لرستان با جاذبه های طبیعی  بی نظیر

لرستان جاذبه دیدنی کم ندارد. آب و هوای معتدل برای فصل بهار و جاذبه های دیدنی بسیار که روزها برای گردش در آن کم است. لرستان را در ایام نوروز جدی بگیرید.

در ادامه تعدادی از جاذبه های طبیعی لرستان را به شما معرفی می کنیم.

پارک جنگلی مخمل آباد

پارک جنگلی مخمل کوه خرم آباد همان طور که از نامش پیداست در کوهستان های پوشیده از درختان انبوه بلوط در دامنه ‎ رشته کوه های زاگرس قرار دارد. این پارک ها مکانی مناسب برای تفریح و گشت و گذار ساکنین منطقه فراهم می کنند. شاید یکی از دلایل نامگذاری این کوه وجود گلسنگ های بی شماری باشد که با فرارسیدن بهار و آغاز بارش ها به رنگ سبز در می آیند و کوهستان را فرشی سبز در برمی گیرد. پارک جنگلی مخمل کوه با وسعتی در حدود 500 هکتار در 18 کیلومتری شمال خرم آباد قرارگرفته است و با دقایقی رانندگی می توان به این منطقه زیبا رسید. هر کجا که آب و تنگه ای وجود دارد پای آبشاری نیز در میان است. آبشار مخمل کوه از سنگ های سبز مخملی به پایین ریخته و منظره چشم نوازی را بوجود می آورد.

قلعه فلک الافلاک ساسانی

از تاریخ ساخت قلعه فلک الافلاک و بانی آن، اطلاعات دقیقی در دست نیست اما بر اساس شواهد موجود، بنای اولیه این قلعه به زمان شاپور اول ساسانی در قرن سوم میلادی بازمی گردد. ساسانیان در حدود منطقه کنونی خرم آباد، شهری با نام شاپورخواست ساختند و از این دژ به عنوان مرکز حکومتی و نظامی استفاده می کردند. شاپورخواست بعدها ویران و در حدود سده هفتم هجری قمری، شهر خرم آباد فعلی به جای آن بنا شد.

دریاچه گهر، دریاچه کوهستانی

دریاچه گهر زیباترین دریاچه های کوهستانی کشور محسوب می شود که با وسعت 95 هکتار، به طول تقریبی 1700 متر و عرض میانگین 550 متر در ارتفاع 2400 متری از سطح آب های آزاد قرار گرفته است. این دریاچه زیبا از ذوب شدن برف های اشترانکوه و انباشته شدن آب آن در پشت سد و سر ریز شدن چشمه ها ، آبشارها پر می شود که در تنها در فصل زمستان سطح دریاچه دچار یخ زدگی می شود و در ما بقی فصل ها آب دریاچه جاری و ثابت است.

خبر فوری