اخبار ایران و جهان

کتاب و اندیشه, مورخان, ساسانیان, ایرانشهر, دانشگاه آکسفورد, تورج دریایی, ایران عصر ساسانی, مفهوم ایرانشهر, مانویان, مزدک, حوزه تمدنی ایرنشهری, مصر و ماچین و هندوستان غربی, حوزه تمدنی ایران, انحلال ساسانیان, خوانش ایدئولوژیک از تاریخ, دوران ساسانیان, استبداد دینی, مزدک و مزدکیان, سوسیالیست تاریخ, نخستین سوسیالیست تاریخ, معیشت ایرانیان عصر ساسانی, پول ملی ایران در عصر ساسانی، معتبرترین ارز آسیا بود, آزادی‌های دینی در ایران گسترده‌تر از روم بوداستاد دانشگاه آکسفورد مطرح کرد:

پول ملی ایران در عصر ساسانی، معتبرترین ارز آسیا بود/ آزادی‌های دینی در ایران گسترده‌تر از روم بود

تورج دریایی (استاد دانشگاه آکسفورد) می‌گوید: ارزش پول ملی ایران در عصر ساسانی به حدی بالا بود که از چین تا مدیترانه، به راحتی به عنوان ارز معتبر مبادله می‌شد. وی همچنین معتقد است که عصر ساسانیان، دوران ثبات اقتصادی و طولانی در حوزه تمدن ایرانشهری بود.

رادیو کتاب

رادیو کتاب آغاز به کار کرد

رادیو کتاب از یکشنبه، اول اردیبهشت به مناسبت برپایی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با مجموعه‌ای از برنامه‌های متنوع حول محور کتاب همچون «گلستانه» و «صدای کتاب» فعالیت خود را آغاز کرد.

ساختار مسابقات تلویزیونی, گرته‌برداری از برنامه‌های تلویزیونی جهان

اسپانسرهایی که محتوای تلویزیون را تعیین می‌کنند

یک برنامه‌ساز می‌گوید، متاسفانه تا پایان سال ۹۷ طرح جذاب حرف اول را نمی‌زد بلکه همیشه اسپانسر بود که حرف اول را می‌زد؛ البته حق هم داشتند چون بودجه تلویزیون کم بود و ما برای برنامه‌سازی می‌گفتیم که به تلویزیون بودجه دهید تا بتوانیم برنامه‌سازی کنیم.

نفت و انرژی, خاک, خشکسالی, سیل, توسعه, نوریعضو شورای راهبردی اندیشکده تدبیر آب ایران در گفت‌وگو با ایلنا:

احداث سد به بهانه احتمال وقوع سیل منطقی نیست/ برنامه‌های توسعه‌ای با طبیعت سازگار نبود/ دوباره جاه‌طلبانه تصمیم نگیریم

عضو شورای راهبردی اندیشکده تدبیر آب ایران گفت: سدهایی که چندین سال خالی بود، پر شدند و تا حدی آب ذخیره شد، همچنین مقداری از آب‌ها به خاک نفوذ کرده و ذخایر آب زیرزمینی بهتر شده است اما همه اینها بستگی دارد که ما چقدر از این نعمت بتوانیم استفاده کنیم. ممکن است دوباره فراموش کنیم برنامه سازگاری با کم آبی بسیار مهم است و دوباره دست به برخی برنامه‌های جاه طلبانه و بلندپروازانه بزنیم که امکان ادامه نداشته و فقط هزینه‌ها را روی دست‌مان بگذارد.

اقتصاد, سیل 98, سد سازی, خراسان رضوی

بضاعتمان در جمع آوری سیلابها چه قدر است؟

مشهد- ایرنا- خشکسالی چندین ساله در کشور زخم عمیقی بر رودخانه ها، تالاب ها و حتی دریاچه ها گذاشت و بحرانی به نام کم آبی را به وجود آورد و حال که آسمان روی خوشش را به ایرانیان نشان داده و رحمت الهی بر زمین فرود آمده، بضاعتمان در گردآوری این سیلابها چه قدر است ؟

رييس ستادكل نيروهاي مسلح, سپاه پاسداران, سرلشکر محمد باقری

نیروهای مسلح "حصار امنیت" و مایه اطمینان و آرامش خاطر ملت ایران هستند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی اقدام اخیر آمریکایی‌ها در قرار دادن سپاه در زمره سازمان‌های تروریستی را ناشی از "عصبانیت" و "بن‌بست راهبردی" آنان توصیف و تاکید کرد : اطمینان دارم این "تهدید" عقیم و تصمیم شکست خورده به فرصتی برای ارتقای "محبوبیت" و "مرجعیت" سپاه در مبارزه واقعی با تروریسم تبدیل خواهد شد.