آفتاب

مزیت های چمن مصنوعی اتاق کودکآیا چمن مصنوعی برای کودکان امن است؟ آیا خطری سلامتی آن ها را تهدید نمی کند؟ آیا پوست کودکان را خراش می دهد؟

بچه ها بیشتر دوره کودکی خود را بیرون از خانه می گذرانند. ورزش در مدارس، بازی در حیاط و باغ، بازی در پارک ها و شهر بازی و غیره. بیشتر والدین اصلا درباره این که چمن طبیعی می تواند برای آن ها امن باشد یا خیر فکر نمی کنند، اما درباره استفاده از چمن مصنوعی هزاران سوال به ذهن شان خطور می کند.
آیا چمن مصنوعی برای کودکان امن است؟ آیا خطری سلامتی  آن ها را تهدید نمی کند؟ آیا پوست کودکان را خراش می دهد؟ .......
ممکن است از شنیدن این حقیقت شگفت زده شوید اما در حالی که در زندگی هر چیزی که طبیعی باشد طرفدار بیشتری دارد، اما موضوع درباره چمن مصنوعی فرق می کند، زیرا گزینه امن تری برای کودکان به شمار می رود.

بیگو کالا نیز به عنوان معتبرترین مرکز ارائه دهنده چمن های مصنوعی می تواند خیال شما را بابت کیفیت و مرغوب بودن چمن ها راحت کند، زیرا این چمن های مصنوعی عاری از مواد سمی و شیمیایی خطرناک تولید شده اند و در کنار حفظ سلامتی شما، لحظات نابی را به شما و اعضای خانواده تان هدیه می دهند.

سوالات رایجی که والدین درباره استفاده از چمن مصنوعی برای کودکان می پرسند

در ادامه شما را با یک سری سوال و جواب ها درباره چمن مصنوعی اتاق کودک آشنا می کنیم که در نهایت می توانید متوجه شوید که چگونه و چرا چمن مصنوعی گزینه امن و مناسبی برای کودکان تان به شمار می رود.1. آیا چمن مصنوعی عاری از هر گونه مواد آلرژن و گرده می باشد؟

تب یونجه و آلرژی ها می توانند علاوم ناخوشایند را مانند خارش چشم ها، آبریزش بینی و کهیر را به وجود بیاورند. بسیاری از این آلرژن ها یا مواد حساسیت زا مانند گرده و علف می توانند موجب حملات تنفسی آسم و حتی آنافیلاکسی شوند.
اما مطمئن باشید که چمن مصنوعی اصلا موجب بروز آلرژی نمی شود و علائم آن را تحریک نمی نماید. هم چنین در ساخت آن از مواد سمی به کار نرفته است، در نتیجه برای کودکان شما هیچ خطری به همراه ندارند.
حتی استفاده از مواد اینفیل برای چمن مصنوعی کودکان نیز امن و بی خطر است، بسیار اهمیت دارد به یاد داشته باشید که چمن مصنوعی برای کودکانی که از آلرژی رنج می برند نیز مناسب است، زیرا هچ گرده ای در فضا پخش نمی کند و گرده گل ها و گیاهان را نیز به خود جذب نمی نماید.
به این ترتیب والدین می توانند با خیال راحت از این محصول برای اتاق کودکان خود استفاده کنند و هیچ نگرانی برای سلامتی آن ها نداشته باشند.2. آیا کودکان نوپا می توانند روی چمن مصنوعی بازی کنند؟

شاید استفاده از موکت و فرش های زبر برای کودکانی که مخصوصا چهار دست و پا می روند و یا به تازگی راه افتاده اند، مناسب نباشد و پوست آن ها را خراش بدهد.
اما چمن مصنوعی اتاق کودک بسیار بادوام است و در برابر تردد و رفت و آمد بسیار زیاد، دوام بالایی از خود نشان می دهد و هیچ گاه تحت استفاده مداوم، زیبایی ظاهری و کارایی خود را از دست نمی دهد.

3. آیا چمن مصنوعی سمی است؟

چمن طبیعی در صورتی هیچ خطری برای شما و عزیزان تان به همراه ندارد که از هیچ ماده شیمیایی برای آن به کار نرود یا اصطلاحا سمپاشی نشود- که به ندرت چنین چیزی امکان پذیر است. این محصولات سمی مخصوصا برای کودکان خطرناک هستند و عواقب جبران ناپذیری دارند.
از این رو پیشنهاد می شود از چمن مصنوعی برای کودکان خود در هر سنی که هستند، استفاده کنید تا به دور از چمن های طبیعی بیرون از خانه بتوانند در امنیت کامل به بازی مشغول شوند. در ساخت این محصولات از هیچ گونه مواد سمی به کار نرفته است و برای زیبا و سالم ماندن به هیچ ماده شیمیایی نیاز ندارند.


4. آیا چمن مصنوعی تمیز است؟

با استفاده از چمن مصنوعی اتاق کودک، می توانید با لکه های سبز رنگ روی لباس بچه ها خداحافظی کنید. این موضوع به این معنا است که لباس های بچه ها هنگام بازی و جنب جوش روی چمن مصنوعی نیز می توانند تمیز و پاکیزه باقی بمانند.
پیشنهاد می شود برای مراقبت از تمیزی  چمن مصنوعی، از یک روتین خاصی پیروی کنید و نسبت به آن پایدار باشید. اگر به تمیز بودن چمن مصنوعی خود اهمیت بدهید، طول عمر آن نیز بیشتر می شود و از این رو شما و و اعضای خانواده تان می توانید سال های سال از آن لذت ببرید.

