مارمالاد کیوی

در اینجا برای شما طرز تهیه مربا و مارمالاد کیوی خوشمزه را ارائه کرده ایم که در این فصل میتوانید با کیوی های تازه تهیه کرده و لذت ببرید.

در اینجا برای شما طرز تهیه مارمالاد کیوی خوشمزه را ارائه کرده ایم که در این فصل میتوانید با کیوی های تازه تهیه کرده و لذت ببرید.

مواد لازم:

کیوی: ۱ کیلوگرم

شکر: ۱ کیلوگرم

پودر ژلاتین: ۱ قاشق چای خوری

آب: ۱ لیوان

گلاب: ۱ لیوان

پودر هل سبز: ۱/۴ قاشق مربا خوری

پودر زیره سبز: ۱/۸ قاشق مربا خوری

طرز تهیه

۱. ابتدا کیوی ها را پوست بگیرید و خرد کنید و داخل قابلمه ریخته و روی آن آب و گلاب بریزید و به مدت 10 تا 15 دقیقه (بسته به سفتی کیوی) آن را بپزید پس از این مدت شکر را روی کیوی ها بریزید و ۲۰ دقیقه بگذارید مربا بجوشد، همزمان مارمالاد را هم بزنید تا شکر خوب حل شود ، کف روی مارمالاد را نیز با قاشق بگیرید.

۲. پس از جوشیدن آن را با میکسر یا پشت چنگال خوب له کنید تا یکدست شود ، پس از یکدست شدن ۱۵ دقیقه دیگر بگذارید مربا بجوشد.

۳. پودر ژلاتین را داخل کاسه ای بریزید و کمی آب روی آن بپاشید و روی حرارت بخار آب قرار دهیدیا داخل مایکروویو بگذارید تا حل شود سپس به همراه پودر هل و زیره آن زا به مارمالاد اضافه کنید و قابلمه را از روی حرارت بردارید ، روی قابلمه را بپوشانید و ۲ ساعت در دمای اتاق قرار دهید تا سرد شود سپس داخل شیشه های تمیز بریزید و داخل یخچال قرار دهید.

نکات:

در صورت تمایل از میزان ژلاتین پبشتری استفاده کنید تا مارمالاد سفت شده و برای تزیین هم مناسب شود.

بهتر است بعد از آماده شدن 2 قطره رنگ خوراکی سبز هم به مارمالاد اضافه کنید تا خوشرنگ تر شود.