ثروتمندترین زوج‌های جهان را بشناسید

موسسه «ولت ایکس» فهرست ثروتمندترین زوج‌های جهان را منتشر کرد.

موسسه «ولت ایکس» فهرست ثروتمندترین زوج‌های جهان را منتشر کرد که بنا بر اعلام شبکه CNN، ده زوج نخست آن‌ها عبارتند از:

بیل و میلیندا گیتس: بنیانگذار شرکت «مایکروسافت» بیل گیتس و همسرش میلیندا، در صدر فهرست ثروتمندترین زوج های جهان قرار دارند. ثروت آن ها ۸۵.۷ میلیارد دلار برآورد می شود.
امانیکو اوتیگا و فلورا پرز: بازرگان اسپانیایی امانیکو اورتگا گاوانا مالک فروشگاه های زنجیره ای «زارا»، به عنوان ثروتمندترین مرد اروپا شناخته شده است. ثروت او و همسرش حدود ۷۰.۷ میلیارد دلار برآورد می شود.
وارن بوفِت و استرید مینکس: ثروت این بوفِت و همسر دومش استرید مینکس که سال ۲۰۰۶ دو سال پس از مرگ همسر اولش با او ازدواج کرد، حدود ۵۶ میلیارد دلار برآورد می شود.
دیوید و جولیا کاش: دیوید کاش مالک بزرگترین شرکت نفت و گاز در آمریکای شمالی و همسرش جولیا در مرتبه چهارم ثروتمندترین زوج های جهان قررا دارد که ثروتشان ۴۷.۵ میلیارد دلار برآورد می شود.
چالرز و الیزابت کاش: اما چالرز کاش و همسرش الیزابت که از سال ۱۹۷۲ با یکدیگر زندگی می کنند، با ثروتی بالغ بر ۴۷.۴ میلیارد دلار یعنی اندکی کمتر از برادرش، در ربته پنجم ثروتمندترین زوج های جهان قرار دارند.
وانگ جیانلین ولین نینگ: امپراتور ساختمان سازی وانگ جیانلین هم اکنون یکی از ثروتمندترین مردهای چین است. ثروت او و همسرش نیانگ حدود ۴۰.۷ میلیارد دلار برآورد می شود.
جِف و مَکنزی پیزوس: بنیانگذار سایت «آمازون» جِف پیزوس و همسرش مکنزی، در رتبه هفتم ثروتمندرین زوج های جهان قرار دارند. ارزش ثروت آن ها حدود ۳۹.۸ میلیارد دلار برآورد می شود.
برنار ارنولت و هلن مِرسِر: ثروت بازرگان فرانسوی برنار ارنولت و همسر دومش هلن مِرسِر حدود ۳۸.۷ میلیارد دلارب برآورد می شود؛ اندوخته ای که آن ها را در رتبه هشتم ثروتمندترین زوج های جهان قرار می دهد.
مارک زاکربرگ و پرسیلا چان: بناینگذار سایت «فیس بوک» مارک زاکربرگ که ۳۱ سال سن دارد و همسرش پرسیلا چان ۳۰ ساله، جوان ترین زوج های ثروتمند جهان هستند که با ثروتی بالغ بر ۳۸.۵ میلیارد دلار، در رتبه نهم فهرست قرار دارند.
جِم و لین والتون: جِم والتون کوچترین پسر بنیانگزار مجموعه «وال-مارت» ساموئل والتون و همسرش لین، با ثروتی بالغ بر ۳۶.۲ میلیارد دلار، در پله دهم فهرست ثروتمندترین زوج های جهان قرار دارند