آفتاب

دانستنی های سینما

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۲,۵۴۶ دانستنی

جشنواره سی و چهارم فیلم فجر با وجود جدا شدن بخش بین الملل از آن با همان شکل و ترتیب اجرایی برگزار شد.

جشنواره سی و سوم فیلم فجر با تغییراتی در برگزاری کم و بیش همانند جشنواره های قبلی به پایان رسید.

" ماهی و گربه " ساخته شهرام مکری با یک خبر درمورد احتمال آدمخواری در یکی از رستوران های بین راه شمالی آغاز می شود و انتظار مخاطب چنین است که فیلمی در ژانر وحشت را خواهد دید.

بیشتر ستاره های سرشناس سینما اخلاق و رفتارهای خاصی دارند که آنها را از دیگران متمایز میکند. در زیر شما میتوانید برخی از رفتارها و اخلاقیات "آنجلینا جولی" را مشاهده کنید...

خواب زده ها ساخته فریدون جیرانی ازیک ایده مرکزی خوب و نه الزاما جدید برخوردار است که می توان آن را در انتخاب نام "زندگی دوگانه فیروز" مشاهده نمود...

فریدون جیرانی پس از ساخت چند فیلم تلخ که در اکران با مشکلات فراوان رو‌به‌رو شد، این بار به سراغ یک فیلم با موضوع کمدی عاشقانه رفته است.

به نظر می رسد فیلم "امروز" ساخته رضا میر کریمی به دنبال معرفی نوع جدیدی از قهرمان است.

فیلم پرنسس و سلحشور را از نظر روایی می توان نوعی فیلم سوررئالیستی به سبک آلمانی نامید که به لحاظ فنی، فیلمبرداری و نورپردازی، سازنده از سبک های امپرسیونیستی استفاده نموده است.

نامزدی طولانی روایت یک زن جوان (ماتیلدا) است که پس از سه سال با دریافت نامه ای از یکی از همرزمان نامزدش، به دنبال پیدا کردن گمشده خود ( نامزدش مَنچ) که در جبهه های جنگ بوده است، روان می شود.

در برخی از فیلم ها عنوان، می تواند محتوا یا موضوعی را که قرار است به آن پرداخته شود روشن نماید.

فیلم "بابل" از لحاظ ساختار زمان و مکان در شمار آثار جدید (مدرن) به حساب می آید.

رسانه ها معمولا از آنها زن و شوهری دوست داشتنی با شش فرزند را به نمایش می گذارند ولی با مطالعه قوانینی که در خانه این زوج برقرار است کاملا تعجب زده خواهید شد.

در میان ستارگان ، این چهره ها ضریب هوشی بالای ۱۳۰ دارند . هر چند برخی از آنها در دانشگاه های معتبر درس نخوانده اند.

زوجهای تبهکار و جنایی از مقوله های اصلی در فیلمهای خشن و اکشن هستند که برخی از آنها علی رغم برخورداری از خشونت بالا برای مخاطب ماندگار می شوند.

سینمای ایران گرچه تا دهه سی و چهل خورشیدی جرقه‌هایی از فضایی متفاوت و اندیشمندانه را نشان داد و کارگردانانی چون ابراهیم گلستان با «خشت و آینه»، فرخ غفاری با «شب قوزی» و فریدون رهنما با «سیاوش در تخت‌جمشید» گام‌هایی جدی در این زمینه برداشتند، اما کلیت سینما هنوز دراختیار فیلمفارسی و آثاری بود کـه با تکیه بر مولفه‌هایی تجاری، سهل پسند و حتی سخیف ساخته و روانه سینماها می‌شد.

آغاز فیلم با سکانس سیاه و سفید از مصاحبه ی دو نفر با خانمی سالخورده خاتون (مهناز افشار) شروع می شود

نام جین فاندا، بازیگر کهنه‌کار و سرشناس هالیوود بیش از هر چیز با فعالیت‌های حقوق بشری و ضدجنگ طلبانه‌اش گره خورده است.

جی‌جی آبرامز که از دوستداران پروپاقرص مجموعه‌‌‌ها و فیلم‌های علمی ـ تخیلی است‌، سال ۲۰۰۷ به مسئولان کمپانی پارامونت پیشنهاد احیای مجموعه فیلم سینمایی «سفرهای ستاره‌ای» را داد. این مجموعه فیلم‌ سینمایی در دهه ۷۰ میلادی و پس از پایان پخش مجموعه تلویزیونی آن، حیات خود را آغاز کرد.

"اینها به هم ربطی نداره" جمله ای است که بارها و بارها غزل سعی میکند با گفتنش خود را به زندگی باز گرداند ولی نمیتوان انکار کرد سهم مهران از این رابطه را. سهمی که میخواهد محافظ باشد. و شاید..... ای کاش فقط شاید...... میشد بعضی وقت ها فهمید که جنگیدن بی سلاح بهتر از سپر داشتن است.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۲,۵۴۶ دانستنی

وبگردی