> دانستنی های خانه و خانواده | خانه‌داری | نگهداری مواد غذایی
آفتاب

دانستنی های نگهداری مواد غذایی

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۲۱۳ دانستنی

سیاه شدن موزهای خرد شده توی سالاد اتفاق غم‌انگیزیه که بین همه رنگای قشنگ یه ظرف سالاد میوه می‌افته. اما قرار نیست ما مغلوب موزهای سیاه شده توی ظرف بشیم.

در روستاها یا مناطقی که به یخچال دسترسی ندارند، برای افزایش ماندگاری نان آن را زیر آفتاب خشک می‌کنند.

به‌هیچ‌وجه نباید برای رنگ‌دهی بیشتر و آزاد شدن ترکیبات آن، زعفران را روی حرارت مستقیم قرار داد.

بیایید از ابتدا شروع کنیم. چگونه ماهی تازه را برای طبخ پاک می‌کنید؟ پاک کردن، استیک کردن و فیله کردن سه روش اصلی مهیا کردن ماهی برای طبخ است...

برای فریز کردن صحیح مواد غذایی و دانستن این که چه مواد غذایی قابل فریز کردن است، این مطلب را مطالعه کنید.

تهیه غذا، کیک و شیرینی فوت و فن خاصی دارد و به دلیل به کارگیری همین فوت و فن هاست که با وجودی که دو نفر از یک نوع مواد استفاده می‌کنند غذا یا شیرینی یکی خوشمزه می‌شود و مال دیگری طعم خوبی ندارد.

لابد برای شما هم پیش آمده که وقتی میوه ها را در قسمت جا میوه ای پایین یخچال قرار می دهید بعد از چند روز کم کم شروع به کپک زدن کرده و خراب می شوند

برای این کار مقدماتی لازم است. در زیر فهرستی از سبزیجات که به خوبی می‌توان آنها را منجمد کرد ملاحظه می‌‌ کنید و روش منجمد ساختن آنها نیز ذکر شده است.

زعفران جزو ادویه‌های معطری است که باید در جای خشک، دور از نور آفتاب و ظرف دردار نگهداری شود. بهتر است زعفران را هنگام مصرف پودر کنید.

خوردن مغز و دانه های خراب ناراحتی گوارشی ایجاد می کند. اما چگونه می توان از فاسد شدن مغز میوه و دانه جلوگیری کرد؟

در محیط یخچال و اتاق، آب موجود در بافت نان نه تنها به نقطه انجماد نمی‌رسد بلکه میان مولکول‌های پروتئینی و نشاسته‌ای، منتقل و باعث کریستاله‌شدن این مولکول‌ها و بیات‌شدن نان می‌شود.

ترشی، سرکه ها و آبلیمو را نباید در ظروف فلزی (به خصوص مسی) نگهداری کرد.

هر روزه حجم بالایی ازخوارکی‌ها در سراسر جهان دور ریخته می‌شوند در حالی که بسیاری از همین مواد را می‌شد با نگهداری صحیح بیشتر و بهتر استفاده کرد. راههای نگهداری صحیح برخی از این مواد را در ادامه بخوانید.

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که هنگام شستن میوه‌ها مثل پرتقال، سیب، خیار و... چربی روی آنها را احساس کرده باشید که به راحتی هم تمیز نمی‌شوند.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که با بوی ماهی مشکل زیادی دارید ، چند راه حل ساده در این نوشتار کوتاه را برای از بین بردن بوی بد ماهی امتحان کنید.

بعضی عادت دارند تخم‌مرغ را داخل یخچال قرار دهند و این در حالی است که عده‌ای نیز همیشه تخم‌مرغ را در دمای اتاق نگهداری می‌کنند.

اگر قصد دارید گوشت را به مدت طولانی نگه دارید، باید بلافاصله و با حداکثر سرما، آن را منجمد کنید تا کیفیت و ارزش تغذیه‌ای آن در بالاترین سطح باقی بماند...

کپک زدن و یا کهنه شدن از دلایل اصلی دور ریختن نان است. بسیاری از خانواده‌ها به ویژه خانواده‌های کارمند برای آنکه مدت زیادی را در صف‌های طولانی نان صرف نکنند، حجم زیادی نان را در منزل نگهداری می‌کنند اما نگهداری نان هم فوت و فن‌های خاص خود را دارد. اغلب افراد با اصول نگهداری نان در منزل آشنا نیستند و همواره دغدغه کپک زدن و کهنه شدن نان را دارند ما بیست نکته کلیدی برای نگهداری و ماندگاری بهتر نان به شما ارائه می‌کنیم.

هر قدر هم که تازه به تازه خرید کنید، هر قدر هم که به اندازه اعضای خانواده تان غذا بپزید، باز نمی توانید جلوی برگشتن بقیه غذاها به یخچال را بگیرید.

گذاشتن بسته یا ظرف چای در کنار سماور بدترین روش نگهداری آن است.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۲۱۳ دانستنی

وبگردی