آفتاب

مذاکرات دوباره با کی‌روش تایید شدمهر نوشت: وزیر ورزش مصر به بحث بازگشت کارلوس کی‌روش روی نیمکت تیم ملی این کشور ورود کرد و خواستار حضور این مربی پرتغالی شد.

کارلوس کی روش که هدایت تیم ملی فوتبال مصر را بر عهده داشت، بعد از ناکامی با این تیم برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، از هدایت «فراعنه» کناره گیری کرد. با این حال جانشین کی روش هم در بازی‌های بعدی عملکرد قابل قبولی نداشت و در نهایت فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کرد که بازهم از یک مربی خارجی روی نیمکت مصر استفاده می‌کند.

طبق اعلام روزنامه «اخبار الیوم» مصر، «اشرف صبحی» وزیر ورزش و جوانان مصر هم با کی روش تماس گرفت تا این مربی پرتغالی را مجاب کند دوباره به روی نیمکت مصر بازگردد. به نوشته این روزنامه، وزیر ورزش مصر ضمانت‌های لازم را برای انجام کار و عدم مداخله فدراسیون فوتبال در برنامه‌هایش به کی روش داده است.

از سوی دیگر «راجر دسا» دستیار سابق کی روش در تیم ملی مصر هم تایید کرد که فدراسیون فوتبال این کشور پیشنهاد همکاری مجدد را به مربی پرتغالی ارائه داده است.

راجر یادآور شد: کی روش به من گفت که هنوز تصمیمی نگرفته و تا روز دوشنبه در مورد آن صحبت نخواهد کرد. نمی‌دانم تصمیم او چه خواهد بود، اما ما همیشه با هم صحبت می‌کنیم.

کارلوس کی روش پیش از این سابقه هدایت تیم ملی ایران را به مدت هشت سال دارد. ایران با حضور کی روش دو صعود متوالی به جام‌های جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ را تجربه کرد.

در روزهای گذشته و بعد از باخت تیم ملی ایران مقابل الجزایر در یک بازی تدارکاتی، شایعات بازگشت کی روش به نیمکت ایران هم مطرح شده بود.