورد استفاده صنایع برای واردات قطعات و مواد اولیه نیمایی است، کاهش قیمت دلار در بازار آزاد تأثیری بر قیمت لوازم خانگی ندارد.

رئیس انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار اقتصادی آفتاب گفت: پس از قرارگرفتن نرخ ارز در کانال نزولی، این توقع در بازار مصرف ایجاد شد که باید قیمت محصولات تولیدی از جمله لوازم خانگی کاهش به همان نسبت کاهش یابد.
علیرضا موسوی‌مجد ادامه‌داد: به وجود آمدن این توقع از سوی مصرف‌کنندگان امری طبیعی است، خصوصا که در چند ماه گذشته افزایش قیمت موجب کوچک شدن سبد مصرف خانوار شده‌است.
وی با بیان اینکه اما برخی موضع‌گیری‌ها از سوی مسؤلان جای تعجب دارد، تصریح‌کرد: تولیدکنندگان لوازم خانگی برای تأمین قطعه و مواد اولیه مورد نیاز خود از ارز نیمایی استفاده می‌کنند که قیمت آن مستقل از بازار آزاد ارز تعیین می‌شود و از این رو نوسانات این بازار بر قیمت لوازم خانگی بی‌تأثیر است.
رئیس انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران با بیان اینکه بازار لوازم خانگی پس از پشت سر گذاشتن مشکلاتی که ناخواسته بر آن تحمیل شده بود در حال حاضر به ثبات رسیده‌است، گفت: تولیدکنندگان برای بازگشت ثبات به این بازار زحمات زیادی کشیدند و امروز شاهد هستیم که جریان عرضه و تقاضا در این بازار در حال رسیدن به نقطه تعادل است.


کد N2214010