آفتاب

خروجی‌های فهرست کالدرون، عجیب و دور از انتظار

خروجی‌های فهرست کالدرون، عجیب و دور از انتظار

سرمربی پرسپولیس نام 3 بازیکن را در فهرست مازاد قرار داد و صحبت از اضافه شدن نفراتی به جمع این 3 نفر هم مطرح است.

به گزارش ایلنا، شاید خودِ کالدرون از خیلی وقت پیش به کنار گذاشتن سروش رفیعی و شایان مصلح فکر می‌کرده اما این تصمیم او پرسپولیسی‌ها را حسابی شوکه کرد. آنقدر که حالا همه برای جایگاه خودشان نگران شده‌اند. تا اینجای کار سروش رفیعی و شایان مصلح اردوی پرسپولیس را ترک کرده‌اند و حمیدرضا طاهرخانی هم که پیش از آنها مازاد اعلام شده بود، کاملا بی‌سر و صدا از تیم جدا شد.

این بازیکن که سهمیه زیر 21 سال به حساب می‌آید، خیلی زود در اختیار باشگاه قرار گرفت و حتی به اردوی ترکیه نرفت. طاهرخانی که در سه فصل حضورش در پرسپولیس 192 دقیقه در 15 بازی به میدان رفته بود، این چند روز در رفت و آمد به باشگاه بوده و به مسوولان باشگاه گفته که احتمالا به یک تیم پرتغالی می‌رود اما کارهای تسویه حسابش هنوز انجام نشده است.

اخراجی‌های بعد از او سروش و شایان بودند که اردوی پرسپولیس در ترکیه را ترک کردند و با پرواز ساعت 22:45 به تهران برگشتند. شایان مصلح را سرمربی آرژانتینی در حالی کنار گذاشت که تنها 29 روز پیش از آن (روز 28 خرداد) قراردادش را برای دو سال دیگر تمدید کرده بود و البته با توجه به بازگشت محمد انصاری و محمد نادری که هر دو ملی‌پوش هم هستند، خیلی تعجب نکردیم از خط خوردن مصلح مصدوم. مازاد شدن سروش اما با اینکه خودش خیلی پیش از این متوجه بی‌اعتمادی سرمربی شده بود، همه را غافلگیر کرد. هر چند عملکردش آنقدرها هم راضی‌کننده نبود. او در 11 بازی لیگ نوزدهم برای پرسپولیس به میدان رفت و حتی یک پاس گل نداد. او در تمام این بازی‌ها کلا 3 پاس کلیدی به هم‌تیمی‌هایش داد و با میانگین 5/0 پاس کلیدی در هر مسابقه، نفر هشتم تیمش بود. دقت پاس 3/75 درصد هم این بازیکن را در جایگاه نهمین بازیکن پرسپولیس قرار داد. تنها فاکتوری که سروش رفیعی را در بین بهترین‌های پرسپولیس قرار داد، خطا گرفتن از حریف و لمس توپ بود اما ظاهرا کالدرون آن را قانع‌کننده‌ ندانسته که این بازیکن را مازاد اعلام کرده است.

این البته پایان کار سرمربی آرژانتینی نیست و او همین روزها یکی دو بازیکن دیگر را هم از فهرست پرسپولیس خط می‌زند اما چه کسی را؟ اگر انتخاب با باشگاه باشد، آن یک بازیکن قطعا بوژیدار رادوشویچ است که ترس از شکایتش باعث شده او را نگه دارند. این دروازه‌بان همین الان هم تقریبا نیمی از پول قرارداد فصل گذشته‌اش را طلبکار است و اگر اخراجش کنند، حتما مثل گولچ بخشی از قرارداد در فصل آینده‌اش را هم از پرسپولیس می‌گیرد. از ترس همین است که باشگاه دست نگه داشته و گابریل کالدرون هم گفته اگر اخراج رادوشویچ خطرساز باشد، سومین مازاد را از بین دیگر گزینه‌ها انتخاب خواهد کرد.

پرسپولیسی‌ها در حالی دنبال کنار گذاشتن رادوشویچ هستند که بیرانوند نه تنها از بازی اول لیگ محروم است، بلکه تا چند وقت دیگر باید در مقدماتی جام ملت‌ها و جام جهانی به میدان برود و جدا از این و همینطور خطر مصدومیت یا محرومیت‌های احتمالی‌اش، یک بند 700 هزار دلاری هم برای جدایی در قرارداد او آمده.

برای همین شاید کالدرون مجبور شود در فهرست مازادش دست ببرد. البته که در کنار گذاشتن بازیکنان تقصیری متوجه او نیست چرا که باشگاه پیش از آمدنش فهرست بزرگسالان را با تمدید قرارداد مصلح و جذب فرشاد احمدزاده پر کرد و طبیعی بود که به جای محمدحسین کنعانی‌زادگان و امیری، دو نفر کنار گذاشته شوند.

تازه این در حالی است که باشگاه هنوز مهاجم جدید نخریده وگرنه برای او هم باید یک نفر را از فهرست خط بزند. اتفاقی که نگرانی را به دل بازیکنان انداخته و باعث شده آنها این روزها با استرس تمرین و حتی مصدومیت‌هایشان را پنهان کنند. وضعیت‌شان در دو روز آینده هم همین است چرا که قرار شده سومین مازاد را روز شنبه و در پایان اردو معرفی کنند.

حالا پرسش این است که آیا پرسپولیس با اخراج رادوشویچ یک شکایت تازه را به جان می‌خرد یا کالدرون سومین اخراجی‌اش را از بین آدام همتی، مهدی شریفی و حسین ماهینی انتخاب خواهد کرد؟
کد N2212433

اخبار مرتبط

تازه های خبری