اخبار ایران و جهان

علمي آموزشي, سازمان قرآني دانشجويان, دانشجو معلم, محمدجواد شوشتريرئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور:

ظرفیت دانشجو معلمان در سال جدید افزایش می یابد

تهران - ایرنا - رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور گفت: افزایش ظرفیت دانشجو معلمان در سال جدید، جذب بیشتر دانشجویان و بهره مندی از ظرفیت های مذهبی از جمله برنامه های در دستور کار این سازمان در سال 98 است.

اجتماعی, نمایشگاه کتاب تهران, کتاب 98, سلامتایرنا از نمایشگاه کتاب تهران گزارش می‌دهد:

جست‌وجو برای سلامت از دست رفته

تهران- ایرنا- سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران آغاز به کار کرده و خیلی‌ها از سراسر ایران به مصلی تهران می‌آیند تا کتاب بخرند و شاید بخوانند. کتاب‌های حوزه سلامت هم جزو پرفروش‌ترین‌ها در شبستان عمومی است و ماجراهای خودش را دارد.

صداوسيما

دستور رئیس سازمان صدا وسیما در پی بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی

سازمان صدا وسیما درپی بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر جلوگیری از ترویج روش‌هایی که فرهنگ کار و تلاش را تضعیف می‌کنند در دستوری به اداره کل بازرگانی سازمان صدا و سیما خواستار تجدید نظر در ظهور و بروز رسانه‌ای اسپانسرهایی شد که مانع ترویج فرهنگ کار و تلاش هستند.

ورزش, زنان, كشتي, سرمربي

کشتی زنان در انتظار انتخاب سرمربی

تهران - ایرنا - کشتی کلاسیک و آلیش زنان سرمربی ندارند و فدراسیون انتخاب سرمربیان این دو تیم را به بعد از مسابقات قهرمانی کشور موکول کرده است.

اقتصاد, انرژی, برق, روستاهای خوزستان

برق 70 روستای سیل زده خوزستان همچنان قطع است

اهواز - ایرنا - مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت:70 روستای خوزستان به دلیل وقوع سیلاب همچنان بی برق هستند درواقع برق این روستاها برای حفظ جان مردم قطع شده تا پس از کاهش میزان آب، مجدداً برقدار شوند.

سیلاب

درس‌های بزرگ از سیلاب‌های فروردین ۹۸

یک کارشناس حوزه منابع آبی گفت: رخداد سیلاب‌های ویرانگر فروردین ۹۸ نشان داد که هم‌چنان و به شدت دچار ناکارآمدی در مدیریت منابع آب هستیم؛ به طوری‌که یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌های جریان‌های سیلابی، شست‌وشوی میلیون‌ها و بلکه میلیاردها تن خاک ارزشمند از دامنه کوه‌ها و عرصه‌های مرتعی بود که تا چندین قرن‏ جبران آن ناممکن است.

پایان معافیت نفتی آمریکا برای واردات نفت ایران, صادرات نفت آمریکا

ناتوانی آمریکا برای گرفتن جای نفت ایران

وزیر خارجه آمریکا همزمان با اعلام پایان تمامی معافیت‌ها از تحریم‌ها برای مشتریان نفت ایران، مدعی شده که آمریکا توانایی جبران افت عرضه ایران را دارد اما این ادعا گزافی بیش نیست.

اجتماعي, جشنواره غذا, ايران و افغانستان

جشنی به سبک و طعم افغانستان

تهران - ایرنا - جشنواره غذای سنتی و سالم افغانستان و ایران همراه با موسیقی زنده به همت خانه کودک شوش در عمارت دبیرالملک برگزار شد.