آفتاب

سعید شبانیان مدیریت بنیاد کارآفرینان گام دوم گفت:

به دنبال ستاره دار کردن کسب و کارهای خرد و کلان محلات هستیمسعید شبانیان در حاشیه همایش جشن امام رضا به همت مجمع خیرین راه فردا کوثر به تشریح بنیاد کارآفرینان گام دوم پرداخت و گفت: بنیاد کارآفرینان گام دوم همانطور که از نامش مشخص است در راستای منویات حضرت آقا در گام دوم انقلاب تشکیل شده است و هدف آن ایجاد نقشه راهی روشن مبتنی بر امید واقع بینانه جوانان می باشد.

شبانیان افزود: ایجاد اولین پیشخوان خصوصی کشور از جمله اهداف مجموعه بوده است که در بیش از ۱۰۰ نقطه کشور در راستای توسعه اقتصاد و توانمند سازی محلات ایجاد شده است.

وی اشتغال زایی را مهم برشمرد و گفت:  با توجه به تحلیل نظریه پردازان در جهان, موتور متحرک همه جانبه توسعه  کشورها جوانان هستند و به طور یقین نیاز مهم, ایجاد اشتغال است و با توجه به فرمایشات حضرت آقا, هر جا رشد تولید ایجاد می شود و اشتغال در کنار آن است در واقع کارآفرینی تشکیل می شود.

مدیریت بنیاد کارآفرینان گام دوم خاتم تصریح کرد: ما در حال حاضر, کمیسیونی متشکل از اساتید دانشگاه ها, بنیاد نخبگان از حوزه علمیه و تلاشگران عرصه های مختلف را داریم که بیش از صد عضو حقیقی در راستای توسعه اقتصاد محلات فعال هستند.

وی ادامه داد: بنیاد کارآفرینان در حال حاضر بیش از پنجاه شعبه در سراسر کشور با عنوان دفاتر توسعه کسب وکار ایجاد کرده است.در حقیقت دفاتر توسعه محلی و توسعه اقتصاد برای هر مدیر  با بیش از ده سفیر محلی وجوددارد که در حوزه مسئولیت اجتماعی قدم بر می دارند.

این کارآفرین جهادی کسب و کارهای خرد و کلان محلات را بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: به دنبال این هستیم تمامی  کسب و کارهای محله را ستاره دار کنیم و در حقیقت فقط نباید دنبال ستاره دار کردن هتل ها باشیم بلکه تمامی کسب و کارها اعم از خرد و کلان با توجه به نظر سنجی ها از طریق مشتریان ستاره دار کنیم تا توسعه اقتصاد محله را بتوانیم رقم بزنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم علی رغم سنگ اندازی هایی هم که وجود داشت اما بیش از ۱۰۰ نفر به طور مستقیم  و ۱۰۰۰ نفر به طور غیر مستقیم اشتغال زایی کرده ایم