آفتاب

این خودروها فک‌ پلاک می‌شوندرئیس پلیس راهور تهران بزرگ از فک پلاک و اعزام خودروهای دارای نقص فنی واضح به تعمیرگاه خبرداد.

سردار محمدحسین حمیدی در حاشیه مراسم اجرای طرح زمستانه مشترک میان شهرداری تهران و پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با در جمع خبرنگاران در خصوص همکاری میان شهرداری تهران و پلیس راهور برای تسهیل تردد در فصل بارش‌ها گفت: با هره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و با تمام توان تلاش خواهیم کرد نسبت به تسهیل تردد اقدام کنیم. در این میان از سایر همکاران نیز کمک خواهیم گرفت. مانور امروز نیز با هدف اعلام آمادگی‌ها و انجام آخرین هماهنگی‌های لازم برگزار شده است.

وی با بیان اینکه توان پلیس و مقدورات ما در حد موجود است، گفت: در همین راستا نیز لازم است که شهروندان نیز همکاری لازم را به ویژه در هنگام بارش‌ها با پلیس داشته باشند. ما باید بتوانیم در هنگام بارش‌ها و سنگین شدن ترافیک مدیریت لازم را اعمال کنیم. لذا کلیه نیروهای پلیس در سطح شهر تهران در آماده باش کامل خواهند بود.

جریمه ماشین دودزا چه قدر است؟ - ویرگول
حجم سفرها در تهران بیش از ظرفیت شبکه‌ معابر است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه در طول زمستان با تجهیزات بیشتری نسبت به ارائه خدمات و تسهیل تردد اقدام خواهیم کرد، افزود: حجم سفرها بیش از ظرفیت بسیاری از شبکه‌های معابر در تهران است. لذا باید برای مدیریت ترددها اقدامات ویژه‌ای را انجام دهیم.

حمیدی در خصوص رصد و اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی در سطح شهر تهران نیز گفت: خودروهای دودزا و آلاینده و نیز خودروهایی که دارای نقص فنی واضح هستند در صورت رویت ماموران متوقف و فک پلاک شده و پلاک اعزام به تعمیرگاه دریافت خواهند کرد و به این ترتیب از تردد آنها جلوگیری خواهد شد. مالکان این خودروها باید در موعد مقرر نسبت به انتقال خودروی خود به تعمیرگاه و رفع نواقص اقدام کنند. همچنین دوربین‌های سطح شهر نیز نسبت به اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی اقدام خواهند کرد.