5. چگونه می توان چمن مصنوعی را تمیز کرد؟

اگر کودکان شما حین خوردن خوراکی و نوشیدنی و یا استفاده از آبرنگ و سایر وسایل بازی، چمن مصنوعی را کثیف کرد، نگران نباشید، شما تنها به یک محلول آب و صابون نیاز دارید تا روی محل مورد نظر اسپری کنید و در نهایت با یک دستمال همه چیز را پاک نمایید.


6. آیا چمن مصنوعی می تواند رشد باکتری ها را کاهش دهد؟

باکتری ها و میکروب ها عامل بیماری های مختلفی مخصوصا در کودکان می باشند. اما چمن مصنوعی اتاق کودک شامل مواد ضد میکروبی می باشد که با باکتری های مقابله می نماید. این مواد ضد میکروبی از بوی بد جلوگیری کرده و آن را خنثی می کند. نگهداری مداوم و تمیز کردن چمن مصنوعی به مقابله آن با باکتری های ناخواسته کمک می کند.
تمام محیط پیرامون ما شامل باکتری می شود اما چمن مصنوعی می تواند فضای بازی کودکان را امن تر و تمیزتر نگاه دارد.

7. آیا چمن مصنوعی در برابر آتش مقاوم است؟

اگر تا به حال آتش سوزی در چمن های طبیعی را مشاهده کرده باشید متوجه می شوید که خیلی زود از بین می روند و موجب پخش شدن بیشتر آتش می شوند.
اما با استفاده از چمن مصنوعی اتاق کودک دیگر نیاز نیز نگران شیطنت های گاه و بیگاه کودکان خود باشید. زیرا این چمن ها از موادی ساخته شده اند که در برابر آتش مقاوم هستند، یعنی اگر هم آتش بگیرند سریع آتش را خاموش می کنند و مانع پخش شدن آن می شوند.


8. چمن مصنوعی برای چه رده های سنی از کودکان مناسب می باشد؟

الیاف چمن مصنوعی روی لایه بکینگ به خوبی دوخته شده اند و از این رو می تواند گزینه با دوامی برای قرار گرفتن زیر دست و پاهای کوچک کودکان شما محسوب شوند.
نه تنها شما می توانید به این موضوع اطمینان داشته باشید که هیچ وقت چمن مصنوعی شما در صورت تردد مداوم کودکان تان دچار ساییدگی نمی شود، بلکه این محصول دارای تکنولوژی است که موجب انعطاف پذیری و قابلیت ارتجاعی بالای الیاف آن می گردد. این موضوع به این معنا است که  الیاف چمن بعد از قرار گرفتن زیر دست و پاها، خیلی سریع به حالت اولیه خود باز می گردند.

اگر هم در خانه نوزاد و کودکان نوپا دارید، فرش ها و موکت های زبر را کنار بگذارید و به سراغ یک سطح نرم و لطیف تر با چمن مصنوعی بروید. نه تنها این محصول در اتاق کودک لوکس و زیبا به نظر می رسد و می تواند نرم و لطیف احساس شود، بلکه می تواند فضای شادی را به کودک شما هدیه دهد.
اگر زیر چمن مصنوعی از فوم محافظ نیز استفاده کنید، می تواند سطح ایمنی را برای کودکان تان که به تازگی به صورت چهار دست و پا راه می روند یا جدیدا راه افتاده اند، مهیا کنید. پس مطمئن باشید که کودکان شما حتی در صورت زمین خوردن و افتادن، دچار ضربه و جراحت نمی شوند. 

کودکان تان را سرگرم کنید

چمن مصنوعی اتاق کودک می تواند کاربردهای فوق العاده زیادی داشته باشد. این محصول خود به تنهایی قوه ابتکار و خلاقیت را در ذهن کودکان تحریک می کند و باعث می شود تا ساعت ها به بازی و سرگرمی روی چمن مشغول شوند.
شما هم چنین می توانید چمن مصنوعی را روی دیوار اتاق کودک نصب کنید تا نقاشی های خود را روی آن بچسبانند و یا حتی می توانید از آن به جای موکت استفاده کنید تا بتوانند مانند شهر بازی و پارک، روی چمن ها بدوند و بازی کنند.
استفاده از آن زیر تخت، میز و صندلی و یا هر جای دیگر موجب می شود تا کودک علاقه بیشتری به اتاق خود داشته باشد.

تاثیر چمن مصنوعی روی ذهن کودکان

طبق مطالعات انجام شده، رنگ های هیجان انگیزی مانند سبز می توانند به روش های مختلفی روی انسان ها بخصوص کودکان تاثیرگذار باشند. یکی از ویژگی های رنگ سبز این است که در هر محیطی می تواند شادابی و نشاط و آرامش به وجود بیاورد. همه این ها لازمه رشد ذهنی و حتی جسمی کودکان می باشد.
چمن مصنوعی یکی از روش های خارق العاده و کاربردی است که می توانید به وسیله آن به اتاق کودک خود رنگ سبز دلنشینی بیافزایید و یادگیری ذهنی و ارتباط آن ها با محیط پیرامون را ارتقاء ببخشید.

در نهایت
پس تحقیقات خود را کامل کنید و بهترین مرکز خرید و فروش چمن مصنوعی در ایران را بیابید تا بتوانید از هر نظر اطمینان به دست بیاورید که چمنی که دریافت می کنید از هر نظر برای کودک تان کاربردی و امن می باشد. این را به یاد داشته باشید که همه چمن ها به یک روش ساخته نمی شوند و همه آن ها از نظر کیفیت در یک ردیف قرار نمی گیرند.
هم چنین استفاده از چنین محصولی مانند یک سرمایه گذاری برای منزل شما محسوب می شود.
اگر آماده هستید تا دنیای کودکان خود را شاد و پرانرژی کنید و محیط با نشاطی برای بازی و تفریح آن ها فراهم بسازید، چمن مصنوعی اتاق کودک اینجا است تا به شما کمک کند.