آفتاب

مناطق گردشگری در تور اسپانیادر این مقاله سعی داریم شما را با اسپانیا و تور اسپانیا بیشتر آشنا کنیم تا انتخابی راحت تر برای سفر خود داشته باشید.

اسپانیا بی شک جزء دیدنی ترین کشورها می باشد و جاذبه های توریستی فراوانی دارد.مادرید،پایتخت اسپانیا،شهری خاطره انگیز است و دارای آثار تاریخی بی نظیری می باشد. برای کشف مناظر موجود در این شهر زمان زیادی را باید صرف کرد. شهرهای دیگر اسپانیا نیز تاثیر فراوانی را درجذب توریسم و صنعت توریسم دارند. تور اسپانیا از لذت بخش ترین تورها برای شما خواهد بود و سفری خاطره انگیز را برایتان رقم خواهد زد.
اسپانیا دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که به آن خواهیم پرداخت. در این مقاله سعی داریم شما را با اسپانیا و تور اسپانیا بیشتر آشنا کنیم تا انتخابی راحت تر برای سفر خود داشته باشید. پایتخت اسپانیا،مادرید است و از شهرهای مهم ان می توان به بارسلون اشاره کرد.این کشور از ناحیه ی شمال و شمال شرقی با فرانسه و خلیج بیسکای همسایه است و از جنوب هم مرز با دریای مدیترانه می باشد.
اسپانیا همینطور ازناحیه ی غربی با پرتغال همسایه به حساب می آید.جزایر قناری جزء خاک اسپانیا محسوب می شوند.آب و هوای این کشور متفاوت بوده و در هر بخش به صورت نیمه خشک، اقیانوسی و مدیترانه ای می باشد.

موقعیت جغرافیایی

مساحت این کشور پانصد و شش هزار کیلومتر مربع بوده و از لحاظ بزرگی جزء چهارمین کشور می باشد.اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار دارد وهمینطور در شبه جزیره ی ایبری واقع شده است.جمعیت این کشور چیزی بالغ بر چهل و هفت میلیون نفر است.

زبان، مذهب و واحد پول اسپانیا

دین اکثریت مردم اسپانیا مسیحیت است و مردم این کشور به زبان اسپانیایی مکالمه و مکاتبه می کنند.اسپانیا دارای 2مجلس قانون گذاری بوده که از سال 1987 میلادی تا کنون،به هفده بخش و 2شهر خودمختار تقسیم بندی می شود. هم چنین یورو، واحد پول اسپانیا می باشد.
از مهم ترین و اصلی ترین جاذبه ها در مادرید می توان به کاخ سلطنتی مادرید اشاره کرد.پیشینه ی این کاخ به قرن هجده میلادی بازمی گردد که دراین کاخ پادشاهان اسپانیایی مستقر بودند.حال به شهر بارسلون می رویم و شما را با کلیسای ساگرادا فامیلیا آشنا می کنیم. این کلیسا مربوط به قرن هجده میلادی می باشد که توسط شخصی به نام آنتونی گادی ساخته شده است.
کاخ آل اسکوریال از بناهای دیگری است که شما در تور اسپانیا از آن دیدن خواهید کرد.عظمت این کاخ زبان زد خاص و عام است.در این قصر باشکوه، اقدامات و امور سیاسی شاه (فیلیپ دوم) انجام می شده است.
از بناهای مذهبی که در تور اسپانیا می توانید از آن ها بازدید کنید، کلیسای جامع سانتیاگو د کامپوستلا می باشد که به هیچ عنوان نمی توان از آن چشم پوشی کرد.این اثر مربوط به دوران 11 میلادی می باشد و شما با تماشای آن می توانید وقایع و عظمت آن دوران را به روشنی لمس کنید.کاخ الحمرا نیز در صنعت توریسم اسپانیا بسیار موثر بوده وجزء اصلی ترین جاذبه ها به شمار می آید و همینطور در یونسکو نیز به ثبت رسیده است.
تولدو از دیگر شهرهای تاریخی اسپانیا است که با داشتن جاذبه های تاریخی متعدد هرساله توریست های بسیاری را به آن جا کشیده است.اگر می خواهید از جاذبه های تاریخی لذت بیرید،تور اسپانیا بهترین گزینه برای شما است.

