رپورتاژ آگهی راهی برای سرمایه گذاری آینده

تبلیغات چگونگی تشویق مردم به خرید محصولات، خدمات یا ایده های خود را نشان می دهد. یک آگهی (یا «رپرتاژ» به صورت کوتاه) چیزی است که توجه زیادی به این موارد می کند. این موضوع معمولا توسط یک آژانس تبلیغاتی طراحی می شود و از طریق رسانه های مختلف انشار می یابد .

تبلیغات در تلویزیون، رادیو، روزنامه ها ، مجلات و بیلبوردها در خیابان ها و شهرها ظاهر می شود ولی امروزه بیشترین تمرکز تبلیغات بر بیلبوردهای شهری و سایت هاو فضای آنلاین است. آنها سعی می کنند مردم را به خرید محصولات، با نشان دادن چهره خوب آنها مجاب کنند.
تبلیغ کنندگان بر تکنیک های تأثیر می گذارند که شامل کلیشه سازی و هدف قرار دادن در نظر مخاطب هستند. احساسات تحت تأثیر مواردی چون اشتغال، باورها، شخصیت، عزت نفس، شیوه زندگی، روابط، دوستان، چگونگی نگاه ما و آنچه که ما می پوشیم، می نوشیم یا خوراکی های مختلف تأثیر می گذارد. تبلیغ کنندگان از روش هایی استفاده می کنند که توجه افکار عمومی را جذب می کنند.
به عنوان مثال، برای درست کردن یک برگر خوشمزه، ممکن است با رنگ های غذایی جلوه بیشتری داده شود و دانه دانه های کنجد بر روی آن قرار گیرد. تبلیغات می تواند مشتری های جدید و فروش بیشتری را برای کسب و کارها به ارمغان بیاورد. انجام این موضوع می تواند برای برخی از مشاغل گران باشد اما می تواند کمک به رونق و ایجاد یک کسب و کار را به وجود آورد، پس بهتر است آینده نگر باشید و فکر نکنید تبلیغات صرفا دادن هزینه است، بلکه تبلیغات و آگهی به خصوص رپرتاژ سرمایه گذاری شما برای آینده شغلی تان است.
تبلیغات در پاپیروس یونان باستان و رم رایج بود. نقاشی بر روی دیوار یا سنگ برای تبلیغات تجاری تا به امروز در بسیاری از نقاط آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی وجود دارد. سنت نقاشی دیواری را می توان به نقاشی های هنری هند که تا 4000 سال قبل از میلاد برمی گردد، ردیابی کرد.
لندن توماس J. Barratt (1914-1841) "پدر تبلیغات مدرن" نامیده شده است. او برای شرکت صابون گلابی کار می کرد، در نهایت تبدیل به رئیس خود شد. بارت یک کمپین تبلیغاتی برای محصولات شرکت ایجاد کرد و از شعارها، تصاویر و عبارات برای پیشبرد کارش استفاده می کرد. یکی از شعارهایش "صبح بخیر. آیا صابون گلابی را استفاده کردی؟" معروف در قرن بیستم بود.
بارت بسیاری از ایده های حیاتی که در پشت تبلیغات موفقیت آمیز قرار دارد را معرفی کرد و در روزگار خود به طور گسترده ای پخش شد. او به طور مداوم به اهمیت یک تصویر برند قوی و منحصر به فرد برای گلابی و تاکید بر دسترسی به محصول از طریق تبلیغات اشباع اشاره کرد. او همچنین اهمیت به طور مداوم، ارزیابی بازار را برای تغییر سلیقه ها و آداب و رسوم، در سال 1907 بیان کرد که "تغییر طعم، تغییرات را تغییر می دهد و تبلیغ کننده باید با آنها تغییر کند. ایده ای که یک نسل پیش از آن موثر بود، اگر امروز به مردم ارائه شود سودآور نیست. ایده امروز همیشه بهتر از ایده قدیمی است، اما متفاوت است. "
همانطور که اقتصاد در قرن نوزدهم در سراسر جهان گسترش یافت، تبلیغات در کنار آن افزایش یافت. در ایالات متحده، موفقیت این قالب تبلیغاتی در نهایت منجر به رشد تبلیغات شد. رشد رسانه های جمعی بسیار مهم بود، با انتشار انبوه روزنامه ها در قرن نوزدهم، پس از آن فیلم ها، رادیو و تلویزیون بود .
