استوانه محور مقاومت

چند سال پیش که مقام معظم رهبری طی سخنانی فرمودند: «من شمشیر را کشیدم، مشغولیم، ما از چپ و راست داریم می زنیم»، بسیاری متوجه منظور ایشان نشدند.

پس از گذشت چند سال اکنون نشریه «فارین پالیسی» طی گفت و گو با «رئول مارک گرکت» افسر سابق سیا، این پرسش را مورد بررسی قرار داده که «رهبر ایران چگونه ترامپ را شکست داد؟». گرکت در پاسخ به این سؤال گفته «من می توانم بر مبنای مستندات آماری بگویم که رهبر ایران قطعاً برتر از ترامپ و در نقطه مخالف او قرار دارد». گرکت از 30 سال رهبری مقتدرانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری یاد می کند و اعلام می کند «بدون شک، او، قهرمانی جدی و موفق ترین رهبر خاورمیانه از جنگ جهانی دوم به این طرف است. او فوق العاده باهوش و از مهارت های ممتاز و استعدادهای عالی برخوردار است».
از سخنان گفته شده گرکت که بارها توسط سایر مقام های آمریکایی و دیگر کشورها ذکر شده است در می یابیم محور مقاومت امروزه با داشتن رهبری هوشمند و مقتدر دست برتر را در تحولات منطقه دارد. تحولات چند ماه اخیر مانند اقدام های متقابل در مقابل عهدشکنی غرب در قضیه برجام تا توقیف نفتکش انگلیسی، سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی توسط سامانه بومی ساخته شده توسط متخصصین داخلی و ضربات کاری مقاومت بر عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی همه حاکی از پیروزی های محور مقاومت است. تجربه ثابت کرده وقتی به دشمن ضربه می زنید، صدایی جز غُر زدن از او شنیده نمی شود، اما چنانچه انفعال نشان داده شود، دشمن مهاجم تر می شوند ضربه کاری مقاومت یمن به عربستان سعودی در حمله پهپادی به تأسیسات نفتی آرامکو که نه رادارهای پیشرفته آمریکایی توانست آن را رصد کند و نه سیستم پدافندی پاتریوت از عهده مهار آن برآمد از جمله آخرین ضربات مهلک نیروهای مقاوت در منطقه بوده که نتیجه آن توقف صادرات ۵ میلیون بشکه نفت و افزایش ۱۲ دلاری قیمت آن بود.
پیروزی های محور مقاوت که در ماه های اخیر به اوج خود رسیده حاکی از رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری به عنوان رهبر محور مقاومت است. موضع گیری های ایشان در قبال مسائل مختلف منطقه ای و بین الملی اکنون به چراغ راه مسلمانان تبدیل شده و بر پایه همین رهبری ها محور مقاوت توانسته است به این پیروزی-های افتخار آفرین دست یابد.