آفتاب

5 اصل مهم طراحی و چاپ سررسید اختصاصیطراحی سررسید اختصاصی و اهدای آن به مشتریان، کارمندان یا شرکای تجاری، یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی برای عید نوروز محسوب می‌شود. اما در هنگام طراحی و چاپ سررسید تبلیغاتی علاوه‌بر قیمت، باید به یک‌سری نکات مهم دیگر نیز توجه داشته باشید.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، بازار خرید هدایای تبلیغاتی توسط شرکت‌ها رونق چشم‌گیری می‌یابد. طراحی سررسید اختصاصی و اهدای آن به مشتریان، کارمندان یا شرکای تجاری، یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی برای عید نوروز محسوب می‌شود. اما در هنگام طراحی و چاپ سررسید تبلیغاتی علاوه‌بر قیمت، باید به یک‌سری نکات مهم دیگر نیز توجه داشته باشید. در این مقاله 5 اصل طلایی طراحی تقویم سررسید را معرفی می‌کنیم. اگر شما نیز قصد سفارش سررسید‌های اختصاصی برای مشتریانتان را دارید، مطالعه این مطلب کوتاه را از دست ندهید!

1. انتخاب بهترین چاپخانه برای طراحی سررسید اختصاصی

بدون‌شک مهم‌ترین اصل و مرحله از فرآیند سفارش و خرید سررسید تبلیغاتی، انتخاب بهترین چاپخانه و تولید‌کننده سررسید در بازار است. امروزه تعداد تولید‌کنندگان این محصول افزایش چشم‌گیری داشته است و شاید کارتان برای انتخاب کردن کمی سخت باشد. شما باید چاپخانه‌ای را برگزینید که علاوه‌بر قیمت مناسب و به‌صرفه، تعهد و کیفیت بالاتری نسبت به سایر تولید‌کنندگان ارائه دهد.
برای ارزیابی بهترین تولید‌کننده سالنامه 1402 در ایران، کافی است از شرکت مد‌نظر خود درخواست ارسال نمونه طراحی سررسید داشته باشید. همچنین، مطالعه درباره سوابق تولید‌کنندگان نیز شما را در این راه کمک خواهد کرد. خوشبختانه امروزه چاپخانه‌های معتبری مانند چاپخانه گاموت، سررسیدهای تبلیغاتی با‌کیفیتی را تولید و عرضه می‌کنند.2.  توجه به مواد اولیه؛ اصلی مهم در هنگام طراحی و چاپ سررسید تبلیغاتی

متاسفانه این‌روزها برخی از تولید‌کنندگان، برای کاهش هزینه‌ها، در هنگام طراحی سررسید از متریال بی‌کیفیت استفاده می‌کنند. معمولا در چاپ سررسیدهای ارزان و بی‌کیفیت، از مواد اولیه نا‌مرغوب استفاده می‌شود؛ پیشنهاد می‌کنیم که شما کیفیت را فدای کمیت و ارزانی نکنید! بهترین جنس کاغذ برای تولید و چاپ سررسید، کاغذ گلاسه است که جذابیت، دوام و طول عمر بیشتری نسبت به سایر کاغذها دارد. مرغوب‌ترین جنس جلد سررسید نیز چرم اصل گاوی است.

3. انتخاب قطع سررسید؛ سومین اصل مهم طراحی سررسید تبلیغاتی

یکی از موارد چالش‌بر‌انگیز در هنگام طراحی و چاپ سررسید اختصاصی، انتخاب قطع و اندازه مناسب محصول است. امروزه این کالا در اندازه‌ها و قطع‌های جیبی، خشتی، اروپایی، پالتویی، سررسید وزیری، رقعی و رحلی تولید و عرضه می‌شود. متداول‌ترین اندازه‌های سررسیدهای اختصاصی قطع وزیری و اروپایی‌اند.
شما می‌توانید با مشاهده نمونه طراحی سررسید و با‌توجه‌به بودجه تبلیغاتی، قطع مناسبتان را انتخاب کنید. اندازه سررسید تبلیغاتی، بر قیمت آن نیز تاثیر‌گذار است؛ بنابراین شما باید در هنگام طراحی سررسید اختصاصی یا چاپ تقویم رومیزی تبلیغاتی، حتما به قطع و ابعاد محصول توجه داشته باشید.

