آفتاب

دانستنی های روابط فردی

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۷۸۴ دانستنی

برای خیلی از افراد داشتن رابطه ای معنادار با دیگران مسئله ای مهم و حائز اهمیت است؛ اما سوال این جاست که چرا بعضی از این افراد توانایی برقراری و نگهداری یک رابطه درست را ندارند؟

افراد خودخواه می‌خواهند خودشان را از شما بهتر نشان دهند. در برخورد با این افراد مشکل دارید؟ از ترفندهای زیر کمک بگیرید.

برقراری ارتباط‎های اجتماعی خوب و انتقال مفاهیم و خواسته‎های فردی و شخصی به دیگران نیازی است که همهٔ افراد سالم جامعه نسبت به آن حساس و دقیق بوده و همواره به دنبال راهکارهایی برای تقویت آن تلاش می‎کنند.

دوستان بخش مهمی از زندگی بیشتر مردم هستند. دوستان خوب کیفیت زندگی را افزایش می‌دهند و به شما کمک می‌کنند جنبه مثبت وقایع را ببینید. آن‌ها در مواقع سختی و خوشی در کنار شما هستند.

هنگامی که یک فرد مرتباً شما را خشمگین می‌کند، شما می‌توانید به آرامی آن مکان را ترک کرده و در آینده نیز با او رابطه‌ای نداشته باشید. اما اگر این شخص عضوی از فامیلتان باشد، قضیه کمی مشکل خواهد شد.

ارتباطات یک کلید حیاتی برای تعامل و روابط معنی‌دار و موفق هستند. بدن شما زبان مخصوص به خودش را دارد. مکالمات غیرشفاهی می‌توانند در برقراری ارتباطات بسیار قوی و موثر باشند.

شاید شما احساس کرده باشید شخصی به شما دروغ می گوید یا سره شما کلاه می گذارد خواندن این مقاله با را با ۵ مرحله ساده تشخیص دروغ آشنا خواهد کرد.

قرار گرفتن در هر رابطه عاطفی به معنای پذیرفتن این خطر هم هست که ممکن است همه چیز مطابق با انتظارات ما پیش نرود.

گاهی وقت‌ها تصور می‌کنم چیزی در زندگی من کم است. احساس می‌کنم رابطه‌ام با دیگران سرد است و هیچ‌کس مرا دوست ندارد.

در ترکیب‌بندی ارتباطات تاثیرگذار نقش بسیار مهمی دارد، خنده و خوشرویی جسم و ذهن را پاکسازی می‌کند.

یکی از مواردی که فرد را در ناراحتی، رنجش و خلق پایین نگه می‌دارد، نداشتن بخشش است.

کلمه «نه» یکی از کوتاهترین و ساده ترین کلمات برای تلفظ در فارسی است. اما گاهی دقیقاً همین کلمه، به زبان آوردنش بسیار سخت می شود.

کسانی هستند که نمی‌توانند فردی خارج از خانواده کنونی‌شان را دوست داشته باشند. به فرزندان و والدینشان عشق می‌روزند اما وقتی نسبت به فردی دیگر در قلبشان حسی می‌بینند، احساس بی‌ثباتی می‌کنند. بااینکه دوست دارند وارد یک رابطه شوند اما از متعهد شدن می‌ترسند.

در هر مذاکره شما باید انتخاب دوم خود را بدانید، نه‌تنها انتخاب دوم، بلکه باید پیش از آغاز مذاکره تمامی انتخاب‌های جانبی، سوم و چهارم و الی آخر را نیز بدانید.

خیلی وقت‌ها روابطمان با شکست مواجه می‌شوند. اگر بخاطر کاری که یکی از شما انجام داده یا حرفی که زده، سوءتفاهمی اتفاق بیفتد، می‌تواند رابطه را با شکست روبه‌رو کند.

هر فردی از همنشین خود تأثیر می‌پذیرد. بخش مهمی از سرنوشت آدمی، به دست همنشینان او رقم می‌خورد. بسا انسان‌هایی که به برکت دوستان خالص و دلسوز به اوج کمال و به روزی رسیدند و در مقابل، چه بسیار انسان هایی که تنها بر اثر همنشینی و دوستی با نااهلان شکست و بی ثمری نصیبشان شد.

بخشی از ارتباط‌های ما با سخن گفتن برقرار می‌شود.

فکر می کنم یکی از عادت های بد من کمرویی زیاد است به طوری که در ارتباط های روزانه دچار مشکل می شوم.

یک آدم متشخص صراحت را با کیاست مخلوط می کند. بیشتر آدم ها وقتی در موقعیتی قرار می گیرند که باید سخن طرف مقابل را قطع کنند و ارتباط را پایان دهند دچار مشکل می شوند.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۷۸۴ دانستنی

وبگردی