آفتاب

دانستنی های آیا می‌دانید که...

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۱,۸۶۹ دانستنی

تیزاب چیست | تیزاب یک ماده شیمیایی است که نام شیمیایی آن نیتریک اسید است و فرمول ملکولی آن HNO3 است. این ماده شیمیای بطور صنعتی از آمونیاک تهیه می شود.

pva glue چیست | نوعی چسب می باشد که برای کارهای هنری و همچنین تعمیرات وسایل چوبی مخورد استفاده قرار می گیرد.

آمونیوم دی کرومات | آمونیوم دی کرومات یک ماده معدنی می باشد که در آزمایش گوه آتشفشان یا همان تجزیه آمونیوم دی کرومات مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به این توضیح این مطالب می پردازیم.

فلوشیپ چیست؟ | دانشجویان بعضی از رشته های تحصیلی مانند پزشکی، روانشناسی و ... بعد از فازغ التحصیلی دوره ای تکمیلی را می گذرانند که فلوشیپ نامیده می شود. فلوشیپ مهارتهای عملی و تجربی فارغ التحصیلان را افزایش می دهد.

یک مثقال چند گرم است؟ | این واحد اندازه گیری اغلب برای اندازه گیری جرم طلا بکار می رود و در جهان اسلام بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک مثقال برابر با 4.7 گرم می باشد.

مغز کدام میوه شبیه مخ است؟ | شباهت ظاهری جالبی میان بعضی از میوه ها با بعضی از اعضای بدن وجود دارد. مثلا هویج شبیه چشم، گوجه فرنگی شبیه قلب، لوبیا قرمز شبیه کلیه، ساقه کرفس شبیه استخوان و البته مخ (مغز) شبیه به «گردو» می باشد.

ساعت آفتابی چگونه کار میکند؟ | آفتاب اولین وسیله ای است که بشر از آن برای تعیین زمان استفاده کرده است. در ادامه به اینکه ساعت آفتابی چیست و چگونه کار می کند اشاره شده است.

فیلتر تلگرام | با توجه به جریانات این چند روز گذشته و فیلتر شدن تلگرام شاید خیلی از کاربران بخواهند اکانت خودشان را پاک کنند. در ادامه به توضیح روش حذف اکانت تلگرام پرداخته شده است.

علت وقوع زلزله در شب | با توجه به زلزله های این مدت اخیر ، خاصه دو زلزله تهران که هر دو در نیمه شب اتفاق افتادند، مطلبی را که به بررسی علل وقوع زلزله در شب می پردازد، در ادامه می آوریم.

امن ترین مناطق ایران و تهران در برابر زلزله | در نوشته زیر بنابر گفته های دکتر مهدی زارع، رئیس مرکز پیش بینی زلزله پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی به این سوال که کدام شهرهای ایران زلزله خیز نیستند پرداخته شده است.

زلزله تهران | با توجه به موج زلزله که در چند مدت اخیر بخش های مختلف کشورمان را در برگرفته است و دیشب هم تهران را لرزاند ، لازم است که خود را برای وقوع گاه و بی گاه آن آماده کنیم. در ادامه به مواردی که قبل از وقوع زلزله باید انجام داد پرداخته شده است.

پشه ها در مقابل انسان ها رفتار یکسانی از خود نشان نمی دهند. چرا پشه ها برخی از ما را نیش می زنند و برخی دیگر را نه؟ خلاف باور عمومی پشه ها طعمه های انسانی خود را بر اساس نوع پوست انتخاب نمی کنند بلکه این طعمه ها بر اساس بوها انتخاب می شوند.

موضوع میدان دید در هنگام رانندگی را به طور دقیق باید زمانی مورد توجه قرار داد که از اواسط دهه چهارم زندگی، بینایی افراد تدریجا رو به زوال می گذارد.

برای کاهش کلسترول خون راه های طبیعی اس وجود دارد که شما را از مصرف دارو های شیمیایی بی نیاز می کند. شما می توانید با مصرف برخی غذاها به صورت روزانه یا هفتگی به طور شگفت آوریمیزان کلسترول خون خود را کاهش دهید. بیشتر بخوانید:

افرادی که در روز نسبت به بقیه افراد استرس بیشتری دارند می توانند از طریق تغذیه مناسب در جهت کاهش استرس روزانه خود گام بردارند. مصرف برخی غذا ها و نوشیدنی ها باعث افزایش اضطراب و بالا رفتن ضربان قلب می شود. در مطلب زیر به چند مورد از این غذا ها و نوشیدنی ها اشاره شده است:

برقراری تماس با استفاده از اپراتورهای تلفن همراه برای سیم کارت های دائمی و اعتباری آنها، تعرفه های متفاوتی دارد و طبق آخرین تغییر تعرفه ها، از ۲۹۹ ریال تا ۹۳۷ ریال را در بر می گیرد.

شاید اگر به قبض برق ماهانه منزلتان نگاه کنید، هرگز به فکرتان نرسد وسایل الکترونیکی و شارژرهایی که بیست و چهار ساعته به پریز متصل هستند، چه هزینه ای به شما و محیط زیست تحمیل می کنند.

طوارق یا مردان نقاب دار در صحرای بزرگ آفریقا، در جنوب کشور الجزایر، ازواد در شمال مالی، شمال نیجریه و جنوب غربی لیبی و شمال بورکینا فاسو زندگی می کنند. طوارق مسلمان هستند و از هزاران سال پیش در صحرای بزرگ آفریقا به شکل بدوی و بیابان نشین زندگی می کنند. آنها به این نوع زندگی کردن علاقه دارند و انتخاب خود آنها است.

طول عمر و هوش؛ ظاهر امر یا حداقل باور اغلب ما این چنین است که میان این دو ارتباط خاصی وجود ندارد؛ اما این تنها تصور ماست، آن هم یک تصور اشتباه.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۱,۸۶۹ دانستنی

وبگردی