اخبار ایران و جهان

ایران و عمان, بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران, عمان و آمریکا, میرجواد میرگلوی بیات, یک کارشناس مسائل منطقه

چرا عمان به ایران نیازمند است؟

یک کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان این‌که عمان با توجه به شرایط جغرافیایی و اقتصادی‌اش در منطقه نیازمند ایران است، اظهار کرد: عمانی‌ها در برابر فشارهای آمریکا در ارتباط با تهران، به صورت کج دار و مریز عمل می‌کنند که البته این نوع رفتار در کل به نفع ایران است.

ثبت, اختراع

۱۰ دانشگاه برتر ایران در زمینه ثبت پتنت خارجی

همشهری آنلاین: دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه صنعتی شریف بر اساس گزارش منتشر شده توسط کانون پتنت ایران ۳ دانشگاه برتر کشور در زمینه ثبت اختراعات خارجی (پتنت) هستند.

علمی آموزشی, دریاچه ارومیه, تسهیل انتقال آب, لایروبی و سردهنه سازی

حال خوش دریاچه ارومیه نسبت به سال های گذشته

ارومیه- ایرنا- دریاچه ارومیه در سایه تسهیل ورود آب ناشی از بارندگی ها به پیکره آن طی هفته ها و ماه های اخیر حال خوشی را برخلاف سال های گذشته تجربه می کند و در آستانه رسیدن به تراز یکهزار و 272 متری قرار دارد.

نویسنده, شاعر, ادبیات ایران

مرتضی انوشه درگذشت

ایرنا نوشت: مرتضی انوشه از نویسندگان به نام دشتستان، یکشنبه‌شب دارفانی را وداع گفت و به رحمت ایزدی پیوست.

اجتماعی, سیل98, اسکان اضطراری, جنوب سیستان و بلوچستان

12 روستای سیستان و بلوچستان درگیر سیلاب است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: 101 خانوار در 12 روستای درگیر سیلاب شهرستان های سراوان، سرباز، فنوج و ایرانشهر در چادرهای امدادی جمعیت هلال احمر اسکان امن داده شدند.

سياسي, مجلس, اعلام وصول

سوال ملی از وزیر دادگستری اعلام وصول شد

تهران-ایرنا-عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: سوال ملی نماینده میاندوآب از وزیر دادگستری با موضوع عملکرد قوه قضاییه در حوزه مبارزه با فسادهای کلان اقتصادی اعلام وصول شد.