4. جنس کاغذ و جلد سررسید اختصاصی؛ مهم‌ترین اصل طراحی سررسید تبلیغاتی

جنس کاغذ و جلد سررسید، کیفیت و البته قیمت محصول را تعیین می‌کند. مخاطبان در اولین تماس چشمی خود با سررسید تبلیغاتی، جلد آن را مشاهده و بررسی می‌کنند؛ بنابراین انتخاب جنس، طرح، رنگ و مدل جلد تاثیر فراوانی در موفقیت کمپین تبلیغاتی شما خواهد داشت. خوشبختانه امروزه مجموعه‌هایی مانند گاموت امکان سفارش سررسید طبق میل و سلیقه مشتری را فراهم کرده‌اند.
این بدان معناست که شما می‌توانید حتی طرح جلد سررسید را نیز خودتان انتخاب کنید. جنس کاغذ هم روی دوام محصول اثر دارد. بهترین جنس کاغذ، کاغذ گلاسه است. در تولید جلد نیز معمولا از چرم طبیعی، چرم مصنوعی، ترمه، گالینگور، سلفون و جنس جیر استفاده می‌شود که محصولات چرمی کیفیت بالاتری دارند.5. انتخاب طرح جذاب؛ نکته‌ای مهم برای چاپ سررسید اختصاصی

آخرین اصل مهم در طراحی و چاپ سررسید تبلیغاتی، انتخاب طرح، رنگ و مدل جذاب برای معرفی برند است. امروزه خرید سررسید به دو صورت خرید انبوه و سفارش سررسید اختصاصی انجام می‌شود. اگر به‌دنبال انجام تبلیغات هدفمند هستید، باید از طرح‌های اختصاصی مناسب برند خود در چاپ محصول استفاده کنید. امروزه امکان انتخاب نوع صفحه‌بندی، طرح جلد و کاغذها، تصاویر و به‌طور‌کلی مدل سررسید طبق سلیقه مشتری فراهم شده است.
قرار دادن نام تجاری و لوگوی کسب‌و‌کار روی جلد سررسید به دیده شدن و برندسازی کسب‌و‌کارها کمک فراوانی می‌کند. اگر شما نیز قصد خرید هدایای تبلیغاتی مانند سررسید یا تقویم رومیزی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم نسبت به سفارش سالنامه‌های اختصاصی برند خود اقدام کنید و محصولی با‌کیفیت را سفارش دهید. در بخش بعدی، یکی از بهترین تولید‌کنندگان سالنامه و تقویم رومیزی در ایران را به شما معرفی می‌کنیم.

طراحی و چاپ سررسید اختصاصی ارزان با صنایع چاپ و بسته‌بندی گاموت

در این مقاله 5 اصل مهم طراحی سررسید اختصاصی را بررسی کردیم. مطمئنا با‌ توجه کردن به این نکات می‌توانید بهترین سررسید اختصاصی را سفارش دهید و کمپین نوروزی موفقی را پشت سر بگذارید. صنایع چاپ و بسته بندی گاموت، یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان سررسید، سالنامه و تقویم رومیزی در ایران است. این مجموعه با‌کیفیت‌ترین سالنامه‌ها را با قیمت مناسب و به‌صرفه به کسب‌و‌کارهای مختلف عرضه می‌کند.
گاموت تا کنون پروژه‌های تبلیغاتی بیش از 600 شرکت بزرگ و معتبر ایران را با موفقیت به پایان رسانده است. شما عزیزان می‌توانید برای سفارش طراحی سررسید اختصاصی مناسب کسب‌و‌کار خود با قیمت مناسب و آگاهی از خدمات گسترده گاموت، وارد سایت این مجموعه به نشانی gamutprint.com شوید.