> دانستنی های بهداشت | ورزشکاران
آفتاب

دانستنی های ورزشکاران

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۸۰۵ دانستنی

بسیاری از افرادی که به کلاس های بدنسازی می روند به دنبال مصرف دارو های تزریقی برای افزایش وزن خود هستند در صورتی که می توانند با دقت در انتخاب مواد غذایی در کنار ورزش به تناسب اندام مطلوب خود دست یابند.

برخی افراد مرتبا به باشگاه می روند تا ورزش کنند اما وزن آنها کاهش پیدا نمی کند. به این ترتیب انگیزه این افراد برای ورزش کردن کاهش پیدا می کند. دلایلی وجود دارد که باعث می شود افراد از ورزش کردن در باشگاه نتیجه لازم را نگیرید و کاهش وزن نداشته باشند. در مطلب زیر به ذکر سه دلیل عمده این اتفاق پرداخته ایم. در ادامه بخوانید:

در سال های اخیر ورزش هایی همچون کراس فیت، اینتر وال و غیره پر طرفدار شده اند. با این حال پیاده روی همچنان جزو ورزش هایی است که محبوبیت زیادی دارد و به افراد برای کاهش وزن پیشنهاد می شود. اغلب به کسانی که قصد کاهش وزن و تناسب اندام دارند پیاده روی پیشنهاد می شود. این سوال برای افراد مختلف پیش می آید که آیا پیاده روی برای کاهش وزن کافی است؟

در فصل پاییز یکی از ورزش های مناسب برای افزایش سلامتی و سوزاندن کالری پیاده روی است. این ورزش علاوه بر کمک به تناسب اندام شما در روحیه شما نیز بسیار موثر است. در ادامه بیشتر بخوانید:

حتما برای شما هم پیش آمده است که برای رفتن به باشگاه ورزشی یا دویدن در پارک یا انجام ورزش مورد علاقه تان دچار بی انگیزگی و رخوت بشوید. این امر امری طبیعی است اما تکرار آن در دراز مدت شما را از ورزش کردن باز می دارد. لذا شما به انگیزه هایی قوی تر احتیاج دارید تا ورزش را به عنوان امری هر روزه در برنامه روزانه تان قرار دهید. در ادامه بیشتر بخوانید:

فعالیت های سرگرم کننده نظیر باغبانی و گلف می توانند روش های مناسبی برای کالری سوزی و حفظ تناسب اندام باشند.

پیاده روی یکی از سالم ترین روش های بهبود عملکرد جسم و تقویت مفاصل است. اما مردم سراسر جهان با توجه به متغیرهای مختلف به یک اندازه راه نمی روند. هنگ کنگ بیشترین و اندونزی کمترین مقدار پیاده روی را ثبت کرده است.

بسیاری افراد دوست دارند که ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانند اما به دلیل مشغله های مختلف و نداشتن وقت در ورزش تنبلی می کنند. راه هایی وجود دارد که می توانید به ساده ترین روش، ورزش را در برنامه خود قرار دهید.

دانشمندان دریافتند بلند کردن اجسام سنگین موجب افزایش قدرت ماهیچه ها می شود، چون در این وضعیت مغز سیگنال های بیشتری به ماهیچه ها ارسال می کند.

یک تحقیق انجام گرفته عنوان می کند بوندس لیگا آلمان، همچنان پرتماشاگرترین لیگ فوتبال جهان بوده و از نظر کسب درآمد، بعد از لیگ انگلیسی ها در جایگاه دوم است.

قدیم ترها تردمیل فقط در باشگاه های ورزشی وجود داشت اما امروزه با تنوع بسیار زیاد و در انواع پیشرفته در خیلی از خانه ها جا خوش کرده است.

گردن درد یکی از مشکلات اصلی افرادی است که مدت زمان زیادی پشت می نشینند یا زیاد با کامپیوتر کار می کنند، ورزش هایی برای گردن وجود دارند که باعث قدرتمند شدن عضلات گردن و کاهش درد در این ناحیه می شوند.

در ایام تابستان افراد زیادی به دنبال ورزش بیشتر و کاهش چربی های بدن هستند و حرکات و فعالیت های ورزشی وجود دارند که می توانیم با اضافه کردن آنها به برنامه ورزش در تابستان چربی سوزی را به میزان زیادی افزایش دهیم.

به بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس یا ام اس، ورزش های زیادی توصیه می شود که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

یک متخصص تغذیه گفت: فعالیت ورزشی در ماه مبارک رمضان باید یک الی دو ساعتی پس از افطاری سبک انجام شود.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۸۰۵ دانستنی

وبگردی