دستورالعمل وزیر اقتصاد تهیه نشود بیت‌کوین غیرقانونی است

بیت کوین,استخراج بیت کوین,عبدالرضا رحمانی‌فضلی,وزیر کشور

وزیر کشور تاکید کرد که تا دستورالعمل وزیر اقتصاد تهیه نشود بیت‌کوین غیرقانونی است.

ه گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه سی امین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی در جمع خبرنگاران گفت: ما در این جلسات سعی می‌کنیم مصوبات قبلی را پیگیری کرده و گزارشات آنها را بررسی کنیم. یکی از موضوعاتی که موجب نگرانی دوستان بود، ترخیص کالا از گمرکات کشور بود که البته دوستان ما در گمرک توضیحاتی را ارایه کردند و مقرر شد که ترخیص کالاهای اساسی در اولویت باشد .

وزیر کشور با اشاره به تولید بیت‌کوین در کشور گفت: مقرر شد وزیر اقتصاد دستورالعمل آن را تهیه کند و تا زمانی که این کار صورت نگیرد از نظر ما غیر قانونی است و ما با آن برخورد خواهیم کرد.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه در دو هفته اخیر قیمت‌ها روند کاهشی داشته، گفت: البته برخی کالاها افزایش محدود و برخی کاهشی و برخی نیز افزایشی بود و ان‌شاءالله رسیدگی خواهد شد . همچنین با توجه به کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر توقع این است که تاثیر آن را در قیمت کالاها مشاهده کنیم.

وی درباره موضوع کاغذ گفت: ما در دو یا سه جلسه‌ای که با رییس‌جمهور داشتیم ایشان پیگیر این موضوع بودند و مقرر شده برای رسانه‌ها 3 هزار تن کاغذ با ارز 4 هزار و 200 تومانی  از فردا توزیع شود. همچنین درباره واردات کاغذ با نرخ نیما محدودیتی وجود ندارد و این موضوع را می‌توان مشاهده کرد.

رحمانی‌فضلی ادامه داد: همچنین سعی می‌کنیم از کارخانه‌های داخلی در حوزه کاغذ استفاده کنیم و وزارت کشاورزی نیز 500 هزار تن چوب در راستای تولید کاغذ به کارخانه‌ها ارایه خواهد کرد و همه تلاش ما این است تا اول مهر مشکلات مربوط به لوازم التحریر برطرف شود.

وزیر کشور با بیان اینکه تلاش می‌کنیم از رسانه‌های هماهنگ تقدیر شود، گفت: تلاش می‌شود رسانه‌ها بررسی شود و رسانه‌های برتر که در جهت ستاد  هماهنگی هستند به مردم اعلام و از آنها تقدیر و تشکر کنیم.
کد N2213891