> دانستنی های علم و زندگی | آموزش و پرورش
آفتاب

دانستنی های آموزش و پرورش

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۴۶۸ دانستنی

مدرک پایه چیست؟ | برای ثبت نام در دانشگاه، نیاز به مدارکی دارید. یکی از این مدارک، مدرک پایه شماست. مدرک پایه شما مدرک آخرین مقطع تحصیلی شماست.

نظام ترمی واحدی چیست؟ | در آموزش و پرورش ایران دو نوع قانون وجود داشت ؛ نظام ترمی واحدی و بعد از آن نظام سالی واحدی. در ادامه به توضیح این دو نظام با سال های تصویب قوانینشان پرداخته ایم.

درسخوانی رمزهای متعددی دارد که اگر به آن ها پی ببریم قطعاً درسمان خیلی بهتر میشود.افرادی که در درس خواندن ضعیف هستند باید رموز موفقیت در درس را یاد بگیرند و از کارهایی که آن ها را در درس عقب می اندازد خودداری کنند

تحصیلات با کیفیت نیز همانند سایر جنبه‌های زندگی انسان، مستلزم هزینه‌های بیشتر است. بسیاری از افراد این هزینه‌ها را برای تامین درآمدهای بیشتر و زندگی بهتر در سال‌های آینده، تقبل می‌کنند.

کتاب آموزش قلبها واندیشه ها که به توصیف آموزش وپرورش دوره پیش دبستانی کشور ژاپن پرداخته است دارای نکات جالب تربیتی و آموزشی است .خلاصه ی مطالب ارائه شده در کتاب در این مطلب کوتاه آمده است.

والدین معمولاً نگران چگونگی سازگاری کودک با محیط و اولیای مدرسه، رعایت قوانین آن، همچنین انجام تکالیف و... هستند.

نظام آموزشی در هر کشور جزو لاینفک محورهای اصلی توسعه همه‌جانبه است که بی‌توجهی به این امر می‌تواند چشم‌انداز توسعه آن کشور را به خطر اندازد.

مدرسه من آن سوی دشت‌های سرسبز، مقابل آن کوه بلند که خورشید از آن سر درمی‌آورد به دنیا آمد.

همواره و در همه زمان‌ها، یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین خدماتی که در اذهان جامعه باقی می‌ماند و به‌حق فراموش‌شدنی نیست تأسیس و ایجاد مراکز آموزشی و تربیتی در جهت پیشرفت علمی و آگاهی انسان‌هاست

درس دادن به دانش‌آموز وظیفه معلم است، تا اینجای کار طبیعی است، ولی این‌که معلمی همه دانش‌آموزان کلاسش را صبح به صبح به مدرسه برساند و کیلومترها راه صعب‌العبور را طی کند تا شاگردانش بتوانند هر روز به مدرسه بروند، این کار در زمره وظایف معلمی نیست و بدون اغراق، مثال چنین رفتارهایی فقط از سوی یک انسان والا مقام معنوی سر می‌زند.

ماجرای دوربین‌های مدار بسته در مدارس انگار قرار است ماجرایی کشدار باقی بماند، چون مدت‌ها اصل موضوع پنهان می‌شد و کسی تائیدش نمی‌کرد و حالا که مسئولان پذیرفته‌اند در برخی مدارس دوربین وجود دارد، کسی نمی‌پذیرد که نصب دوربین در کلاس‌های درس واقعیت دارد.

اگر دانش‌آموزی معدل نمراتش یک نمره کاهش پیدا کند، دچار افت تحصیلی نشده است. یادمان باشد که کاهش نمره دلیل دارد و صرفاً کم‌کاری دانش‌آموز نیست.

نیازی نیست که کارشناس مسائل اجتماعی باشید تا بدانید بسیاری از شهروندان مناطق محروم کشور از امکان ادامه تحصیل در مدارس بی بهره‌اند.

برای ما ایرانی‌ها و شاید همه کسانی کــه در کشورهــای در حال توسعه زندگی می‌کنند، شنیدن ماجراهایی از قانونمندی، توانمندی و سبک و سیاق زندگی در جوامع پیشرفته جذاب است. از هزینه‌ها و صرفه‌جویی‌ها و سبک زندگی گرفته تا آمار تعداد کشته‌های حوادث رانندگی ، ساعت کاری و دقت کاری و حتی نحوه آموزش‌ها در مدارس و دانشگاه‌ها در کشورهای پیشرفته برایمان مورد توجه و نقل قرار می‌گیرد.

گزارش ها نشان می دهند که چند دانشکده حقوق در ایالات متحده هستند که هزینه های بسیار بالایی بر دانشجویان تحمیل می کنند. ۵ مورد از گرانترین دانشکده های حقوق در سطح ایالات متحده را نام برده ایم.

یک بار شهر، یک بار روستا، یک بار دختر، یک بار پسر، یک بار ضرب و جرح، یک بار کما و مرگ، یک روز ترکه آلبالو و فلک، یک روز نیز سیلی‌های آبدار و تحقیرهای کشنده. همه مدارس، معلمان و مدیران را نمی‌شود به یک چوب زد؛ اما داستان تنبیه بدنی در مدارس کشور داستانی کهنه است و صابونش به تن خیلی‌ خورده است.

قول معروفی است که می‌گوید: تاثیر یک دقیقه فیلم دیدن، بیش از ساعت‌ها گوش دادن به سخنرانی‌های یک طرفه است. بررسی‌های به عمل آمده در همین ارتباط نشان می‌دهد نوارها و فیلم‌های آموزشی که موضوع آنها مرتبط با دروس و علاقه فراگیران بوده به نحو بارزی کیفیت آموزش و پرورش و یاددهی ـ یادگیری را در فرآیند آموزش ارتقا بخشیده‌است.

وب سایت فوربس هر سال فهرستی از دانشگاه های برتر دنیا را منتشر می کند. در این فهرست رتبه سال گذشته این دانشگاه ها نیز ذکر می شود. برای آشنایی با آنها با ما همراه باشید.

مداد، یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین لوازمی است که باید در کیف تمام بچه‌‌مدرسه‌ای‌ها پیدا شود. در «کالا و سلامت» این هفته، به چند نکته کاربردی در مورد انواع مداد اشاره کرده‌ایم تا کمی انتخاب را برای شما ساده‌تر کنیم...

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۴۶۸ دانستنی

وبگردی