آفتاب

سرمایه‌گذاری در طلا یا خرید فلز پلاتین؟ کدام بهتر است؟هر دو طلا و پلاتین سرمایه‌گذاری‌های قابل دسترسی هستند، با اشکال فیزیکی مانند سکه یا شمش که از کارگزاری‌ها، فروشندگان سکه، فروشندگان فلزات گرانبها و بانک‌ها در دسترس هستند، علاوه‌بر این می‌توانید از شرکت رهسام آران، خرید فلز پلاتین را انجام دهید.

 سرمایه‌گذاری در طلا یا پلاتین یک تصمیم شخصی است که به اهداف سرمایه‌گذاری و تحمل ریسک فرد بستگی دارد. طلا سابقه طولانی مدت تقاضای قابل اعتماد دارد که اغلب در طول رکود اقتصادی افزایش می‌یابد و آن را به گزینه خوبی برای کسانی که ثبات و سرمایه‌گذاری بلند مدت را در اولویت قرار می‌دهند تبدیل می‌کند. از سوی دیگر، فلز پلاتین معمولاً در زمان رشد اقتصادی عملکرد بهتری دارد. هر دو طلا و پلاتین سرمایه‌گذاری‌های قابل دسترسی هستند، با اشکال فیزیکی مانند سکه یا شمش که از کارگزاری‌ها، فروشندگان سکه، فروشندگان فلزات گرانبها و بانک‌ها در دسترس هستند، علاوه‌بر این می‌توانید از شرکت رهسام آران، خرید فلز پلاتین را انجام دهید.

سرمایه‌گذاری طلا در مقابل خرید فلز پلاتین

 خرید طلا و خرید فلز پلاتین هر دو می‌تواند انتخاب‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری باشند، همانطور که گفتیم بسته به اهداف سرمایه‌گذار و تحمل ریسک او دارد. تفاوت قیمت بین طلا و پلاتین یک اسپرد بین کالایی است، به این معنی که طلا گاهی اوقات با ممتاز به پلاتین معامله می‌شود و بالعکس. این رابطه به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا احساسات بازار را درک کنند. با این حال، در بیشتر موارد، طلا و پلاتین تمایل دارند در بلندمدت در جهت مشابهی حرکت کنند. نقره نیز به دلیل هزینه نسبتا پایین آن در مقایسه با طلا، گزینه‌ای محبوب برای سرمایه‌گذاری فلزات گرانبها است. خرید فلز پلاتین به اندازه طلا یا نقره به عنوان یک فلز سرمایه‌گذاری به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، اما همچنان می‌تواند گزینه خوبی باشد زیرا قیمت تاریخی آن بالاتر از طلا است. سرمایه‌گذاران هنگام تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در کدام فلز، باید اهداف سبد سرمایه‌گذاری شخصی خود و تحمل ریسک را در نظر بگیرند. وقتی صحبت از سرمایه‌گذاری در فلزات گرانبها می‌شود، میله‌ها به طور کلی به عنوان انعطاف‌پذیرترین گزینه در نظر گرفته می‌شوند. برای خرید فلز پلاتین می‌توانید با کارشناسان شرکت رهسام آران از طریق شماره‌ ۰۲۱۵۵۶۰۱۳۰۰ تماس بگیرید.

 

 خرید فلز پلاتین

مزایای سرمایه‌گذاری در پلاتین

 خرید پلاتین یک فرصت منحصر به فرد برای سرمایه‌گذاران است، زیرا 30 برابر کمیاب‌تر از طلا است و با عملکرد دارایی‌های سنتی همبستگی پایینی دارد. پلاتین در دوره‌های بهبود اقتصادی نیز عملکرد خوبی دارد و دارای مزایای متعددی برای سرمایه‌گذاران است، از جمله راه‌های متعدد برای سرمایه‌گذاری، تقاضای صنعت، عرضه محدود، تقاضای بازار، ارزش ذاتی، قالب پذیری آسان و ورود کم خطر است. پلاتین همچنین به دلیل کمیاب بودن و استفاده در بخش‌های مختلف، تقاضای بالایی دارد که این امر باعث شده است تا به گزینه‌ای عالی برای سرمایه‌گذاران طلا و نقره تبدیل شود. علاوه‌بر این، سکه‌های پلاتین در بین سرمایه‌گذاران شمش محبوب هستند زیرا راه دیگری برای تنوع بخشیدن به مجموعه نقره و طلا ارائه می‌دهند. خرید فلز پلاتین همچنین می‌تواند در برابر سایر سرمایه‌گذاری‌هایی که ممکن است به دلیل ماهیت کم خطر شکست بخورد محافظت کند. در نهایت، خرید فلز پلاتین از طریق شرکت رهسام آران فرآیندی ساده است که می‌توان آن را به سرعت و به راحتی انجام داد.

 

 

مزایای سرمایه‌گذاری طلا

 سرمایه‌گذاری در طلا می‌تواند مزایای مختلفی از جمله محافظت در برابر تورم و نوسانات بازار، تنوع پرتفوی، پناهگاه امن در شرایط عدم اطمینان ژئوپلیتیک و اقتصاد کلان و ذخیره‌سازی کم را به همراه داشته باشد. طلا همچنین یک شکل ایده‌آل برای حفظ ثروت در طولانی مدت بوده و به راحتی قابل تبدیل به پول نقد است. طلا از لحاظ تاریخی یک محافظ عالی در برابر تورم بوده، زیرا قیمت آن در زمانی که تورم بالا است نزدیک به یکسان باقی می‌ماند. تقاضا برای طلا در میان سرمایه‌گذاران به دلیل توانایی آن در عمل به عنوان یک پناهگاه امن در زمان بحران  افزایش یافته است‌. طلا همچنین ریسک کمتر و ایمنی بیشتری را نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها ارائه می‌دهد. سرمایه‌گذاران باید تخصیص وجوه به طلا را به عنوان بخشی از استراتژی تنوع پرتفوی خود در نظر بگیرند. طلا را می‌توان به صورت فیزیکی یا مجازی خریداری کرد، که دومی مزیت حذف مسائل امنیتی و خلوص مرتبط با طلای فیزیکی را دارد.

