درباره الکامپ دوره ی شانزدهم

الکامپ (ELECOMP)، سرنام Electronics, Computer & E-Commerce نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیکی است که همه ساله در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می گردد.

الکامپ (ELECOMP)، سرنام Electronics, Computer & E-Commerce نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیکی است که همه ساله در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می گردد.
این نمایشگاه مجالی است برای شرکت‌های داخلی و خارجی تا آخرین دستاوردهای خود را در زمینه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی به نمایش بگذارند.
نمایشگاه الکامپ بزرگترین نمایشگاه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران است و پربازدیدکننده‌ترین نمایشگاه تخصصی در میان بیش از ۵۰ نمایشگاه داخلی محسوب می‌گردد.
سطح برگزاری این نمایشگاه در طی دوره‌های مختلف فراز و فرودهای فراوانی داشته تا جایی که در برهه‌ای از آن به عنوان رقیب نمایشگاه‌های بزرگ منطقه یاد ‌شده است.
امسال در حالی نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیکی تهران، شانزدهمین دوره خود را سپر می‌کند که مجری برگزاری آن، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، به عنوان بزرگترین سازمان مردم‌نهاد تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد.
این نمایشگاه که برای نخستین بار در سال ۱۳۷۴ برگزار شد، همواره روند رو به‌رشد خود را حفظ کرده است و هم‌اکنون با تخصیص کل مجموعة غربی فضای نمایشگاه‌های دایمی تهران، یکی از وسیع‌ترین نمایشگاه تخصصی سال به‌شمار می‌رود.
هدف اصلی این نمایشگاه هموار کردن راه بازرگانی جهانی برای هم‌میهنان و نمایش توان رقابتی ایران در بازارهای جهانی است. دسترسی به این هدف تنها با رقابت در سطح جهانی و بالا بردن کیفیت فرآورده‌ها، به‌کمک و کاربرد فناوری‌های نوین و پیشرفته امکان‌پذیر است. از این رو کوشش شده است تا با همکاری بسیاری از نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی، امکاناتی مناسب به غرفه‌داران و بازدیدکنندگان ارایه شود و در راستای عرضه توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی، نمایشگاه الکامپ ۸۹ هر چه باشکوه‌تر برگزار گردد.
الکامپ به عرضه‌کنندگان فرآورده‌های IT ـ اعم از نرم‌افزار یا سخت‌افزار ـ کمک می‌کند تا بخش گسترده‌ای از بازار را در کوتاه‌ترین زمان بپیمایند و کارآمدترین راه بررسی و ورود به بازار جدید را تجربه کنند.
الکامپ منبعی غنی از ایده‌ها و کاربردهای نوین است و بدین ترتیب، نقش مهمی در ایجاد طرح‌های استراتژیک و تولید کسب‌وکار دارد. این نمایشگاه با کانال‌های اطلاع‌رسانی نیرومندی که در اختیار دارد، همیشه در لبه تحول و پیشرفت جای می‌گیرد.
الکامپ محور حرکت صنعت IT است و باعث جذب نمایندگان اقشار گوناگون جامعه، مانند خریداران، فروشندگان، سازمان‌های تجاری و رسانه‌ها به این صنعت می‌شود و در کنار تولید یک پایگاه اطلاعاتی فراگیر و ماندگار، موجب فراهم‌آوری سرمایه‌ای بزرگ از فرصت‌ها می‌شود.
استحکام روابط تجاری، حل مشکلات ویژه، یافتن بازارهای تازه، یافتن نمایندگی، بحث پیرامون شرایط خرید و فروش کالا و قیمت، بحث پیرامون نیازهای تجاری در محیطی بی‌طرف از جمله علل اصلی مشارکت در نمایشگاه الکامپ است.
امکانات ویژه‌ای که برای شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه‌ امسال درنظر گرفته شده، به‌شرح زیر است:
- افتتاحیه ویژه، با حضور وزیران و مسوولان تراز اول مملکتی
- استقرار غرفه‌های ویژه "دولت الکترونیکی" با حضور فعال کارفرمایان دولتی و خصوصی و ارایه درصد پیشرفت پروژه ICT سازمان‌ها
- فضای مفید نمایشگاهی به وسعت ۲۰۰۰۰ مترمربع در ۱۵ سالن نمایشگاهی
- حضور فعال و نیرومند شرکت‌های بخش خصوصی
- استقرار سالن ویژه مطبوعات با امکانات کامل رفاهی و اتصال به اینترنت برای انتقال سریع اخبار نمایشگاهی
- حضور گسترده رسانه‌ها، جهت پوشش خبری
- ناحیه‌بندی سالن‌های نمایشگاهی، جهت شفافیت در واگذاری محل غرفه‌ها
- اختصاص بهترین سالن‌های نمایشگاهی به الکامپ ۸۹
- برقراری سمینارها و Workshopهای متعدد در کنار نمایشگاه
- غرفه‌آرایی پیش‌ساخته با بهترین امکانات نمایشگاهی
- استقرار باجه‌های اطلاع‌رسانی رایانه‌ای در مکان‌های ویژه، برای مشارکت‌کنندگان و حتی‌الامکان بازدیدکنندگان
- به‌روزرسانی اخبار نمایشگاه در سایت و ویژه‌نامه نامه نمایشگاه
- اختصاص بخشی از سایت وب ویژه نمایشگاه به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه با امکانات جست‌وجو برپایه نام غرفه و سالن و نمایش جای هر غرفه و سالن بر روی نقشه دیجیتالی
- معرفی هتل و سوییت در نزدیکی نمایشگاه، برای بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان خارجی
- پارکینگ اختصاصی اتومبیل برای غرفه‌داران
- امکانات بانکی، پست، فتوکپی، پرینت کامپیوتری و فکس برای غرفه‌داران
- رستوران و کافی‌شاپ اختصاصی
- مسوولان اجرایی هر سالن به مشکلات بازدیدکنندگان و غرفه‌داران رسیدگی می‌کنند.
امید است برپایی هر چه باشکوه‌تر این نمایشگاه هرچه زودتر به تحقق ایده‌آل‌های جامعه اطلاعاتی در ایران نزدیک شویم و شاهد شکوفایی بخش‌های مختلف این صنعت و تبلور آن در زندگی روزمرة شهروندان ایرانی باشیم.
ٓ-ٓ کمیته اجرایی
۱.آقای محمد ثروتی (مدیر اجرایی نمایشگاه)
۲.آقای سهیل مظلوم
۳.آقای محمدگرکانی ‌نژاد
۴.آقای سید حسن هاشمی
۵.آقای ناصر مهرتاش
۶.آقای مجیدکرباسچی
۷.آقای شهرام ثبوتی‌پور
۸.آقای پیام کرباسی
۹.آقای باقر بحری
۱۰.آقای رضا حیدری
۱۱.آقای محمودرضا خادمی