رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید

راز موفقیت به شکل غلط اندازی ساده به نظر می رسد: چند هدف خوب برای زندگی خود انتخاب کنید و به آنها جامه ی واقعیت بپوشانید.

راز موفقیت به شکل غلط اندازی ساده به نظر می رسد: چند هدف خوب برای زندگی خود انتخاب کنید و به آنها جامه ی واقعیت بپوشانید. با این حال، آنچه که چالش حقیقی این داستان محسوب می شود خود این هدفگذاری نیست، بلکه حصول اطمینان از تحقق یافتن آن است.

برای آنکه اهداف و رؤیاهایتان را به واقعیت بدل کنید این ۵ عادت قدرتمند را به کار بگیرید.

۱- آگاهانه انتخاب کنید

هرچه فکر بیشتری به کارهایی که انجام می دهید اختصاص دهید، نتیجه ی بهتری نصیبتان خواهد شد. همین که زمان لازم را به فکر کردن به ایده هایمان اختصاص دهیم و ببینیم احتمال وقوع چه اتفاقاتی در نتیجه ی آن وجود دارد، یا چه اتفاقاتی احتمال وقوع ندارند، یعنی کارمان را بهتر انجام داده ایم.

حذف مواردی که بیش از اندازه دور از دسترس یا به انجام رساندنشان بیش از اندازه آسان به نظر می رسد تنها ما را از رسیدن به آنها باز می دارد و به ما احساس کاذب دستیابی به موفقیت می دهد.

۲- تصویر بزرگ تر را دریابید

مراقب باشید در قدم های کوچک گیر نیافتید. به رؤیای نهایی تان فکر کنید؛ همان رؤیایی که باعث می شود قلبتان به تپش بیافتد. چه چیزی شما را آنقدر به وجد می آورد که دست به کار می شوید؟ از چه چیز هایی انگیزه می گیرید؟ دوست دارید چند سال دیگر چه کسی باشید؟ پیش از فکر کردن به قدم های اجرایی، به این سؤالات پاسخ دهید، در غیر این صورت، ممکن است موفق به انجام هیچ کاری نشوید.

۳- از وقت خود بیشترین بهره را ببرید

هدف شما هر چقدر هم که ساده باشد، مهم ترین قدمی که خیلی ها به آن توجه نمی کنند داشتن یک طرح خوب برای رسیدن به آن است. اگر برنامه ای واقع گرایانه و قابل انجام داشته باشید احتمال آنکه حتی در مواقع دلسردی دست از تلاش نکشید بیشتر خواهد بود. شما باید بدانید کِی و کجا چه کاری باید انجام دهید.

۴- به طرح و برنامه ی خود پایبند بمانید

برای هر کاری، از رژیم غذایی گرفتن تا انجام کار های منزل، سخت ترین بخش کار این است که به برنامه ی خود متعهد بمانید. وقتی متوجه شوید چه بخش از کار را انجام داده اید، دلهره آور ترین بخش کار، پیدا کردن انگیزه ی لازم برای ادامه ی راه است.

با این حال، وقتی چنین موقعیتی پیش می آید، تصویر بزرگ تری که در ادامه ی قدم های خود دارید را به یاد بیاورید. به خودتان یادآوری کنید چرا خود را به انجام این همه کار متعهد کرده اید. این به شما کمک می کند توان لازم برای پیشروی را در خود ایجاد کنید.

۵- از مسیری که طی می کنید لذت ببرید

یکی از مهم ترین چیزهایی که افراد از آنها غافل می شوند این است که حتی وقتی مقصد پایانی آنها همان هدف نهایی شان است، مسیری که برای رسیدن به آن طی می کنند نیز برای خودش ارزشی دارد. به یاد داشته باشید تنها گذر کردن از دل آتش نیست که اهمیت دارد، اینکه چگونه در این آتش قدم می گذارید نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.