نکات امنیتی برای کاربران اندروید

اگر از ابزار اندروید استفاده می‌کنید مسلماً نگران تهدیدهای زیادی هستید که ممکن است مشکل‌ساز شوند. در اینجا راه‌های ساده‌ای برای حفاظت از گوشی شما آورده شده است.

گوگل نکاتی امنیتی پیشنهاد می‌دهد


یکی از این نکات استفاده از Google Play برای دانلود برنامه‌هاست. البته جایگزین‌های دیگری نیز برای دانلود برنامه وجود دارد که همه مطمئن نیستند. اگر برنامه‌ای را در جای دیگری پیدا کردید باید در ابتدا از آن مطمئن شده و بعد دانلود کنید. اطلاعات سازنده‌ی برنامه را قبل از دانلود بخوانید.


روت کردن اجازه‌ی کنترل دستگاه را می‌دهد

با این کار شما می‌توانید روی دستگاه خود کنترل داشته باشید از جمله نصب نرم‌افزارهای امنیتی قوی و دسترسی سریع به آپدیت های نرم‌افزار اندروید که اغلب دارای بسته‌های امنیتی هستند. به‌روز نگه‌داشتن نرم‌افزار راهی عالی برای جلوگیری از آسیب‌های وارده به اندروید است.


قفل کردن صفحه با پسورد


شاید باز کردن قفل گوشی شما را اذیت کند اما این راه برای دور کردن جاسوسان از گوشی شما عالی است.


Android Device Manager را نصب کنید


این کار کمک می‌کند از راه دور بتوانید گوشی خود را قفل کنید، جای آن را پیدا کنید و در صورت گم کردن گوشی اطلاعات آن را پاک‌کنید. این ترفند راهی ساده و سریع است، اگر گوشی خود را جایی فراموش کنید از نداشتن آن پشیمان خواهید شد. به یاد داشته باشید که دنبال کردن مسیر نیاز به این دارد که شما تنظیمات مکان در گوشی خود را فعال کرده باشید و این باعث سریع تر تمام شدن باطری خواهد شد.


دسترسی برنامه‌ها را چک کنید


با کمک Android Marshmallow شما می‌توانید چیزهایی که برنامه‌ها به آن دسترسی دارند را شخصی سازی کنید و این اجازه‌ها را در تنظیمات خود به کار ببرید. در اینجا شما می‌توانید برنامه‌هایی که استفاده نمی‌کنید را پاک‌کرده و حجم حافظه را افزایش دهید.


پنهان کردن اطلاعات گوشیشما می‌توانید این مورد را در تنظیمات خود در زیر گزینه‌ی security چک کنید. دقت داشته باشید این کار شاید یک ساعت زمان ببرد و باید گوشی‌تان را به برق وصل کنید. بهتر است آن را برای شب بگذارید.


باغریبه ها صحبت نکنیداین موضوع برای افراد بسیاری مشهود است اما باید آن را به شما یادآوری کنیم. روی لینک هایی که از شماره‌ها یا ایمیل‌های ناشناس برای شما فرستاده می‌شوند کلیک نکنید. به جای آن فوراً آن پیام را پاک‌کنید. با وجودی که بیشتر این لینک ها بی‌خطر هستند اما برخی می‌توانند به دستگاه شما آسیب برسانند.