آفتاب

سئو چیست؟امروزه اکثر افراد برخی از خرید های خود را به صورت آنلاین و اینترنتی از طریق وب سایت ها انجام می دهند و یا در طول روز زمان بسیار زیادی را در این فضا به سر می برند. این موضوع نشان دهنده اهمیت جایگاه وب سایت در زندگی ما انسان ها است که به کار بردن انها از رابطه مستقیم با سئو یا seo برخوردار است.

سئو واژه ای است که همه شما تا کنون احتمالا نام آن را شنیده اید اما با این وجود شاید با این پرسش مواجه شوید که سئو چیست؟  در پاسخ به این پرسش باید به وب سایت ها اشاره کنیم. همان طور که می دانید ما تنوع بسیار زیادی از وب سایت های داخلی و ایرانی مواجه هستیم که در طول زندگی خود برای خرید اقلام مختلف و یا افزایش دانش و آگاهی خود در زمینه های گوناگون از آنها استفاده می کنیم؛ به صورت کلی وب سایت ها کاربرد بسیار زیادی در زندگی روزمره ما دارند که با پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی مدام به کاربرد و اهمیت انها افزوده می شود.
به عبارت دیگر امروزه اکثر افراد برخی از خرید های خود را به صورت آنلاین و اینترنتی از طریق وب سایت ها انجام می دهند و یا در طول روز زمان بسیار زیادی را در این فضا به سر می برند. این موضوع نشان دهنده اهمیت جایگاه وب سایت در زندگی ما انسان ها است که به کار بردن انها از رابطه مستقیم با سئو یا seo برخوردار است و در ادامه ربط این دو را بررسی می کنیم.

سئو چیست؟

seo  یا سئوسازی که در زبان فارسی به آن بهینه سازی سایت نیز گفته می شود، در واقع به ساده ترین زبان ممکن به معنای انجام بهینه کردن سایت ها برای موتور جست و جوی گوگل است. seo در کل به گروهی از فعالیت ها و اقدامات گفته می شود که با انجام شدن آنها این امکان به وجود می آید تا یک سایت رتبه خوبی در گوگل به دست آورد و در رقابت با دیگر وب سایت ها بتواند رتبه بالاتری کسب کند و در صفحات اول گوگل دیده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه SEO Berlin بروید.

مجموعه فعالیت های سئو چیست؟

مجموعه فعالیت هایی که برای بهینه سازی سایت باید انجام شود، عبارتند از:
•    طراحی قالب سایت
•    کد نویسی برای سایت
•    تعیین کردن یک برنامه ریزی محتوایی در خصوص درج و تهیه محتوا
•    تولید محتوا
•    لینک سازی برای وب سایت به صورت خارجی و داخلی
•    پرداختن به وضعیت yoast سایت و بهینه کردن آن
لازم به توضیح است که هر یک از این بخش ها به میزان زیادی گسترده هستند و از پیچیدگی های زیادی برخوردارند که یک کارشناس seo باید به تمامی آنها مسلط باشد.

کاربرد سئو چیست؟

در واقع اصلی ترین کاربرد سئو کسب رتبه و امتیاز در موتور جست و جوی گوگل است. وب سایت های مختلف در زمینه های گوناگون رقبای بسیار زیادی دارند که این رقابت موجب می شود تا درصد دیده شدن سایت در صفحات اول گوگل تحت تاثیر قرار بگیرد.


 


