می‌رن آدم‌ها؛ سریع و خشمگین!

مرگ پل واکر بازیگر جوان مجموعه فیلم‌های محبوب و پرفروش «سریع و خشمگین» بر اثر سانحه تصادف، یکی دیگر از آن اتفاقات تلخ و باورنکردنی دنیای سینماست.

مرگ پل واکر بازیگر جوان مجموعه فیلم‌های محبوب و پرفروش «سریع و خشمگین» بر اثر سانحه تصادف، یکی دیگر از آن اتفاقات تلخ و باورنکردنی دنیای سینماست. نکته جالب و درعین حال دردناک قضیه اینجاست که واکر خودش پشت فرمان نبوده و دوستش رانندگی خودرو را به عهده داشته است و باز ماجرا تراژیک‌تر و غم‌انگیزتر می‌شود که بدانیم او قصد شرکت در یک مراسم خیریه را داشت.

پل ویلیام واکر بااین که خیلی زود و با بازی در آگهی های تلویزیونی کارش را شروع کرد و بعدها در نقش ها و فیلم های مختلفی به ایفای نقش پرداخت، اما بیش از هر چیز با بازی در نقش برایان اوکانر، یک پلیس مخفی در مجموعه فیلم های «سریع و خشمگین» شناخته می شود.

او در تمام قسمت های این فیلم ها در کنار وین دیزل ستاره هالیوودی به عنوان نقش اصلی حضور پررنگی داشته و حتی در قسمت هفتم این فیلم ها که سال ۲۰۱۴ اکران می شود هم حضور خواهد داشت البته چون هنوز فیلمبرداری اثر کاملا به پایان نرسیده، احتمالا سازندگان آن در صحنه های باقیمانده از یک بازیگر بدل به جای او استفاده خواهند کرد و طبق تحلیل کارشناسان سینمایی کاراکتر منفی قصه یعنی جیسون استتهام شخصیت اوکانر را در پایان قسمت هفتم به قتل می رساند تا حذف همیشگی پل واکر از این مجموعه فیلم توجیهی منطقی در روایت قصه داشته باشد.

به هرحال پل واکر که باتوجه به جذابیت، شوخ طبعی و مهارتش می توانست آینده ای درخشان در بازیگری داشته باشد خیلی زود رفت و شوک و ضربه بزرگی به کمپانی یونیورسال و هواداران مجموعه فیلم های «سریع و خشمگین» وارد کرد، اما مرگش باعث مرور اجمالی مرگ های تصادفی در تاریخ سینما هم شد.

مرگ اخیر جولیانو جما بازیگر مشهور فیلم های گنگستری و وسترن اسپاگتی ایتالیا که هنگام رانندگی در جاده با خودرویی از روبه رو شاخ به شاخ شد، هنوز هم طراوت آزاردهنده ای دارد.

دو سال پیش نیز تئو آنجلوپولوس فیلمساز سرشناس یونانی در حالی که خودش را برای کارگردانی فیلم جدیدش «دریای دیگر» آماده می کرد، براثر تصادف با پلیسی موتورسوار به دنیای دیگر پیوست.

علی رستگار