ترفندی برای حذف برنامه‌های نصب شده روی ویندوز

می دانید که ویندوز اجازه حذف بعضی از برنامه های نصب شده روی ویندوز را به شما نمی دهد. برای حذف این برنامه ها شما می توانید از ترفندهایی استفاده نمایید که برنامه هایی مانند Windows massenger …

می دانید که ویندوز اجازه حذف بعضی از برنامه های نصب شده روی ویندوز را به شما نمی دهد. برای حذف این برنامه ها شما می توانید از ترفندهایی استفاده نمایید که برنامه هایی مانند Windows massenger را بتوانید حذف نمایید.
برای این منظور ابتدا فایلهای ویندوز را از حالت مخفی بودن بیرون آورید و همچنین کاری کنید که پسوند فایلها در ویندوز نمایش داده شود.
حال برنامه Notepad ویندوز را باز کرده و از منوی فایل گزینه Open را انتخاب کرده و در قسمت File Type گزینه All File را انتخاب نمایید و سپس به پوشه ویندوز خود رفته و وارد آن شوید و سپس وارد پوشه inf که حالت مخفی دارد بشوید و از داخل آن فایل Sysoc.inf را انتخاب کرده و آن را Open نمایید.
ویندوز لیستی از کامپوننت های خود را در این فایل نگهداری می کند. بعضی از آنها که در زیر کلمه [Components] قرار دارند شامل کلمه Hide در جلویشان می باشند. برای اینکه آن دسته از کامپوننت هایی را که مخفی هستند بتوانید در Add/Remove Program به نمایش درآورید باید کلمه Hide را بدون پاک کردن دو عدد کــــامــــای اطراف آن ، پاک کنید و بعد فایل را ذخیره کرده و به کنترل پانل بروید.
تذکر: قبل از دستکاری در فایل ذکر شده ، یک کپی از آن بگیرید و در جایی و در داخل یک پوشه آن را داشته باشید.
بعد از اینکه کنترل پانل را باز کردید به Add/Remove program بروید. حال می توانید آن کامپوننتی را که به نمایش درآورده اید، حذف نمایید. به عنوان مثال Windows messenger
این کار را می توانید در مورد سایر کامپوننت های ویندوز اجرا نمایید.