آفتاب

از موکت طرح چمن در چه مکان هایی می توان استفاده کرد؟نصب چمن مصنوعی در فضای باز و بیرون از منزل، روش عالی برای ایجاد یک محیط هیجان انگیز است که برای این که همیشه سالم به نظر برسد، نیاز به نگهداری اندکی دارد.

چمن مصنوعی از زمان اختراع تا به الان بیشترین کاربرد را در زمین های ورزشی داشته است. اما چند سالی هست که بیشتر صاحبخانه ها از موکت طرح چمن به عنوان یکی از اجزای دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند.

اولین، بیگو کالا به عنوان بهترین و مدرن ترین فروشگاه اینترنتی در ایران و خاورمیانه به سادگی می تواند تمامی انواع چمن های مصنوعی و موکت های طرح چمن را تنها با چند کلیک برای شما نمایان کند تا بتوانید آن ها را با هم مقایسه کرده و در نهایت یکی از آن ها را که بیشترین تناسب را با نیاز و موقعیت مکانی مورد نظرتان دارد، انتخاب کنید.

چمن مصنوعی در دکوراسیون داخلی یا خارجی؟

نصب چمن مصنوعی در فضای باز و  بیرون از منزل، روش عالی برای ایجاد یک محیط هیجان انگیز است که برای این که همیشه سالم به نظر برسد، نیاز به نگهداری اندکی دارد.
این در حالی است که چمن مصنوعی می تواند حتی برای ایجاد دکورهای بی نظیر در داخل خانه نیز گزینه خارق العاده ای به نظر برسد.
خیلی از مردم هنوز هم نمی دانند که می توانند از موکت طرح چمن در داخل منزل و حتی محیط های اداری و تجاری استفاده کنند تا حال و هوای طبیعت را به محیط پیرامون خود ببخشند.

از موکت چمن مصنوعی در چه مکان هایی می توان استفاده کرد؟

زمانی که شما از این موکت به طرز صحیح و به طور مناسبی استفاده کنید، می تواند زیبایی و جذابیت خاصی به محیط موردنظرتان ببخشد. از همه مهمتر می تواند در هر اتاقی و در هر بخش از خانه نیز به کار رود. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با ایده هایی در این زمینه آشنا کنیم.

1. موکت چمن مصنوعی در اتاق پذیرایی

اگر به دنبال ایجاد اتاق پذیرایی مهیج هستید تا هر کسی از بودن در آنجا احساس لذت و آرامش داشته باشد، به استفاده از موکت طرح چمن درست در مرکز اتاق پذیرایی خود فکر کنید.
می توانید این موکت را با وسایل دیگری همراه کنید تا حس طبیعت بیشتر قابل لمس باشد.
وسایل و اثاثیه چوبی، تابلوهایی از طبیعت، شاخه های درخت به عنوان دکور دیوار و غیره همه و همه می توانند فضایی را در اتاق پذیرایی تان به وجود بیاورند که مطمئنا هم برای شما و هم برای مهمانان تان بسیار شگفت انگیز خواهند بود.اگر می خواهد به طور کامل طبیعت را به اتاق پذیرایی تان بیاورید، می توانید از موکت چمن مصنوعی در گوشه های اتاق استفاده کنید تا رنگ و لعاب خاصی به محیط ببخشد.
روش های بسیار وجود دارد که شما می توانید به وسیله این محصول، دکور پذیرایی تان را مهیج نمایید.
یکی از چیزهایی که درباره این موکت طرح چمن نظر بسیاری را به خود جلب کرده است این می باشد که در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارد. هم چنین حتی می توانید بنا به سلیقه و خواسته خودتان آن ها را به اشکال گوناگون برش دهید.

2. موکت چمن مصنوعی برای اتاق کودک

این بهترین چیزی است که می توانید برای کودکان استفاده کنید. شما هم می توانید این موکت را برای سراسر اتاق و یا بخشی از آن در نظر بگیرید. این موکت ها دارای بکینگ و پایه لاستیکی می باشد و از این رو به خوبی در محل مورد نظر فیکس می گردد.از طرف دیگر این موکت سبز، سطح نرم و لطیفی را مهیا می کند تا کودکان روی آن بازی کنند یا حتی بنشینند و دراز بکشند. همه ما می دانیم که بچه ها در طول بازی و جنب و جوش، ممکن است بارها و بارها بیافتند، از این رو سطحی که روی آن قرار می گیرند، بسیار اهمیت دارد.
این چمن مصنوعی می تواند مانند بالش زیر پاهای آن ها نرم و لطیف احساس شود و به همین دلیل کودکان به راحتی می توانند در اتاق خود بازی کنند و از حس کنجکاوی شان با خیال راحت پیروی نمایند.
به علاوه، این موکت ها موجب می شوند تا بچه ها احساس کنند که بیرون از منزل هستند و کمتر بهانه و پارک و شهربازی را می گیرند. زمانی که آب و هوا نامناسب است و یا کودکان شما نمی توانند به سادگی و با خیال راحت بیرون بروند، مهیا کردن چنین فضای سبز  و طبیعی در اتاق آن ها می تواند جایگزین مناسبی باشد.

