افزایش سرعت Xp

اگر می خواهید عملکرد ویندوز Xp شما افزایش یابد دو را در پیش رو دارید: راه اول کمی دستکاری در ویندوز است و راه دوم نصب یک نرم افزار که باعث می شود هم سرعت اجرای برنامه ها در ویندوز …

اگر می خواهید عملکرد ویندوز Xp شما افزایش یابد دو را در پیش رو دارید:
راه اول کمی دستکاری در ویندوز است و راه دوم نصب یک نرم افزار که باعث می شود هم سرعت اجرای برنامه ها در ویندوز بسیار زیاد شود و هم خطاهای رجیستری و فایلهای اجرایی شما به سرعت برق گرفته شده و تصحیح شوند.
کسانی که در کار با ویندوز Xp هنوز مبتدی هستند بهتر است از نرم افزار استفاده کنند. ما طرز کار با این نرم افزار را در بخش آموزش نرم افزار کار در روی سایت منتشر خواهیم کرد.
نام این نرم افزار TuneUp Utilities ۲۰۰۴ است که می توانید آن را از بازار تهیه نمایید و اگر آن را پیدا نکردید ما می توانیم آن را بر روی ایمیل شما بفرستیم البته در صورت عضویت در سایت مشهد۲۴ .
برمی گردیم به راه اول و آن اینست که در ویندوز خود به مسیر زیر بروید:
Start\Control Panel\System\Advanced
سپس دکمه Setting را در بخش Performance کلیک کنید.
در کادر باز شده در برگه Visual Effects چهار گزینه می بینید که هر یک برای منظوری خاص در نظر گرفته شده است.
گزینه اول به ویندوز اجازه می دهد که خودش بهترین حالت ممکن را برای ویندوز در سیستم شما انتخاب نماید.
گزینه دوم به شما این امکان را می دهد که ویندوز بهترین ظاهر را داشته باشد.
گزینه سوم ویندوز را طوری تنظیم می کند که بهترین کارایی را داشته باشد.
گزینه چهارم به شما اجازه انتخاب می دهد که خودتان با توجه به انتظارتان از سیستم بهترین حالت را انتخاب نمایید که برای این منظور باید در کادر زیر آن گزینه هایی را که مایل هستید همراه با ویندوز اجرا شود ، چک مارک بزنید.
در مجموع این گزینه ها باعث فعال شدن و یا از کار افتادن بسیاری از Effect های نمایشی ویندوز مانند محو شدن تدریجی منوها ، وجود سایه در زیر اشاره گر موس ، باز شدن منوها به صورت کشویی ، ایجاد سایه در زیر منوها و ... می شوند. شما می توانید با انتخاب گزینه های گوناگون ، همه یا بخشی از این Effect ها را غیر فعال کنید. البته وجود بعضی از آنها لازم است مانند:
Use common tasks in folders
و
Use visual styles on windows and buttons
امیدواریم بهترین نتیجه را بگیرید.