تبلیغات به روش های مختلفی اتفاق می افتد. بسیاری از محصولات در تلویزیون تبلیغ می شوند که هزینه خیلی زیادی برای آن پرداخته می شود بعد از آن بیلبوردها هستند. تبلیغات معمولا در هنگام وقفه بین یک نمایش تلویزیونی ظاهر می شود که عموما بیش از 30 ثانیه نباید طول بکشند تا از نظر بصری جذاب باشندو یا برخی از ایستگاه های رادیویی دارای تبلیغات صوتی هستند که بین برنامه ها پخش می شوند که شنیدار فرد را تحریک کرده و در ذهن می ماند ولی با توجه به هزینه های بالای آنها محدود به برخی محصولات و شرکت های خاص می شوند و عوام نمی توانند از آن بهره ببرنند.
تبلیغاتی که در وب سایت ها صورت می گیرد ممکن است به عنوان "تبلیغات بنر" یا " پنجره ها " ظاهر شوند. آنها اغلب هنوز تصاویر یا انیمیشن های فلش هستند . برخی از صاحبان وب سایت ها هنگامی که یک کاربر روی تبلیغات کلیک می کند پول دریافت می کند. گاهی اوقات اگر یک محصول را خریداری کنند، درصد پول را دریافت خواهند کرد که این دو موضوع فقط به چرخه مالی سایت کمک می کند و آگهی دهنده هم هزینه ای را بابت تبلیغات صامت خود پرداخته است. پس بهتر است برای سود متقابل آگهی دهنده و آگهی گیرنده، آگهی تبدیل به یک خبر یا مقاله شود و در غالب یک رپرتاژ آگهی روی سایت قرار گیرد. در این صورت محتوای سایت با دادن یک اطلاع رسانی جدید تامین می شود در مقابل آگهی دهنده هم توضیحات بیشتری از محصول و یا خدمات خود ارائه می کند و می تواند فیلم یا عکس هم در کنار مطلب خود منتشر کند.
بیلبوردهای تبلیغاتی در بزرگراه ها و خیابان های شهر بخشی از مبلمان شهری محسوب می شوند و گاهی اتوبوس ها و تاکسی ها برای فضای تبلیغاتی پوشش می یابند، فضای تبلیغاتی پر هزینه با مخاطب محدودتر و شاید لاکچری برای اقشار خاص، خطوط هواپیمایی هستند. همچنین بسیاری از استادیوم ها فضای تبلیغاتی در اطراف آنها ایجاد می کنند که تیم های ورزشی، مسابقات، برنامه های تلویزیونی و رویدادهای عمومی بتوانند یک اسپانسر داشته باشند که با تبلیغ شرکت یا محصول خود بخش یا تمام هزینه های آن مسابقه را متقبل شود.
تبلیغ کنندگان از تکنیک های مختلفی استفاده می کنند تا توجه افراد را به آگهی خود جلب کنند. اغلب از تصاویر عمیقا تکان دهنده یا تحریک آمیزند تا در لحظه اول در ذهن بماند، آگهی تبلیغاتی نباید دارای مفاهیم عمیق باشد که مخاطب برای درک آن درگیر فکر رکدن شود. گاهی تبلیغ کنندگان برای جذب مخاطب از طنز استفاده می کنند به طوری که افراد آن را تا سالهای سال به یاد داشته باشید، از طرفی نام تجاری حامی تبلیغ محصول که می توان براساس آن شعار یا مطلب مناسب نوشت . آگهی های ضعیف می توانند به فروش یا آسیب رساندن هویت نام تجاری آسیب برسند و طنز بیش از حد آن موجب تمسخر عموم شود و دیگر آن برند به عنوان برند محبوب و تجاری در ذهن ها نماند و یا فقط برای استفاده طنز آلود از آن یاد کنند.
تبلیغات اغلب تنظیم بازار را هم به عهده دارد. به عنوان مثال در انگلستان ممنوعیت تبلیغ توتون، جز در مغازه ای که در آن فروخته می شود محدود و ممنوع است. در فرانسه تبلیغ الکل ممنوع است، به این معنی که زمانی که بسیاری از تیم های فوتبال اروپا در فرانسه بازی می کنند، نمی توانند با پیراهن های معمول خود بازی کنند، زیرا کارخانه های آب شیرین اغلب بر روی پیراهن های ورزشی آنها تبلیغ می کنند. همچنین در برخی از شبکه های تلویزیونی انجام تبلیغات غیر قانونی است و اجازه تبلیغات را ندارند و درآمد خود را از رپرتاژآگهی تامین می کنند.