> دانستنی های علم و زندگی | فنی و مهندسی
آفتاب

دانستنی های فنی و مهندسی

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۱۴۴ دانستنی

سلاح ضد تانک و خودروهای سنگین چه نام دارد| بازوکا یک اسلحه از نوع راکت انداز ضدتانک است که به وسیله «ادوارد آل» برای نیروی زمینی ایالات متحده آمریکا طراحی شد و از سوی این نیرو، به طور وسیعی مورد استفاده قرار گرفته است. این اسلحه قابل حمل و استفاده به وسیله پیاده نظام است.

پیام تبریک روز مهندس کامپیوتر| روز مهندس بر تمام مهندسان مبارک باد. در ادامه چند متن تبریک روز مهندس برای مهندسان نرم افزار و کامپیوتر آورده شده است که با هم می خوانیم.

تاریخ انقضای لاستیک | لاستیک هم مثل دیگر وسایل مصرفی تاریخ تولید و مصرف و انقضایی دارد. در ادامه به توضیح این تاریخ ها می پردازیم.

اورهال چیست؟ | اورهال در لغت به معنای بازبینی کردن، معاینه کردن، بررسی کردن، تعمیر کامل کردن و پیاده سوار کردن و بازدیدموتور می باشد. در ادامه به معنای اصطلاحی اش و کاربردی که در صنعت دارد اشاره شده است.

پاویون فرودگاه چیست؟ | پاویون فرودگاه محلی می باشد که برای پذیرایی از مهمانان مهم و رسمی ساخته می شود که البته می تواند در فاصله کوتاهی خارج از فضای فرودگاه هم ساخته شود. در ادامه به توضیح مفصل در این باره پرداخته شده است.

یک شرکت ایتالیایی آفتاب مصنوعی را طراحی کرده که به سختی می توان میان آفتاب طبیعی و مصنوعی تمایزی قایل شد.

این مدار به گونه ای طراحی شده است که می تواند در سه مرحله فاصله سنسوررا از مانع مقابل آن نشان دهد.

قبل از اختراع ماشین یا همان موتور بخار بیشتر کالاها با دست ساخته می‌شد و چرخ آب‌ها و حیوانات بارکش فقط نیروی صنعتی موجود را تامین می‌کرد. انقلاب صنعتی که بزرگ‌ترین تغییر در کوتاه‌ترین بازه زمانی از تاریخ تمدن است، پیشرفت خود را مدیون ماشین بخار است.

بسیاری از ما در دوره کودکی خود، تجربه روی هم قراردادن آجرهای پلاستیکی کوچک خانه‌سازی را داشته‌ایم. این نوع اسباب‌بازی‌ها به خاطر تاثیری که در افزایش قدرت خلاقیت و تجسم کودکان دارند، همواره جزو محبوب‌ترین بازی‌ها در بسیاری از کشورهای جهان بوده و هستند.

امروزه در بسیاری از کشورهای جهان، آب آشامیدنی در قالب بطری‌های پلاستیکی به فروش می‌رسد. افزون بر این‌که تولید این بطری‌ها سبب مصرف مقدار زیادی انرژی می‌گردد، متاسفانه بخش زیادی از آن بازیافت نمی‌شود و این خود بر حجم مشکلات موجود می‌افزاید.

طرح مفهومی ارائه شده توسط شرکت بلغاری مورفوکد پیش‌بینی آینده‌ای است که در آن توربین‌های بادی غول‌پیکر دریایی به اتاق‌های مدرن و وهم‌انگیز برای کارکنان‌شان مجهز هستند.

شاید شاتل فضایی بازنشسته شده باشد. اما یکی از بخش‌های آن هنوز هم محکم و استوار به‌کار خود ادامه می‌دهد.

ربات انسان‌نمای جدید پنتاگون که اطلس نامگذاری شده از اوایل این ماه به‌طور رسمی معرفی و آغاز به‌کار کرده است.

هواپیمای ایرباس آ ۳۸۰ یکی‌ از جدیدترین هواپیماهای ساخت شده توسط شرکت هواپیماسازی ایرباس و بزرگ‌ترین در نوع خودش در جهان است. هواپیمایی که بال‌های آن به اندازه یک زمینه فوتبال وسعت دارند.

ساخت هواپیمای مسافربری به دلیل حساسیت و ترس ذاتی انسان از پرواز یکی از چالش‌های بزرگ دنیاست که معدود شرکت‌هایی در آن دوام آورده‌اند.

از دیدگاه من، دانش مهندسی تلاش برای تعریف دنیای پیرامون انسان به زبان ریاضی است. دنیایی که اتفاقا انسان به عنوان شاخصی غیرقطعی در آن نقشی ندارد. مهندسی در پی تعریف مدل‏هایی …

با وجود این‌که هیدروالکتریسیته یا همان نیروی برق آبی (انرژی الکتریکی تولیدشده از آب) گسترده‌ترین شکل استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر در دنیاست، اما عموما و به طور کلی این …

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۱۴۴ دانستنی

وبگردی