ویروس هوشمند جدید و خطرناک

کمپانی های امنیتی جهان در مورد یک ویروس هوشمند و بسیار مخرب که از دنیای مردگان مراجعت می کند ، هشدار داده اند. این ویروس که جدیدترین شکل از خانواده ویروسهای ویـــــــنـــدوز …

کمپانی های امنیتی جهان در مورد یک ویروس هوشمند و بسیار مخرب که از دنیای مردگان مراجعت می کند ، هشدار داده اند. این ویروس که جدیدترین شکل از خانواده ویروسهای ویـــــــنـــدوز ســــــوبــر است ، در صورت حذف نشدن کامل بقایایی که روی کامپیوترهای آلوده بر جای می گذارد ، بار دیگر زنده شده و فعال می گردد. این ویروس کاربران را فریب داده و وادار به باز کردن ضمیمه های آلوده می کند و برای این منظور سعی می کند به کاربر القا نماید که پیام مزبور توسط اسکنرهای آنتی ویروس پاک و ایمن تشخیص داده شده است. شما باید همواره مراقب ایمیل های ناخواسته حاوی ضمیمه باشید.
اولین ویروس سوبر در اواخر سال ۲۰۰۳ ظاهر کردید و در کشور آلمان بسیار رواج پیدا کرد. تازه ترین شکل این ویروس در ۲۹ آبان امسال خود را به دنیای اینترنت معرفی کرده و از ترفندهای جدیدی برای حفاظت از خودش و گول زدن کاربران استفاده می کند. این ویروس خطرناک در حافظه دستگاههای آلوده دو فایل کوچک قرار می دهد و اگر هر یک از این فایلها حذف شوند ، فایل دومی ، فایل حذف شده را بازیابی می کند. این تکنیک تاکنون در بیشتر نرم افزارهای جاسوسی که به جمع آوری اطلاعات در مورد علایق کاوشگری کاربران می پردازند ، به کار رفته است اما این اولین بار است که این ترفند توسط یک ویروس نویس به کار گرفته شده است.
این ویروس نوعی متن به پیامهایی که آن را حمل می کنند ، اضافه می کند با این مضمون که ایمیل مزبور توسط نرم افزارهای ضد ویروس اسکن شده و بی خطر تشخیص داده شده است. ضمیمه های آلوده ای که این ویروس را حمل می کنند خود را تحت پوشش عناوینی چون screensaver و غیره معرفی می کنند. هر کاربری که روی این ضمیمه های آلوده کلیک کند سیستم خود را برای حضور این ویروس مهیا می نماید زیرا این ویروس ، بسیاری از برنامه های ضد ویروس و امنیتی را از کار می اندازد و پس از نصب خویش در سیستم میزبان ، به مخزن آدرسهای کامپیوتر حمله کرده و بعد با بهره گیری از یک نرم افزار داخلی ارسال ایمیل ، شروع به فرستادن نسخه هایی از خود برای قربانیان بعدی می نماید.
در اولین ساعات انتشار این ویروس ، مرکز فیلترینگ ایمیل « بلک اسپایدر » بیش از یک میلیون کپی از آن را شناسایی کرد. این ویروس کلیه سیستم های تحت ویندوز را آلوده می کند.