▪ تولد: ۲ سپتامبر ۱۹۶۱
▪ محل تولد: بارانکیا، سانتاماریا و کلمبیا
▪ باشگاه ها: یونیون ماگدالنا (۱۹۸۴-۱۹۸۱)، میلوناریوس(۱۹۸۵-۱۹۸۴)، دپورتیووکالی(۱۹۸۸-۱۹۸۵)، مون پلیه فرانسه(۱۹۹۰-۱۹۸۸)، …

تولد:

۲ سپتامبر ۱۹۶۱

محل تولد:

بارانکیا، سانتاماریا و کلمبیا

باشگاه ها:

یونیون ماگدالنا (۱۹۸۴-۱۹۸۱)، میلوناریوس(۱۹۸۵-۱۹۸۴)، دپورتیووکالی(۱۹۸۸-۱۹۸۵)، مون پلیه فرانسه(۱۹۹۰-۱۹۸۸)، رئال وایادولید اسپانیا(۱۹۹۲-۱۹۹۰)، دپورتیووایندیپندنته کلمبیا(۱۹۹۳-۱۹۹۲)، آتلتیکو جونیورز(۱۹۹۶-۱۹۹۳)، تامپابی آمریکا(۱۹۹۸-۱۹۹۶)، میامی (۱۹۹۹-۱۹۹۸)، تامپایی(۲۰۰۱-۱۹۹۹) و کلرادو(۲۰۰۳-۲۰۰۱)

افتخارات:

مرد سال فوتبال آمریکای جنوبی۱۹۸۷ و ،۱۹۹۳ قهرمان جام حذفی فرانسه ،۱۹۹۰ قهرمان لیگ کلمبیا ۱۹۹۳ و ،۱۹۹۵ مرد سال لیگ MLS ۱۹۹۶ و بهترین بازیکن تاریخ فوتبال کلمبیا

تیم ملی:

۱۱۱ بازی، ۱۱ گل

حضور در جام جهانی:

۳ دوره (،۱۹۹۰ ۱۹۹۴ و ۱۹۹۸)- ۱۰ بازی، یک گل چهره آشنای فوتبال کلمبیا در دهه ۹۰ که به خاطر موهای بلند و عجیب و پاس های تک ضرب و تماشایی اش در جهان فوتبال معروف بود، در سال ۱۹۶۱ در سانتاماریا متولد شد. ال پیبه (بچه) لقب والدراما است که سال ها در خط میانی کلمبیا پایه گذار پیروزی های درخشان این تیم بوده است. تیم ملی کلمبیا که تا پیش از دهه ۹۰ چهره ای ناشناخته در فوتبال جهان داشت به لطف حضور ستاره ای چون والدراما به یکی از تیم های قدرتمند فوتبال آمریکای جنوبی بدل شد. والدراما فوتبال را از باشگاه های کلمبیا آغاز کرد و پس از موفقیت در دپورتیوو کالی به چهره ای مشهور تبدیل شد تا جایی که در سال ۱۹۸۷ عنوان مرد سال فوتبال آمریکای جنوبی را به دست آورد. درخشش اصلی والدراما مربوط به سال ها حضور وی در تیم ملی کلمبیا است. او در جام جهانی ۱۹۹۰ به همراه تیمش به مرحله دوم مسابقه ها صعود کرد. وی در دور اول و در دیدار با آلمان غربی در آخرین دقایق بازی پاس زیبایی به «رینکون» داد و او دروازه ژرمن ها را باز کرد تا کلمبیا به مرحله بعد راه یابد. در یک هشتم نهایی اشتباه فاحش «رنه هیگوئیتا» دروازه بان جنجالی کلمبیا باعث شکست آنها مقابل کامرون (۲ بر یک) و حذف از جام جهانی شد. ۳ سال بعد در جریان دیدار با آرژانتین در مقدماتی جام جهانی ،۱۹۹۴ تیم کلمبیا به لطف هدایت والدراما و گلزنی آسپریلا و رینکون حریف پرقدرت خود را ۵ بر صفر درهم کوبید تا به عنوان یکی از مدعیان قدم به جام جهانی بگذارد اما در آمریکا تیم کلمبیا در دیدار اول مغلوب یاران گئورگی هاجی شد و پس از شکست ناباورانه مقابل میزبان از گردونه رقابت ها حذف شد. در جام جهانی ۱۹۹۸ هم دیگر صلابت گذشته در تیم کلمبیا دیده نشد و هر چند والدراما همچنان بازیکنی خلاق و تأثیرگذار نشان داد اما آنها در مرحله اول حذف شدند. او در سال ۱۹۹۶ به آمریکا رفت و در تیم تامپابی بسیار درخشید به طوری که در اولین فصل حضورش به عنوان بهترین بازیکن لیگ MLS انتخاب شد. پس از ۲۲ سال حضور موفق در میادین فوتبال، والدراما برای همیشه با فوتبال وداع کرد.