اخبار ایران و جهان

سیاسی, عراق, سپاه پاسداران, جنگ با داعشاختصاصی / جزییات تازه از کمکهای نظامی ایران؛

از فشنگ تا سوخو؛ حکایت نقش حیاتی ایران در شکست داعش

بغداد - ایرنا - 'زمانی که همه حتی آمریکا درخواست کمک عراق را رد کرده و منتظر سقوط بغداد بودند، ایران جنگنده های سوخوی خود را در روزهای نخست سقوط موصل در اختیار دولت این کشور گذاشت تا مواضع داعش را بمباران کند، این جنگنده ها همچنان نزد بغداد است...'.

اجتماعی, انگلیس, آدمکشی, دفتر آمار ملی انگلیس

آدمکشی در انگلیس رکورد زد

لندن – ایرنا – تازه‌ترین گزارش دفتر آمار ملی انگلیس حاکی است که آمار آدمکشی در این کشور به بالاترین حد طی ده سال گذشته رسیده است.

فوتبال, محمدرضا مهاجری, ماشین سازی تبریز

مهاجری: جالی خالی 90 حس می‌شود / ما دفاع اتوبوسی نداریم

سرمربی ماشین سازی تبریز گفت: بازیکنان جدیدی که امروز به ترکیب اضافه شدند نمره قبولی گرفتند، اما در زدن ضربه آخر کم آوردیم که دلیلش کم تجربگی، استرس و تمرکز است. بازیکن در طول هفته باید تمرکز داشته باشد که متاسفانه بازیکنان ما ندارند.

اقتصاد, قيمت نفت, تحريم ايران, فروش نفت

نفت سد 75 دلار را شکست

تهران - ایرنا - به دنبال تاثیر تحریم همه جانبه نفت ایران توسط آمریکا، قیمت نفت در بازارهای جهانی به بالای 75 دلار در هر بشکه رفت.

پخش فیلم از تلویزیون

گزارش فیلم‌های پایان هفته سیما

فیلم‌های «طوفان شن»، «پادشاه دزدان»، «دوستان عجیب»، «سگ را بجنبان»، «بازگشت به خانه»، «عملیات نجات عروسک»، «دریا دلان»، «سه شمشیر زن ۱»، «امنیت»، «روزهای زندگی»، «بازی سیاست»، «کاراگاه کونان»، «پال هیزم شکن و بیب»، «تمام پول دنیا»، «ژرمان سیکا»، «یاردا»، «داستان سامرا»، «هواپیماها ۲»، «دایناسوری از اقیانوس ها»، «راکت»، «کلاه قرمزی و سروناز»، «پازل»، «کلبه هورنر»، «وزیر کاتوه»، «افتخار تامی موریسون»، «زن ها فرشته اند»، «دبلیو»، «ماجراجویان جزیره»، «خداحافظی طولانی»، «بن ویل»، «یورش»، «هتل هونوجی»، «مهریه بی بی» و «صندوقچه میداس» روزهای آخر هفته از تلویزیون پخش می‌شود.

قیمت بنزین، سهمیه بندی بنزین، قیمت سوخت، کارت سوخت،بنزین دو نرخی،بنزین،مصرف سوخت،مصرف بنزین

بنزین کی سهمیه بندی می‌شود؟

بررسی سخنان مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نشان می دهد با وجود بی‌خبری اغلب نمایندگان مجلس از چند و چون برنامه دولت برای سهمیه بندی بنزین و تغییر قیمت عرضه آن، دولت در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا با استناد به مجوزهای قانونی که از قبل از مجلس شورای اسلامی داشته، مجوز تغییر در قیمت بنزین را دریافت کرده و اکنون عزم دولت برای سهمیه بندی بنزین جدی است.

ازدواج, شناسنامه, طلاق

نحوه حذف نام همسر از شناسنامه

میزان نوشت: سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: قانون تنها در برخی شرایط به افراد اجازه می‌دهد که نام همسر اول را از شناسنامه خود پاک کنند.

افزایش جمعیت، جمعیت سالمندان کشور، مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی، هجدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران، خدمات توان بخشی، مسن شدن جمعیت کشور، امید به زندگی، امید به زندگی در کشور ایران، خدمات توان بخشی به سالمندان، اختلال شنوایی، مشکلات شنوایی در ایران

جمعیت سالمندان در کشور رو به افزایش است

مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی گفت: در حوزه شنوایی باید به این مسئله توجه داشته باشیم که جمعیت کشور در حال مسن شدن بوده و امید به زندگی در کشور به ۷۵ سال رسیده و مفهوم آن این است که جمعیت سالمند کشور در حال افزایش است.

سازمان صدا و سیما, شورای نظارت بر صداوسیما

افشاگری قاضی‌زاده هاشمی درباره رسیدگی به پرونده قماربازی در تلویزیون

نماینده مجلس و عضو شورای نظارت بر صداوسیما از دلیل طولانی شدن روند رسیدگی به تبلیغات ستاره‌مربع‌ها می‌گوید و افشا می‌کند مدیران این سازمان بارها از پاسخگویی درباره شبهه قمار یا بخت‌آزمایی در تلویزیون طفره رفته‌اند.