۶ گام برای اطمینان شما در رسیدن به هدف

هیچ زمانی نیست که شما برای بهتر شدن زندگی خود تلاش نکنید. باید همیشه برای خود اهدافی داشته و جهت رسیدن به آن‌ها سخت تلاش کنید.

هر بار یک هدف مشخص کنیداگر هرروز کارهای زیادی پیش روی شما باشد و احساس کنید زمان کافی برای انجام آن‌ها را ندارید، با این اوضاع در انتها به نتیجه‌ی خوبی نخواهید رسید. این وضعیت می‌تواند برای شما گیج‌کننده باشد و علاقه‌ی شما برای رسیدن به اهدافتان از بین رود. بهتر است هر بار برای خود یک هدف مشخص کنید و تا زمان تکمیل شدن آن به سراغ کارهای دیگر نروید.


هدفتان را در دید قرار دهیدزمانی که هدف خود را مشخص کردید آن را بنویسید. می‌توانید آن را روی دفتر یادداشت خود اضافه کرده و یا روی یک وایت برد نوشته و به درب یخچال متصل کنید. اگر هیچ فایده‌ای نداشته باشد حداقل در روزهایی که سرتان شلوغ است به‌عنوان یادآوری برای شما خواهد بود که نشان می‌دهد متعهدید قبل از هر کار دیگر این مورد را تکمیل کنید. یک جمله‌ی نوشته‌شده در مقابل دید شما باعث می‌شود همیشه نسبت به اتمام آن کار حس مسئولیت داشته باشید. پس از اتمام کار روی این هدف خود یک خط بکشید، با این کار احساس رضایت خواهید داشت.


موانع را بشناسیداگر هدف شما به‌راحتی قابل حصول باشد مطمئناً نتیجه‌ی آن برای شما ارزش زیادی نخواهد داشت. همیشه وقتی هدفی برای خود تعیین می‌کنید موانعی در راه شما وجود دارند. شما می‌خواهید وزن کم کنید اما باید بستنی را کنار بگذارید. می‌خواهید ادامه تحصیل دهید اما حس می‌کنید زمان و انرژی کافی ندارید. این اماها دلیلی هستند که اهداف شما دست‌نیافتنی و نیازمند تلاش می‌شوند. زمانی که برای خود هدفی تعیین می‌کنید باید در ابتدا نقاطی که نیاز به تلاش بیشتر دارند را مشخص کنید.


برنامه‌ریزی کنیداگر بخواهید بدون برنامه مسیر خود را ادامه داده و به هدفتان برسید مطمئن باشید خیلی زود شکست خواهید خورد. نه‌تنها شما باید برای هر گام کوچک در رسیدن به هدف خود برنامه‌ریزی داشته باشید بلکه باید زمانی که مشکلی پیش می‌آید و موانع موجود در راه را نیز در برنامه‌ی خود در نظر بگیرید، زیرا همیشه اشتباهات و موانع پیش می‌آیند. اگر برای هر گام در راه برنامه داشته باشید مدیریت زمانی بهتر برای رسیدن به هدفتان راحت‌تر است.


نقاط برجسته و مهم را مشخص کنیدمسیر شما در راه رسیدن به هدفتان ممکن است طولانی و سخت باشد اما به این معنا نیست که در تمام راه هیچ لحظه‌ای برای شادی وجود ندارد. زمانی که برنامه‌ی خود را مشخص می‌کنید نقاط مهم در طول مسیر را برای خود تعیین کنید. رسیدن به این نقاط نشان می‌دهند شما در مسیر درستی حرکت می‌کنید و در رسیدن به هدف خود پیشرفت نموده‌اید. با دقت به اهداف کوتاه‌مدت، انگیزه‌ی شما برای رسیدن به هدف اصلی بیشتر و بیشتر خواهد شد.


حرکت کنیدپس از مرتب کردن همه‌چیز برای بالا بردن شانس موفقیت خود، باید برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید تلاش کنید. شما تمام مراحل را برای خود ساده‌سازی کرده‌اید، مشکلات را پیش‌بینی نموده‌اید و پیروزی‌های کوچک پیش رو را مشخص نموده‌اید، حالا آمادگی وارد شدن در مسیر و تلاش برای رسیدن به هدف خود را دارید.