هوشمند سازی فرایند صدور پروانه زمینه فساد را کاهش می دهد

هوشمند سازی ,صدور پروانه

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: با هوشمند سازی فرایند صدور پروانه، مراجعه شهروندان به اشخاص کمتر شده و زمینه فساد نیز کاهش می یابد.

سید محمود میر لوحی در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورا و در راستای بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه فرایند صدور پروانه عملیات ساختمانی گفت: ما در ماده ۴۲ برنامه ۵ ساله سوم شهرداری تهران که به تازگی به تصویب رساندیم به خصوص در بند ۵ مصوبه تاکید داشتیم که در سال اول برنامه که هم اکنون در آن قرار داریم سامانه صدور پروانه هوشمند شود. گرچه با روند کنونی این دغدغه برای ما ایجاد شده که در ۸ ماه باقی مانده سال این امر محقق نشود.


وی در ادامه افزود: با این وجود بر اساس طرحی که از سوی دیگر اعضای محترم شورا ارائه شده شهرداری موظف است لایحه ای بیاورد تا هر چه بیشتر از مراجعه ذی نفعان به دفاتر خدمات و شهرداری ها بکاهد.


میرلوحی در ادامه تصریح کرد: این طرح از این جهت متقاعد کننده بود که میزان مراجعه شهروندان را به شهرداری ها ها و دفاتر کاهش می دهد و این امر خود زمینه کاهش تقلب، امضاهای طلایی، افزایش سرعت عمل، افزایش آگاهی شهروندان از اطلاعات ملک یا زمینشان را فراهم می آورد.


میرلوحی یادآور شد: یکی از مشکلاتی که در حوزه شهرسازی وجود دارد دو گانگی در مراجعه شهروندان به دفاتر خدمات و معاونت های شهرسازی شهرداری های است در حالی که قرار بود دفاتر خدمات برون سپاری شوند و سبب کاهش مراجعات و زمان بر بودن صدور پروانه شوند.


رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا افزود: امیدواریم با الزام شهرداری به ارایه این لایحه فرایند صدور پروانه هوشمند شود و هر چه بیشتر در جهت رفاه شهروندان اقدام شود.


مهر
کد N2213032