 

 خرید و فروش پلاتین

 

ریسک‌های سرمایه‌گذاری در فلز پلاتین

 خرید فلز پلاتین و سرمایه‌گذاری در آن خطرات زیادی دارد، از جمله نوسانات قیمت، اختلالات معاملاتی، سرقت هویت (با سرمایه‌گذاری آنلاین)، مشکلات کیفی فلزات گرانبهای فیزیکی، پرداخت بیش از حد و ریسک‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر سهام. استخراج پلاتین به دلیل نیاز به سرمایه، گران است و اغلب در هنگام استخراج نیکل یافت می‌شود. قیمت پلاتین بیش از هر فلز گرانبها دیگری فرار بوده و اغلب نیز بالاتر است. همچنین تعداد زیادی سهام پلاتین یا ETF برای سرمایه‌گذاری در دسترس نیست. هنگام سرمایه‌گذاری در شمش پلاتین فیزیکی، معمولاً به دلیل هزینه‌ها و عوارض ناشی از آن، فقط در مقادیر زیاد کارآمد است. علاوه‌بر این، سرمایه‌گذاران باید بدانند که هیچ اطمینانی وجود ندارد که پلاتین مانند سایر فلزات، ارزش بلندمدت خود را از نظر قدرت خرید در آینده حفظ کند.

 

استراتژی‌ خرید فلز پلاتین

چندین استراتژی برای سرمایه‌گذاری در پلاتین وجود دارد، از جمله خرید یک تراست پلاتین، سرمایه‌گذاری در یک شرکت استخراج پلاتین یا خرید شمش یا سکه پلاتین فیزیکی. به‌علاوه صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) گزینه دیگری برای سرمایه‌گذاران برای خرید فلزات از جمله خرید فلز پلاتین است. سه مدل ETF پلاتینی که در ایالات متحده معامله می‌شوند شامل PLTM، PPLT و PGM هستند. این ETF ها توسط قراردادهای آتی پلاتین فیزیکی یا پلاتین پشتیبانی می‌شوند سرمایه‌گذاری در پلاتین و خرید فلز پلاتین دارای خطرات و مزایایی است. با این حال، به دلیل ریسک مرتبط با تجارت کالاهایی مانند پلاتین، سرمایه‌گذاران باید قبل از انجام هر گونه سرمایه‌گذاری با یک مشاور مالی همکاری کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید و فروش پلاتین تنها کافیست با شماره‌ ۰۲۱۵۵۶۰۱۳۰۰ تماس بگیرید.

 

مشاوره سرمایه‌گذاری در فلز پلاتین

سرمایه‌گذاری در پلاتین مشابه سرمایه‌گذاری در سایر فلزات گرانبها مانند طلا، نقره و مس است. همانطور که گفتیم دو راه اصلی برای سرمایه‌گذاری در پلاتین وجود دارد: خرید شمش و سکه پلاتین یا سرمایه‌گذاری در صندوق قابل معامله در بورس پلاتین (ETF). نادر بودن و خواص منحصر به فرد پلاتین آن را به یک دارایی جالب برای بسیاری از سرمایه‌گذاران تبدیل کرده است. هنگام در نظر گرفتن خرید فلز پلاتین، درک خطرات و مزایای مرتبط با سرمایه‌گذاری مهم است. توصیه می‌شود هنگام سرمایه‌گذاری در کالاهایی مانند پلاتین با یک مشاور مالی کار کنید، می‌توانید از طریق مشاوران شرکت رهسام آران، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. همچنین مهم است که بدانیم پلاتین در کجا استفاده شده و چه چیزی باعث افزایش قیمت آن می‌شود. سکه‌های پلاتینیوم به دلیل اندازه کوچک و هزینه نسبتا کم در هر واحد، روشی محبوب برای سرمایه‌گذاری هستند. قبل از انجام هر گونه سرمایه‌ گذاری و خرید فلز پلاتین، مهم است که محصولی را انتخاب کرده و راجب آن تحقیق کنید که به بهترین وجه با اهداف و استراتژی سرمایه‌گذاری شما مطابقت داشته باشد. برای خرید فلز پلاتین تنها کافیست با مشاوران شرکت رهسام آران تماس بگیرید و خرید مطمئنی را تجربه کنید.

با این حال، عرضه پلاتین بسیار کمتر از طلا است. فرصت‌های سرمایه‌گذاری زمانی به وجود می‌آیند که در نسبت طلا به پلاتین واگرایی وجود داشته باشد (قیمت طلا تقسیم بر قیمت پلاتین). از نظر تاریخی، این نسبت زیر 1 بوده است، به این معنی که قیمت پلاتین بالاتر از قیمت طلا است. این امر می‌تواند برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال تنوع بخشیدن به پرتفوی خود با فلزات گرانبها هستند، مفید باشد. در نهایت، این به هر سرمایه‌گذار بستگی دارد که تصمیم بگیرد کدام فلز به بهترین وجه با نیازها و تحمل ریسک آنها مطابقت دارد.