آفتاب

کیفیت هوای تهران در وضعیت قرمزدر حالی که تهرانی‌ها از ابتدای بهمن ماه هوای مطلوب تنفس کرده‌اند، هم‌اکنون میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای همه قرار گرفته است.

هم‌اکنون میانگین کیفیت هوای تهران ۱۵۸ با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در شرایط ناسالم برای همه قرار دارد این در حالیست که طی روزهای اخیر تهرانی‌ها هوای پاک یا قابل قبول تنفس کرده بودند و۱۵ بهمن‌ماه سومین روز هوای پاک از ابتدای سال ثبت شد. این روز با شاخص ۴۷ پاک ترین روز سال جاری بوده است.

اداره کل هواشناسی استان تهران پیش‌بینی کرده بود که امروز (۲۴ بهمن‌ماه) با توجه به عدم وزش باد قابل ملاحظه و کاهش دمای شبانه از بعد از ظهر افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

این اداره برای فردای پایتخت آسمانی کمی ابری و گاهی وزش باد پیش‌بینی کرده است.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در شرایط کیفیت هوای ناسالم برای همه، مبتلایان به بیماری‌های قلبی یا ریوی ، سالمندان و کودکان باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری ورزند.افراد دیگر باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد بطور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تا حدی سخت تر از حالت طبیعی صورت گیرد. برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز و فعالیت سنگین عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد مثل دویدن. /ایسنا