آفتاب

ترافیک نیمه سنگین در جاده‌های شمالی و دو محور منتهی به مرزهای غربی کشورایسنا نوشت: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور را تشریح کرد.

سرهنگ احمد شیرانی در تشریح وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور اظهار کرد: ترافیک نیمه‌سنگین در مسیر جنوب به شمال محور چالوس مسیرحدفاصل شهرستانک تا نساء و محدوده‌های پل زنگوله و سیاه بیشه وجود دارد.  همچنین ترافیک در مسیر جنوب به شمال آزادراه تهران - شمال حدفاصل تونل شماره ۱۷ تا انتهای مسیر (محدوده شهرستانک) نیز نیمه‌سنگین است.  

وی درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های منتهی به مرزهای غربی کشور در ایام اربعین ادامه داد: ترافیک نیمه‌سنگین در مسیر رفت و برگشت محور حمیل - سرابله – ایلام محدوده‌های گلمه و تونل آزادی وجود دارد. تردد در محور ایلام - مهران روان است اما ترافیک در مسیر رفت و برگشت محور مهران – پایانه مرزی مهران نیمه‌سنگین است.

شیرانی افزود: تردد در محورهای خرمشهر – شلمچه، بستان – چذابه و سرپل ذهاب - قصر شیرین به صورت روان انجام می‌شود.

 وی درباره وضعیت انسداد مسیرها گفت: تنها محور شریانی مسدود کشور جاده ریگان – ایرانشهرو تنها محور دارای انسداد فصلی جاده لاسم – ارجمند است.

شیرانی وضعیت جوی محورهای مواصلاتی کشور را مناسب خواند و گفت: مداخله جوی خاصی در جاده‌ها دیده نمی‌شود و تردد بدون مشکل برقرار است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا، همچنین با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع حرکت حتما با این شماره تماس گرفته و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور، مناسب‌ترین زمان و بهترین مسیر را برای انجام سفر خود انتخاب کنند.
وبگردی