بنابراین با seo می توان اموری را انجام داد که سایت مورد نظر در این رقابت ها پیروز شود و به صفحات اصلی گوگل منتقل گردد تا بازدید بیشتری از آن انجام شود و مخاطبین به میزان بیشتری بتوانند به آن دسترسی داشته باشند و از خدمات سایت استفاده کنند.
به عبارت دیگر هر چه قدر که سئو سازی به شکل بهتری برای یک وب سایت انجام شود، فروش و کسب سود از طریق آن سایت برای مالکینش بیشتر خواهد بود. اگر سئو سازی برای سایت انجام نشود، وب سایت مورد نظر رتبه خوبی در گوگل به دست نمی اورد و در بین صدها وب سایتی که در گوگل موجود هستند گم می شود و در نهایت بازدید آن به وفور تحت تاثیر قرار می گیرد.
حال با کاهش بازدید از یک وب سایت که در زمینه فروش محصولات و یا ارائه خدمات باشد، درصد فروش آن و یا سودی که از طریق وب سایت به دست می آورد، به صورت کلی تحت تاثیر قرار می گیرد و کاهش می یابد که با این وجود صاحبین سایت قادر به کسب سود از طریق وب سایت ساخته شده نخواهند بود. در نتیجه کاربرد سئو، افزایش بازدید از سایت، افزایش فروش و کسب سود برای وب سایت خواهد بود.

منظور از کارشناس سئو چیست؟

سئو سازی وب سایت، یکی از علوم و دانش های جدید است که اخیرا در دانشگاه ها آموزش داده می شود و برای آنکه بتوان در این زمینه تحصیل کرد باید به حوزه آی تی رشته کامپیوتر وارد شد. حال با این تفاسیر، کارشناس سئو به کسی گفته می شود که در این زمینه به تحصیلات پرداخته باشد و تا مقطع لیسانس و یا فوق لیسانس پیش رفته باشد و در نهایت مدرک تحصیلی در این زمینه دریافت نموده باشد.
کارشناس seo که به آن سئوکار نیز گفته می شود، پس از پایان تحصیلات خود می تواند در شرکت های سئوسازی و یا طراحی سایت وارد حوزه کاری شود و از این راه کسب درامد داشته باشد. لازم به توضیح است که امروزه شرکت های بسیار زیادی در زمینه طراحی سایت فعالیت دارند و تمامی انها به سئوکار برای انجام فعالیت های سایت نیاز خواهند داشت. علاوه بر آن باید اشاره کنیم که کارشناس سئو به تمامی جوانب و مسائل سایت و بهینه سازی موتور جست و جو گوگل تسلط دارد و میتواند با انجام فعالیت های لازم در این زمینه، به کسب رتبه مناسب برای سایت بپردازد.

مزایای سئو چیست؟

بهینه سازی وب سایت ها را می توان همراه با مزیت های زیادی در نظر گرفت که برخی از انها از قبیل زیر شناخته می شوند:
•    افزایش بازدید از سایت ها
•    افزایش رتبه سایت در گوگل
•    امکان دیده شدن سایت در صفحه اول گوگل
•    افزایش درصد فروش سایت های فروشگاهی
•    افزایش میزان سود آوری سایت ها
•    کمک به شهرت یافتن وب سایت و خدمات آن
•    بازیابی شدن هزینه های پرداخت شده در راستای راه اندازی وب سایت
•    و...

بخش پایانی

با توجه به مواردی که در خصوص ( seo و سئو چیست؟ ) برای شما عزیزان شرح دادیم، می توان به این نتیجه دست یافت که ساخت و راه اندازی وب سایت بدون رسیدگی به وضعیت سئوی آن هیچ سود و بهره ای به همراه ندارد و در واقع مطلبی که باعث دریافت نتیجه و سود برای وب سایت می شود، سئوسازی آن سایت است.
بنابراین می توان گفت که سئوسازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که بدون انجام آن سایت به هیچ سرانجام مناسبی نمی رسد و کسانی که قصد راه اندازی وب سایت برای کسب و کار خود را دارند، باید حتما از اهمیت این موضوع مطلع باشند و دریابند که بعد از انجام این کار باید حتما هزینه ای را به کارشناس سئو ارائه دهند تا سئوسازی برای وب سایت آنها انجام شود. علاوه بر آن توجه داشته باشید که سئوسازی و یا بهینه سازی سایت یک پروسه زمان بر است که یک شبه نمی توان آن را انجام داد بلکه دریافت نتیجه مناسب نیازمند صبر، بردباری، مداومت و پشتیبانی دائمی از سایت خواهد بود.