آفتاب

گزارشي درباره اكران سينماها

از فيلم‌هايي كه خوب فروخته‌اند تا سينماي هنر و تجربه

از فيلم‌هايي كه خوب فروخته‌اند تا سينماي هنر و تجربه

«شبي كه ماه كامل شد» به ستاره‌اي پرنور در جدول فروش فيلم‌هاي سينمايي تبديل شده است.

به گزارش آفتاب، فيلم «شبي كه ماه كامل شد» به كارگرداني نرگس آبيار كه از 15 خردادماه روي پرده سينماها رفته، تا كنون بيش از 12 ميليارد و 784 ميليون تومان بليت فروخته است. در اين فيلم بازيگراني مانند الناز شاكردوست، هوتن شكيبا، فرشته صدرعرفايي و شبنم مقدمي حضور دارند.
فيلم، داستان زندگي دختري در سن جواني را روايت مي‌كند كه با پسري از خانواده ريگي ازدواج مي‌كند و اين سرآغاز مشكلاتي مي‌شود كه او را مجبور به مهاجرت از ايران مي‌كند.
فيلم ديگري كه همزمان با فيلم آبيار روي پرده رفته، «سرخپوست» ساخته نيما جاويدي است كه در اين مدت، بيش از 10 ميليارد و 136 ميليون تومان فروخته است. نويد محمدزاده و پريناز ايزديار بازيگران اين فيلم هستند كه داستان آن در دهه 40 و در جنوب ايران مي‌گذرد؛ سرگرد نعمت جاهد مسوول زنداني است كه به دليل مجاورت با يك فرودگاه بايد جابه‌جا شود. او در اين پروسه، درگير مسائلي مي‌شود.
«ما همه با هم هستيم» آخرين ساخته كمال تبريزي، ديگر فيلمي است كه از نيمه خرداد روي پرده سينماها رفته و تا كنون توانسته بيشتر از 9 ميليارد و 401 ميليون تومان بفروشد. بازيگران اين فيلم شامل فهرستي پرتعداد است كه از جمله مي‌توان به محمدرضا گلزار، مهران مدیری، مهناز افشار، لیلا حاتمی، ویشکا آسایش، جواد عزتی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مانی حقیقی، سروش صحت، حسن معجونی و مهران غفوریان اشاره كرد.
فیلم ماجرای سقوط یک هواپیما همراه با مسافرانی را روايت مي‌كند که رازهای مختلفی دارند، راز‌هایی که قرار نیست تا ابد پنهان بمانند.
«زهرماه» به كارگرداني سيدجواد رضويان كه از پايان خرداد به جمع فيلم‌هاي روي پرده اضافه شده، تا امروز حدود سه ميليارد و 19 ميليون تومان فروش داشته است. در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: حاج حشمت، مداح اهل دلی است که شریف زندگی کرده، او یکی از کاندیداهای شورای شهر است و رویای این را دارد که پلی بین صداقت و سیاست و انسانیت ایجاد کند.
فيلم «ايكس لارج» نيز در مدتي نزديك به سه هفته، به آمار 1 ميليارد و 548 ميليون تومان رسيده است. محسن توكلي كارگردان اين فيلم است كه درباره آن نوشته شده است: فيلم داستان سه جوان امروزی را روایت می‌کند که بعد از رهایی از زندان و در مسیر تحقق رویاهای‌شان، با اتفاقاتی غیرمنتظره روبه‌رو می‌شوند.
فيلم «كار كثيف» نيز در نزديك به دو هفته گذشته، بيش از 108 ميليون تومان فروخته است. اين فيلم به كارگرداني خسرو معصومي ساخته شده و مرحوم لوون هفتوان در آن به ايفاي نقش پرداخته است.
در سينماي «هنر و تجربه» نيز اين روزها فيلم‌هاي خوبي درحال اكران هستند؛ از جمله فيلم «ميدان جوانان (سابق)» ساخته مينا اكبري كه نگاهي دارد به شرايط روزنامه‌نگاران از سال 1376 به بعد. كارگردان در اين فيلم، زندگي چند روزنامه‌نگار برجسته را دنبال كرده كه از جمله آن‌ها مي‌توان به ماشاءالله شمس‌الواعظين، ليلي فرهادپور و احمد غلامي اشاره كرد.
احسان رسول‌اف تهيه‌كننده اين فيلم است كه در خلاصه داستان آن آمده است: روایت فیلم مربوط به یک عکس است که روزنامه‌نگاران روزنامه «جامعه» در سال ۱۳۷۶ در میدان جوانان برای ویژه‌نامه نوروزی گرفته‌اند. در این عکس فیلمساز (مینا اکبری) به همراه ۷۱ نفر دیگر حضور دارند. حال پس از گذشت ۲۰ سال، حدود ۶ نفر از روزنامه‌نگاران آن عکس، روزنامه‌نگار باقی مانده‌اند!
فيلم ديگري كه در سينماهاي هنر و تجربه اكران شده «دوباره زندگي» به كارگرداني رضا فهيمي و بازيگري گلاب آدينه و شمس لنگرودي است. اين فيلم درباره زن و مردي ميان‌سال است كه مي‌خواهند به خانه سالمندان بروند، اما دست روزگار آن‌ها را مجبور به ادامه زندگي در كنار يكديگر مي‌كند.
فيلم «به دنيا آمدن» ساخته محسن عبدالوهاب نيز در همين گروه از سينماها درحال اكران است. در اين فيلم هدايت هاشمي، الهام كردا و بهناز جعفري به ايفاي نقش پرداخته‌اند و داستاني اجتماعي دارد كه به زندگي يك زن و شوهر ميان‌سال و مشكلات‌شان مي‌پردازد.
«كارت پرواز» فيلمي به كارگرداني مهدي رحماني نيز اين روزها در سينماي هنر و تجربه اكران شده است. اين فيلم درباره دختري است كه مي‌خواهد با خوردن مواد مخدر و ترانزيت آن به حل مشكلات مالي‌اش بپردازد.
يكي ديگر از فيلم‌هاي روي پرده سينما «در سكوت» با بازي فاطمه معتمدآريا، سعيد پورصميمي، ويشكا آسايش و ... است كه به كارگرداني ژرژ هاشم‌زاده و تهيه‌كنندگي سعيد ملكان ساخته شده است. در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: سودابه پس از سال‌ها به ایران بازمی‌گردد تا از عذاب وجدان رهایی یابد، اما باید رازی را بازگو کند که گفتن آن برایش دشوار است.
کد N2209653

اخبار مرتبط

تازه های خبری