> دانستنی های هنر | هنرهای تصویری و نمایشی
آفتاب

دانستنی های هنرهای تصویری و نمایشی

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۳,۵۵۹ دانستنی

کلاژ چیست؟ |در فرهنگ لغت، «کلاژ» فن بهم چسباندن تکه های مختلف پارچه، کاغذ، چرم و چوب و ... برای خلق یک تصویر بدیع تعریف شده است.

جشنواره سی و چهارم فیلم فجر با وجود جدا شدن بخش بین الملل از آن با همان شکل و ترتیب اجرایی برگزار شد.

از ویژگی رفتارهای فردی بخصوص در کشور ما (با پیشینه فرهنگ و تمدن چند هزار ساله) ضعف در ایدئولوژی جبری است! یعنی اینکه؛ هیچ فعل و انفعالی بر خلاف میل و خواسته خودمان را بر نمی تابیم و تاب نمی آوریم. خودمان را کمال یافته می دانیم با یکسری باورهای تک بعدی؛ که همین موجب زود رنجی و تحریف و تعصبات ـ گاه ـ افراطی می شود.

باز هم سیروس مقدم، سعید نعمت الله و الهام غفوری و یک سریال پرمخاطب چیزی که در این روزها و حتی سالهای گذشته کیمیایی در انبوه شبکه های تلوزیونی بوده است.

جشنواره سی و سوم فیلم فجر با تغییراتی در برگزاری کم و بیش همانند جشنواره های قبلی به پایان رسید.

" ماهی و گربه " ساخته شهرام مکری با یک خبر درمورد احتمال آدمخواری در یکی از رستوران های بین راه شمالی آغاز می شود و انتظار مخاطب چنین است که فیلمی در ژانر وحشت را خواهد دید.

بیشتر ستاره های سرشناس سینما اخلاق و رفتارهای خاصی دارند که آنها را از دیگران متمایز میکند. در زیر شما میتوانید برخی از رفتارها و اخلاقیات "آنجلینا جولی" را مشاهده کنید...

خواب زده ها ساخته فریدون جیرانی ازیک ایده مرکزی خوب و نه الزاما جدید برخوردار است که می توان آن را در انتخاب نام "زندگی دوگانه فیروز" مشاهده نمود...

چه کسی است که انیمیشن رابین هود را دوست نداشته باشد؟ این انیمیشن یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های دوران کودکی بود و با آن دوبله بی‌نظیر برای ما دوست‌داشتنی‌تر هم شده بود.

فریدون جیرانی پس از ساخت چند فیلم تلخ که در اکران با مشکلات فراوان رو‌به‌رو شد، این بار به سراغ یک فیلم با موضوع کمدی عاشقانه رفته است.

به نظر می رسد فیلم "امروز" ساخته رضا میر کریمی به دنبال معرفی نوع جدیدی از قهرمان است.

فیلم پرنسس و سلحشور را از نظر روایی می توان نوعی فیلم سوررئالیستی به سبک آلمانی نامید که به لحاظ فنی، فیلمبرداری و نورپردازی، سازنده از سبک های امپرسیونیستی استفاده نموده است.

نامزدی طولانی روایت یک زن جوان (ماتیلدا) است که پس از سه سال با دریافت نامه ای از یکی از همرزمان نامزدش، به دنبال پیدا کردن گمشده خود ( نامزدش مَنچ) که در جبهه های جنگ بوده است، روان می شود.

در برخی از فیلم ها عنوان، می تواند محتوا یا موضوعی را که قرار است به آن پرداخته شود روشن نماید.

فیلم "بابل" از لحاظ ساختار زمان و مکان در شمار آثار جدید (مدرن) به حساب می آید.

رسانه ها معمولا از آنها زن و شوهری دوست داشتنی با شش فرزند را به نمایش می گذارند ولی با مطالعه قوانینی که در خانه این زوج برقرار است کاملا تعجب زده خواهید شد.

در میان ستارگان ، این چهره ها ضریب هوشی بالای ۱۳۰ دارند . هر چند برخی از آنها در دانشگاه های معتبر درس نخوانده اند.

زوجهای تبهکار و جنایی از مقوله های اصلی در فیلمهای خشن و اکشن هستند که برخی از آنها علی رغم برخورداری از خشونت بالا برای مخاطب ماندگار می شوند.

سینمای ایران گرچه تا دهه سی و چهل خورشیدی جرقه‌هایی از فضایی متفاوت و اندیشمندانه را نشان داد و کارگردانانی چون ابراهیم گلستان با «خشت و آینه»، فرخ غفاری با «شب قوزی» و فریدون رهنما با «سیاوش در تخت‌جمشید» گام‌هایی جدی در این زمینه برداشتند، اما کلیت سینما هنوز دراختیار فیلمفارسی و آثاری بود کـه با تکیه بر مولفه‌هایی تجاری، سهل پسند و حتی سخیف ساخته و روانه سینماها می‌شد.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۳,۵۵۹ دانستنی

وبگردی