آفتاب

خواص عسل گون برای یبوست چیست؟یبوست به یک مشکل بهداشتی رایج تر از آنچه که تصور می شود تبدیل شده است. به گفته کارشناسان، یبوست وضعیتی است که در آن فرد ممکن است کمتر از دو الی سه بار در طول هفته اجابت مزاج داشته باشد.

جالب است بدانید عسل گون دارای خواص مرطوب کنندگی، ضدعفونی کنندگی، ضدالتهابی و ملین و غیره است. در واقع عسل هزاران سال است که به دلیل اثر ملین و مرطوب کنندگی خود به عنوان راه حلی برای برطرف کردن مشکلات روده از جمله یبوست استفاده می شود.

اگرچه می توان آن را به عنوان غذا به صورت خوراکی مصرف کرد، اما مؤثرترین و سریع ترین راه برای بهره مندی از اثرات تخلیه و محافظتی آن بر روی مخاط رکتوم، میکرو تنقیه است.

روش درمان خانگی یبوست

یبوست به یک مشکل بهداشتی رایج تر از آنچه که تصور می شود تبدیل شده است. به گفته کارشناسان، یبوست وضعیتی است که در آن فرد ممکن است کمتر از دو الی سه بار در طول هفته اجابت مزاج داشته باشد. یا اینکه در طول این دوران با مشکلاتی مانند مدفوع سفت یا توده ای روبرو شود و هنگام اجابت مزاج احساس ناراحتی کند.

اگر چه این مشکل برای برخی از بیماران به صورت پراکنده رخ می دهد، اما برای برخی دیگر یک وضعیت مزمن است. این نوع بیماری می تواند حتی در پیشرفت فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند. به طور معمول با بیماری یبوست زمانی روبرو می شوید که ضایعات یا مدفوع به آرامی در دستگاه گوارش حرکت کند.

عسل گون طبیعی دکتر هانی


این وضعیت می تواند به دلیل سبک زندگی ناسالم، مصرف برخی داروها یا شرایط پزشکی که افراد دارند رخ دهد. برای بسیاری، علت یبوست مزمن هنوز ناشناخته است. یکی از توصیه های متخصصان این است که برای پیشگیری و درمان این بیماری باید فیبر کافی در رژیم غذایی مصرف شود. اما آیا عسل برای یبوست مفید است؟

در چارچوب یک رژیم غذایی غنی از فیبر، که در آن میوه ها و سبزیجات دخیل هستند، می توان به مصرف مواد طبیعی خانگی متوسل شد که به کاهش علائم کمک می کند. مانند عسل گون. این ماده محصولی است که به دلیل اینکه از قندهایی مانند لوولوز و دکستروز تشکیل شده است، به راحتی هضم می شود و به عملکرد روده کمک می کند.

علاوه بر این، عسل گون یک ماده غذایی پروبیوتیک است که به رشد باکتری های مفید موجود در دستگاه گوارش کمک می کند و به بدن کمک می کند تا غذا را به خوبی متابولیزه کند و از بروز سوء هاضمه جلوگیری کند.

روش های مختلف برای مصرف عسل گون برای یبوست

پیش از خرید عسل گون لازم است روش های مصرف آن را بدانیم. یکی از ویژگی های شگفت انگیز عسل گون، آنتی اکسیدان بودن آن است. این عامل بر اثر محتوای بالای اسیدهای فنولیک و آنزیم های موجود در ترکیبات عسل به وجود می آید. آنتی اکسیدان بودن عسل گون باعث محافظت از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد می شود. با بهره گیری از این خواص، ملین به وجود می آید، میکروتنقی که هم در کودکان و هم در بزرگسالان قابل استفاده است. اثر ملین ظرفیت بالایی برای محافظت از مخاط رکتوم دارد و در نتیجه باعث کاهش یبوست می شود.

روش های مختلفی برای مصرف عسل گون برای برطرف کردن یبوست وجود دارد تا به نتیجه مطلوب برسید. به عنوان مثال، می توانید یک لیوان آب گرم همراه با عسل را هنگام خواب و هنگام بلند شدن از خواب بنوشید یا از آن برای شیرین کردن میوه، غلات یا چای استفاده کنید.به همین ترتیب می توان آن را با سرکه سیب مخلوط کنید (از هر کدام یک قاشق). همه مواد باید ترکیب شده و سه بار در روز نوشیده شود تا به عنوان یک ملین طبیعی عمل کند.

عسل گون به دلیل محتوای بالای فروکتوالیگوساکاریدها و الیگوساکاریدها مانند فیبر گیاهی عمل می کند و با افزایش حجم مدفوع، حرکات را تقویت می کند و باعث می شود تخلیه مواد از روده ها تسهیل پیدا کند. در واقع، تأثیر آن ممکن است شبیه اثر روغن زیتون، برخی از محصولات لبنی یا سایر چربی های سالم باشد که به عنوان روان کننده عمل می کنند و دفع مدفوع سفت و خشک را تسهیل می کنند.


عسل گون ارگانیک

تاریخچه مصرف عسل گون

یونان و مصر دو تمدن بزرگ مدیترانه باستانی بودند که از عسل به عنوان یک راه حل عالی برای کاهش مشکلات یبوست استفاده می کردند. آنها این کار را از دو راه اصلی انجام دادند: راه دهانی به عنوان غذا و مسیر مقعدی به عنوان تنقیه. علاوه بر این، و با توجه به شواهد جمع‌آوری‌شده، مصریان قبلاً از عسل به‌عنوان ماده‌ای عالی در تهیه شیاف استفاده می‌کردند، روشی که هزار سال بعد، بقراط آن را کامل کرد.

این پزشک یونانی که پدر بزرگ پزشکی محسوب می شود، شیاف های خود را نیز بر پایه عسل، بادیان، مر و چربی بز ثبت کرده است. ترکیبی که علاوه بر رفع فوری ناراحتی ناشی از یبوست، امکان تصفیه عمیق، پاکسازی دیواره های روده را نیز فراهم می کند.  همچنین باعث تخلیه روده از سموم و مواد زائد انباشته شده نیز می شود. 

نتیجه گیری

در این مطلب به توضیح خواص عسل گون برای یبوست پرداختیم. همچنین روش های مختلف مصرف آن را شرح دادیم. البته برای مصرف باید عسل گون ارگانیک خریداری کنید تا اثر قابل قبولی داشته باشد. برای خرید عسل طبیعی پیشنهاد می کنیم به زنبورستان دکتر هانی راد مراجعه کنید. عسل گون دکتر هانی راد از گیاهان مناطق بکر و منحصر به فرد شهد گیری می شود، بنابراین با تضمین کیفیت می توانید برای درمان یبوست مفید و موثر باشد.