3. موکت چمن مصنوعی در اتاق خواب

برای هر کسی اتاق خواب مانند یک پناهگاه برای رفع خستگی و آرامش گرفتن است. این مکان جایی است که شما بیشتر در آن جا استراحت می کنید و استرس های روز خود را از تن به در می نمایید. چه چیزی بهتر از چمن مصنوعی می تواند این فضا را آرامش بخش تر نماید؟شما می توانید موکت طرح چمن بزرگی را خریداری کنید تا زیر تخت قرار دهید. از این رو زمانی که صبح ها از خواب بیدار می شوید و قبل از این که به خواب بروید، می توانید از نرمی و لطافت و حس بی نظیر چمن مصنوعی زیر پاهای تان لذت ببرید.
داشتن اتاق خوابی آرام و دنج و زیبا می تواند موجب استراحت بهتر و خواب کامل شامل شود که قطعا برای سلامتی تان اهمیت بالایی دارد.
این روزها پنجره های ساختمان ها و آپارتمان های بسیاری مخصوصا در شهرهای شلوغ و پر جمعیت، به روی درختان و چمنزارها و طبیعت های بکر باز نمی شود، از این رو دیگر کسی برای باز کردن پنجره تمایلی از خود نشان نمی دهد.
اما این موکت چمن مصنوعی می تواند بدون این که بخواهید پنجره را باز کنید، حس طبیعت و سرسبزی را در اتاق خواب تان به جریان بیاندازد.

4. موکت چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

اگر در آپارتمان های چندین طبقه زندگی می کنید، مطمئنا حیاط خیلی مناسبی برای لذت بردن از هوای آزاد و یا حتی کاشت درخت و گل و گیاه ندارید. اما هنوز هم ناامید نشوید، تراس و بالکن می تواند همان جایی باشد که می توانید با نصب موکت طرح چمن و همراه کردن آن با گل و گیاهان رنگارنگ موردعلاقه تان، هنوز هم از طبیعت بهره مند شوید.انواع مختلفی از این محصول وجود دارد که شما می توانید از آن برای تراس و بالکن استفاده کنید. این محصول در برابر هر شرایط آب و هوایی که وجود دارد می تواند مقاومت کند و به این ترتیب در هر روز از سال مانند روز اول شادابی و نشاط و طراوت را به تراس خانه شما می بخشد.
از طرف دیگر این موکت ها برای افرادی که در خانه از حیوانات خانگی مراقبت می کنند نیز مناسب است. حالا سگ و گربه شما می توانند در همان چهار دیواری آپارتمان تان نیز به طبیعت سبز دسترسی داشته باشند و از آن حس مثبت و انرژی بگیرند.

5. چمن مصنوعی مناسب استخر ها و وان حمام

اگر در بخشی از خانه یا طبقه زیرین ساختمان و آپارتمان خود دارای استخر کوچک یا بزرگ می باشید، یا سرویس حمام شما مجهز به فضای بزرگی است، مطمئنا از موکت طرح چمن می توانید مزایای بی شماری کسب کنید.
این موکت ها سطح بهتری از سیمان، موزاییکی و کاشی که بسیار لغزنده هستند مهیا می کنند. از طرف دیگر به هیچ وجه دمای آن تحت تاثیر بخار آب یا آب و هوای گرم، بالا نمی رود که نتوانید روی آن قدم بگذارید.
حتی اگر این موکت های خیس شوند باز هم لیز و سر نخواهند بود، از این رو گزینه امنی برای اطراف استخر و وان آب گرم به شمار می آیند.
هم چنین رنگ این چمن ها به مرور زمان محو نمی شود و اصلا لکه نمی گیرند و به شما اجازه می دهند تا سرسبزی و طراوات را حتی در حین شنا و حمام خود تجربه کنید،  بدون این که نگران باشید که الیاف چمن مصنوعی از جا در می آیند و همه جا را بهم می ریزند.

مزایای چمن مصنوعی

با استفاده از موکت چمن مصنوعی، شما با مزیت های بیشماری رو به رو خواهید شد. در حالی که بسیاری از افرادی که از حیوانات خانگی نگهداری می کنند، سعی می کنند از چمن مصنوعی در بیرون از منزل به جای چمن طبیعی استفاده نمایند، اما این روزها روش های بسیاری وجود دارد که مردم می توانند از این محصول برای سبز کردن محیط های داخلی خانه نیز بکار ببرند.

این موکت ها سطح نرمی را برای بازی کردن مهیا می نمایند و از همه مهم تر از ایجاد جراحت و ضربه جلوگیری به عمل می آورند و دارای مواد سمی و شیمیایی مضر نیستند تا سلامتی حیوانات و کودکان را تهدید کنند.
نگران ادرار حیوانات و ریختن نوشیدنی های کودکان خود روی موکت طرح چمن نباشید، زیرا هم به سادگی تمیز می شوند و هم بوی نامطبوعی به خود نمی گیرند، دلیل این امر هم تنها به امکان عبور آب و مایعات از چمن مصنوعی مربوط می شود.
هم چنین اگر در جایی از این موکت استفاده می کنید که نزدیک به پنجره و تابش مستقیم نور خورشید می باشد، بهتر است بدانید که هیچ گاه به مرور زمان رنگ خود را از دست نمی دهد.

نتیجه گیری
زمانی که بحث استفاده از موکت طرح چمن در داخل خانه می شود، روش های متنوعی وجود دارد تا از این محصول سبز و شگفت انگیز برای ارتقای دکوراسیون داخلی به کار ببرید.
افرادی که به دنبال دکورهای منحصر به فرد هستند، می توانند از انواع رنگ های این موکت ها بهره مند شوند و آن را با اثاثیه و وسایلی همراه کنند که هماهنگی زیبایی را در معرض نمایش می گذارند.

این شما و این چمن مصنوعی، حالا نوبت این است که از خلاقیت خود استفاده کنید و بهترین ها را در دکوراسیون و طراحی داخلی خانه و حتی محیط های تجاری به وجود آورید که مطمئنا نظر کوچک تا بزرگ را جلب می کند.