> دانستنی های خانه و خانواده | آموزش همگانی
آفتاب

دانستنی های آموزش همگانی

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۸۵۶ دانستنی

باتوجه به وقوع سیل در کشور شاید دانستن 27 نکته اساسی برای مقابله با سیل برای همه مردم لازم باشد

هر سی سی چند قطره است | بسته به اندازه سوراخ قطره چکان، اندازه قطره تغییر می کند. بنابراین نمی توان تعداد دقیقی بر حسب قطره برای هر سی سی بیان کرد.

با قارچ چی درست کنم | در این مطلب طرز تهیه خوراک قارچ به همراه مواد اولیه آن و همینطور طرز درست کردن املت قارچ به همراه مواد لازم آن شرح داده شده است که با هم می خوانیم.

چگونه چسب را از روی لباس پاک کنیم | ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که چسب مایع یا انواع دیگر چسب های صنعتی روی لباستان ریخته باشد. برای تمیز کردن لباستان از چسب باید از ماده مشخصی به عنوان حلال استفاده کنید. در ادامه با این حلال هابیشتر آشنا شوید...

چه سبزه ای زودتر سبز میشه | برای کسانی که زمان زیادی برای سبز کردن سبزه عید ندارند، سبزه شاهی و منداب بسیار مناسب می باشد. در ادامه طرز کاشت سبزه عید با شاهی و منداب آورده شده است. این سبزه ها در عرض یک روز جوانه می زنند.

سبزه ماشک | ماشک از جمله گیاهان علوفه ای می باشد که گرچه کاربردهای مختلفی در سطح کلان دارد اما به عنوان سبزه عید نیز می توان از آن استفاده کرد. در ادامه طرز تهیه و کاشت سبزه عید را با هم می خوانیم.

چگونه ترقه درست کنیم؟ | با توجه به نزدیک شدن چهارشنبه سوری 96، دانستن اینکه چگونه ترقه بسازیم خالی از لطف نیست. در این مطلب طرز ساخت ترقه ای بی خطر را توضیح داده ایم.

کاشت سبزه عید | در این مطلب طرز تهیه سبزه عید با قره ماش را آورده ایم که امیدواریم مورد استفاده قرار شما گیرد.

سبزه عید با تخمه کدو | کمتر از یک ماه به عید 96 باقی مانده است و کم کم باید به فکر سبزه عید باشیم. در ادامه طرز کاشت سبزه عید با تخمه کدو را با هم می خوانیم.

چند روز قبل از عید باید سبزه کاشت | کمتر از یک ماه به تحویل سال نو باقی مانده است و کم کم باید سبزه های عید را آماده کنیم. در این مطلب زمان لازم برای کاشت سبزه های گندم، ماش، عدس، شاهی و خرفه، یونجه، شنبلیله و ارزن شرح داده شده است که در ادامه با هم می خوانیم.

سبزه عید با هسته خرما | برای سبزه عید از هسته خرما هم می توانید استفاده کنید. در ادامه طرز تهیه سبزه عید با هسته خرما را با هم می خوانیم.

شهر باستانی بوشهر | بوشهر یکی از شهرهای جنوبی ایران می باشد. در ادامه به معرفی مختصری درباره بوشهر و همچنین ذکر نام شهرهای باستانی بوشهر، پرداخته ایم.

کاپوچینو چیست؟ | کاپوچینو یکی از خوش طعم ترین ترکیبات قهوه است. در ادامه به اینکه کاپوچینو چیست و طرز تهیه آن و نحوه خوردن آن اشاره شده است.

کاربرگ شب یلدا | در متن زیر یک نمونه کاربرگ که می تواند برای دانش آموزان مهد کودک و پیش دبستانی شما مورد استفاده قرار گیرد را آورده ایم.

واحد کار شب یلدا | در زیر به آموزش ساختن کاردستی هندوانه ای برای کودکان پرداخته ایم.

«زلزله تهران» چرا وحشتناک است؟ | گسل های تهران می توانند زلزله ای به بزرگای 7.5 ریشتر ایجاد کنند، و خواب 200 ساله را از سر پایتخت بپراند! بعد، این زلزله 7.5 ریشتری، برای کشتن یک میلیون نفر از ما کافی است! این فقط شروع ماجراست؛ علمک های گاز منفجر خواهند شد، و خیل کشتگان افزایش خواهند یافت... این هم هنوز چیزی نیست...!

شهروندان باید پیش از آغاز فصل سرما دستورالعمل کارکرد و تعمیر لوازم گرمایشی را مطالعه کرده و با نحوه عملکرد آن ها آشنا شوند تا در صورت نیاز بتوانند آن ها را تعمیر کنند، اما باید بکوشند در هر شرایطی از یک تعمیرکار متخصص برای سرویس وسایل گازی خود کمک بخواهند و یا با خدمات پس از فروش وسایل گازسوز خود تماس گرفته و از آن ها سرویس و سرکشی مرتب وسایل گازی خود را درخواست کنند. در ادامه بیشتر بخوانید:

سازمان حمایت از مصرف کنندگان پیش فروش خودرو توسط 7 شرکت را غیرقانونی اعلام کرد.این شرکت ها با پیش فروش های مجذوب کننده، تعداد کثیری از خریداران خودرو را به سمت خود برده اند. اما این پیش فروش ها تنها در صحبت و نوشتار جذاب است. وقتی پای عمل به میان می رسد شرکت ها قول و قرارهایشان را فراموش می کنند و مردم نمی دانند صدای اعتراضشان را به چه کسی برسانند. حال سازمان حمایت بعد از مدت ها سکوت و کم کاری اسم شرکت ها را عنوان کرد تا مابقی شرکت ها هم بدانند که برای پیش فروش ها باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز بگیرند.

یک جمعیت شناس با بیان آنکه ۱۵ تا ۲۹ سالگی «سن جوانی» محسوب می شود گفت: ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند این در حالیست که روند جوانی در کشور رو به کاهش است. شهلا کاظمی پور ، با استناد بر مطالعاتی که سال ها در خصوص جوانان داشته است اظهار کرد: سنین مختلفی را برای جوانی در نظر می گیرند به طوریکه از نظر روانشناسی ۱۷ تا ۲۴ سالگی «سن جوانی» در نظر گرفته می شود اما طی همکاری که با سازمان جوانان وقت داشتم توافق شده است که ۱۵ تا ۲۹ سالگی را به عنوان جمعیت جوان در نظر بگیریم.

خبر قتل و آزار جنسی آتنا اصلانی دختر پارس آبادی مردم بسیاری را شوکه کرد. واقعیت این است که آزار جنسی و تجاوز به دختران و کودکان در سراسر جهان به موضوعی نگران کننده تبدیل شده است.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۸۵۶ دانستنی

وبگردی