آفتاب

نمایندگی اینورتر اینوتسیستم‌های اینورتر دستگاه‌هایی هستند که جریان DC را به جریان AC تبدیل می‌کنند. یعنی جریان مستقیم از طریق یک اینورتر به جریان جایگزین تبدیل می‌شود. سپس اینورتر خانه یا ساختمان شما را با جریان متناوب تامین می‌کند. ولتاژ خروجی، ولتاژ ورودی، فرکانس و توان به طراحی اینورتر بستگی دارد. آنها همچنین به مدار اینورتر شما بستگی دارند.

انواع نحوه نصب سیستم اینورتر

1. اینورتر سیستم های گرید-Tied

این اینورترها برای عملکرد به شبکه برق نیاز دارند. در هنگام قطع برق، اینورتر متصل به شبکه شما خاموش می شود. پس این نوع به عنوان پشتیبان برای کاهش بار مفید نیست. شما یا به یک سیستم پشتیبان باتری جداگانه نیاز دارید یا برای برق به یک ژنراتور نیاز دارید.
کارخانه های تجاری بزرگ از اینورترهای متصل به شبکه استفاده می کنند. مجتمع‌های تجاری از بخش عمده‌ای از توان خود در طول روز استفاده می کنند. اینورترهای متصل به شبکه می توانند هزینه برق را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. دلیل آن این است که سیستم های متصل به شبکه در دوره های اوج مصرف برق تولید می‌کنند.

اینورتر اینوت سری روی شبکه

اینورتر اینوت سری INVT iMars روی اینورترهای شبکه دارای راندمان تبدیل بالا، عملکرد ایمن و پایدار هستند. این نوع از اینورتر اینوت می‌توانند شرایط مختلف محیط کاربردی مانند داخل و خارج را برآورده کنند. اینورتر اینوت روس شبکه به طور گسترده در سیستم های تولید برق فتوولتائیک کوچک و متوسط مانند ساختمان های مسکونی، سقف های تجاری و مزارع استفاده می‌شوند. برای خرید این محصول به سایت نمایندگی اینورتر اینوت بروید.

2. اینورترهای خارج از شبکه

اینورترهای خارج از شبکه مستقل از برق کار می‌کنند. آنها برق را برای شارژ باتری‌های یک سیستم اینورتر باتری تامین می‌کنند. سیستم های خارج از شبکه نیز در جایی که تقاضا برای برق کمتر است، عالی هستند. آنها همچنین برای نگهداری باتری های خورشیدی و تامین بانک باتری شما مناسب هستند.

3. سیستم های اینورتر هیبریدی

اینورتر هیبریدی یک انتخاب عالی برای یک خانواده معمولی است. یک اینورتر هیبریدی برای کاربرانی که به دنبال یک گزینه خورشیدی و باتری خودکفا بدون قطع کامل از شبکه هستند، عالی است.برای خانوارهایی که خاموشی زیاد ندارند، یک اینورتر هیبریدی راه حل عالی است. در صورت قطع برق می‌تواند به شما در تامین منبع تغذیه پشتیبان کمک کند، اما زمانی که منبع تغذیه پایدار است به شبکه متصل می شود.

هدف و انواع اینورتر

هدف از تبدیل برق DC به برق AC چیست؟ اکثر وسایل برقی مدرنی که استفاده می‌کنیم به خروجی AC بسیار بیشتری نسبت به برق DC نیاز دارند تا به خوبی کار کنند. بسیاری از دستگاه های مدرن با برق AC 12 ولتی کار می‌کنند که از برق به خانه های ما می رسد. اکثر آنها روی ولتاژ بالا به خوبی کار می‌کنند. پس اینورتر در اینجا به کار می‌آید.

سه نوع اینورتر متفاوت چیست؟

سه نوع مختلف اینورترها سیستم های موج سینوسی یا موج سینوسی خالص و سیستم های موج سینوسی اصلاح شده هستند. ما همچنین سیستم های موج سینوسی خالص را سیستم های موج واقعی می‌نامیم.

تفاوت بین اینورتر UPS، اینورتر پشتیبان و اینورتر خورشیدی چیست؟

بین UPS، اینورترهای پشتیبان و سیستم‌های اینورتر خورشیدی تفاوت وجود دارد. آنها برای تولید نتایج متفاوت عملکرد متفاوتی دارند. منابع تغذیه اضطراری معمولا حاوی یک مبدل داخلی هستند که قادر به رسیدگی به تقاضای برق است.
اینورتر خورشیدی دارای یک کنترلر شارژ است که ما به آن MPPT می‌گوییم. آنها به طور خاص برای تبدیل انرژی خورشیدی به شکل ولتاژ صحیح طراحی شده‌اند. ما می‌توانیم MPPT ها را به اینورترهایی که قبلاً آنها را ندارند اضافه کنیم. ما همچنین می توانیم از اینورترهای خورشیدی به عنوان پشتیبان بدون پنل‌های خورشیدی استفاده کنیم.

اینورترهای موج سینوسی خالص و موج سینوسی اصلاح شده

تفاوت اصلی بین این اینورترها قیمت است. اینورترهای موج سینوسی خالص معمولاً هزینه بیشتری نسبت به اینورترهای موج سینوسی اصلاح شده دارند. تجهیزات حساس شما با اینورترهای موج سینوسی خالص عملکرد بهتری خواهند داشت.
ممکن است با اینورترهای موج سینوسی اصلاح شده با چالش‌هایی روبرو شوید. اینها می‌تواند شامل نویز یا کیفیت پایین باشد. نکات اصلی هنگام انتخاب هر نوع اینورتر اندازه و نوع نصب است.

اینورترها برق پشتیبان اضطراری

ساختمان های تجاری بار الکتریکی زیادی را حمل می کنند. ساختمان‌های تجاری بزرگ، بیمارستان‌ها، مدارس همگی از انرژی زیادی استفاده می‌کنند. اتکا به شبکه برق برای روشن نگه داشتن چراغ ها کافی نیست. واحدهای تجاری به سیستم های پشتیبان مانند اینورترها در هنگام قطع برق نیاز دارند.
سیستم اینورتر باتری در شرایط اضطراری یک ضرورت است. اما آیا استفاده از اینورتر برای تامین برق خانه ایده خوبی است؟ اینورترهایی که امواج سینوسی اصلاح شده را ارائه می دهند، می توانند برق الکترونیکی را در خانه به طور ایمن تامین کنند. اینورترهایی که وات کم تولید می کنند ممکن است مشکل ساز باشند.

چه اندازه اینورتر برای سیستم اینورتر خانگی بهترین است؟

وسایلی مانند تلویزیون و مایکروویو مقدار زیادی وات مصرف می‌کنند. تامین برق یک خانه به یک اینورتر با توان پیوسته 1500 وات با حداکثر توان 3500 وات نیاز دارد. اینورتر اندازه و ظرفیت آن بر اینکه آیا شما باید از آن برای تامین برق خانه خود استفاده کنید یا خیر، تاثیر می گذارد.

اینورتر و ظرفیت بار

برای سیستم های اینورتر خانگی، اینورترهای مدرن با ظرفیت بیشتر از اوج بار را انتخاب کنید. اگر بخواهید ظرفیت باری بیشتر از بار نامی اینورتر را اجرا کنید، ممکن است به اینورتر خود آسیب برسانید.
اگر ظرفیت بار بیشتر از اینورتر باشد، خاموش می شود یا خراب می شود. برخی از اینورترها نمی توانند به طور مداوم کار کنند. آنها می توانند رتبه پیوسته کمتری نسبت به بار اوج نامی داشته باشند.