وقت محلی اسپانیا

ساعت ایران 5/2 ساعت از وقت محلی اسپانیا جلوتر می باشد و از جمله کشورهایی است که برای اقامت و یا سفر به ویزا نیاز دارد.

فرهنگ و آداب و رسوم اسپانیا

مذهب تاثیر زیادی در فرهنگ این کشور داشته است. زندگی اسپانیایی ها بسیار تغییر کرده است و بسیاری از سخت گیری ها از لحاظ مذهبی از میان رفته است.دست دادن و روبوسی از رفتارهای متداول در فرهنگ مردم اسپانیایی است.زمانی که مردم اسپانیا به جایی دعوت می شوند،معمولا هدیه ای با خود به همراه خواهند برد.زندگی در این کشور مخصوصا در ناحیه ی جنوبی در مفپقایسه با جاهای دیگر آرام تر می باشد.اسپانیایی ها مردمانی سخت کوش هستند و واحد خانواده در اسپانیا در مقایسه با جاهای دیگر بزرگ تر می باشد.هم چنین از ویژگی های دیگر مردم اسپانیا این است که آن ها به رقص و موسیقی نیز علاقه دارند.اکنون که با این کشور آشنا شدید،می توانید با انتخاب تور اسپانیا سفری بی نظیر را به همراه خانواده ی خود تجربه کنید.

اما شما میتوانید در تور تابستان هم از این مزایا استفاده کنید.

تور تابستان به فصل گرما، میوه های رنگارنگ، بستنی،  شنا، دریا، آفتاب گرفتن، تعطیلات، مسافرت های گروهی و مسافرت های خانوادگی و مسافرت های مجردی و تور تابستان ، سینما و تلویزیون و ... شهرت دارد. و در آخر برای فرار از گرمای تابستان یک گوشه خنک را برای مسافرت انتخاب می کنیم و از روزهای آفتابیش در تور تابستان  لذت می بریم.
در ایران باستان، یک جشن بزرگ در میانه فصل تابستان به نام جشن چله تابستان یا چله تموز وجود داشته است که از یکم تیرماه شروع و تا 10 مرداد ادامه داشته است که در بین این تاریخ جشن های نوروز بل (آغاز سال دیلمی گلیگ زبان ها – بین 13 تا 17 مردادماه برگزار می شود)، جشن نیلوفر (سوم تیرماه)، زیارتگاه نارکی (مراسم نیایش اهورامزدا و برگزاری مراسم و آیین دینی و سنتی از 12 تا  16 مردادماه می باشد). در قدیم و در تقویم باستانی ایران بعد از نوروز را به 2 ، چهل روز تقسیم می کنند؛ چهل روز اول را چله معتدل و چهل روز دوم را که گرمترین روزهای سال است را چله تموز یا چله دوم می نامند.
آژانس مسافرتی سام سیر، با داشتن کادری مجرب و حرفه ای و داشتن بهترین آفرها می تواند در زمینه خرید بلیط در نوروز و تور تابستان چه به صورت تلفنی، حضوری و یا حتی آنلاین بهترین خدمات را به شما ارائه بدهد. خود شما می تونید به صورت گروهی یا انفرادی اقدام به برنامه ریزی تعطیلات تور تابستان خودتون بکنید و می تونید از آژانس سام سیر برای تنظیم و برنامه ریزی مسافرتتون مشاوره بخواهید و از تورهای انفرادی و گروهی سام سیر برای نوروز 1398 استفاده کنید.
منبع: تور اسپانیاوبگردی