> دانستنی های علم و زندگی | علوم کشاورزی و دامپروری
آفتاب

دانستنی های علوم کشاورزی و دامپروری

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۳,۰۲۴ دانستنی

لانه خفاش | خفاش ها در فصل های مختلف سال، بسته به نیازهایشان محل زندگیشان را تغییر می دهند.

کار اصلی میوه چیست؟ | کار اصلی میوه نگهداری از دانه است. در این مطلب به توضیح این فرآیند پرداخته ایم.

کاشت سبزه عید | کمتر از دو ماه به عید نوروز سال 97 باقی مانده است. یکی از هفت سینی که سر سفره عید قرار می دهیم «سبزه» است. در ادامه نحوه کاشت هسته پرتقال را به عنوان سبزه عید آورده ایم.

خرخاکی چیست؟ |خرخاکی یکی از انواع سخت پوستان می باشد که در خشکی زندگی می کنند. خرخاکی ممکن است در خانه هم وجود داشته باشند. برای از بین بردن آنها متن زیر را بخوانید.

برای نگهداری یاهان در آپارتمان یا خانه باید اصول و قوانینی را در ضمینه آبیاری آنها بدانید، اینکه گیاهان در هر فصلی از سال به چه میزان آب نیازمندند مسئله مهمی است. در مطلب زیر بیشتر بخوانید:

اگر در منزل تان گیاه بامبو دارید در نگهداری از ان این نکات را فراموش نکنید.

بسیاری از ما علاقمند به تزیین فضای بیرون هستیم، جایی که بتوانیم در آن لحظاتی را به نوشیدن قهوه، چت با دوستان و ... اختصاص دهیم.

هم اینک در ایران تعدادی از گونه های این گیاه در منطقه ای از شمال کشور به چشم می خورد.

بعضی‌ وقت‌ها گیاهانی را که در خانه داریم، بدرستی نمی‌شناسیم. شاید سال‌ها در اتاقمان باشد ولی نامش​ را ندانیم و خیلی با آنها آشنا نباشیم. آگلونما هم یکی از این گیاهان است که طرفداران زیادی دارد و در خانه خیلی​ دیده می‌شود؛ ولی تعداد کمی از افراد نام این گیاه را می‌دانند.

خیلی از افراد دوست دارند در منزل یا حتی محل کار خود، از گلی نگهداری کنند و حس می‌کنند این گلدان به آنها آرامش‌خاطر می‌دهد...

به دلیل وجود کلر در آب لوله‌کشی بهتر است از ریختن آب لوله‌کشی برای آبیاری استفاده نکنیم، بلکه ۳-۲ ساعت آب را در محیط خانه قرار داده و بعد برای آبیاری از آن استفاده کنیم تا کلر آن ته‌نشین شود.

دولت‌ها به منظور توسعه اقتصادی ناگزیر به اصلاح ساختار تولید خود هستند و با توجه به نیاز تامین کالاها و مواد مصرفی مورد نیاز به امر بازاریابی و توسعه صادرات می بایست توجه خاصی مبذول ‌نمایند.

حسن یوسف ها به خاطر زیبایی رنگ برگ هایشان هم درون آپارتمان و هم در بیرون در ردیف گیاهان پرارزش و دوست داشتنی هستند.

فیکوس بنجامین یکی از قدیمی ترین گیاهانی است که در منزل نگهداری می شود. برگ ها ، ساقه ها وحتی چوب این گیاه در صورت شکستن از خود ماده چسبناکی خارج می کند که می توان از آن لاستیک تهیه کرد. بعضی از افراد در صورت تماس این ماده با پوست بدنشان نسبت به آن حساسیت نشان می دهند.

تاثیر موسیقی بر رشد گیاهان هنوز موضوعی شک برانگیز در میان دانشمندان و متخصصین است. آزمایشات بسیاری توسط متخصصین و دایش آموزان انجام شد تا ثابت کند؛ گیاهان وقتی توسط موسیقی تحریک می شوند ، می توانند سریعتر و بهتر رشد کنند .

بهار که می‌رسد بسیاری از مردم گل‌ها و گیاهان خانگی بهاری را به منزل خود می‌آورند اما از زرد شدن پژمردگی زودهنگام این گل‌ها ناراحت می‌شوند. با یادگیری اصول نگهداری صحیح گل‌ها از پژمرده شدنشان جلوگیری کنید.

با اینکه این گیاه زیبا بومی ایران نیست اما این گیاه تیره نعناییان به علت داشتن واریته های متنوع با رنگهای جذاب بسیار مورد بخت و اقبال قرار گرفته است.این گیاه رشد بسیار سریع و بسیار خوبی دارد به شرط آنکه شرایط مطلوب برای این گیاه مهیا باشد:

در روزهای تعطیل و مسافرت، دغدغه اصلی افرادی که در خانه خود گل و گیاه نگهداری می کنند این است که هنگام سفر چه کسی از گیاه های دوست داشتنی آنها مراقبت کند تا آنها همچنان سرحال و تازه باقی بمانند.

با نزدیک ‌شدن‌ به‌ روزهای‌ پایانی‌ سال، برخی به فکر تهیه‌ وسایل‌ سفره‌ هفت‌سین‌ می‌افتند و همان طور که می‌دانید. یکی‌ از مهمترین‌ اجزای‌ این سفره‌، سبزه‌ است. اگر قصد ایجاد …

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۳,۰۲۴ دانستنی

وبگردی