راهنما
" تبليغات "
ايجاد تبليغ
نحوه تکميل فرم ايجاد
تأييد تبليغ
حذف تبليغ
تمديد تبليغ
اصلاح تبليغ
تبليغ هاى من
نحوه نمايش تبليغ
آرشيو من در تبليغات
" راهنما "
بانک
نیازمندی‌ها
همکلاسى
پيغام
کاربران
بانک اطلاعات شهری
پرسش‌وپاسخ
واژه‌نامه
تبليغات
مشاوره
آزمون
نظرخواهى
هتل‌ها
لينک‌ها
کارت تبريک
بازار آفتاب
رزرو تور
۳  -  ۲  -  ۱
در بخش تبليغات شما مى توانيد در شاخه ها و زير شاخه هاى موجود در سيستم به ايجاد تبليغ بپردازيد.
ايجاد تبليغ
نحوه تکميل فرم ايجاد
تأييد تبليغ
حذف تبليغ
تمديد تبليغ
اصلاح تبليغ
تبليغ هاى من
نحوه نمايش تبليغ
    ورود به صفحه اختصاصى تبليغ
آرشيو من در تبليغات
  با انتخاب نمايه "ايجاد آگهى در اين بخش" در سمت چپ هر يک از صفحات سايت آفتاب که مايل به ايجاد تبليغ در آن صفحه مى باشيد سيستم شما را به منظور ايجاد تبليغ در آن صفحه به ورود به سيستم راهنمايى خواهد کرد و پس از ورود به سيستم فرم ايجاد تبليغ در همان سطح در اختيار شما قرار مى گيرد.    
ايجاد تبليغ
۱. براى ايجاد تبليغ در بخش تبليغات بايد در سيستم عضو باشيد. (به راهنماى کاربران مراجعه نماييد.) اگر عضو سيستم هستيد با انتخاب گزينه ورود (بالاى صفحه سمت راست) و وارد کردن شناسه کاربر و رمز ورود خود وارد سيستم شده و در بخش تبليغات يکى از شاخه‌هاى اصلى يا زير شاخه هاى آنها را انتخاب نماييد. البته اگر قبلاً هم به سيستم وارد نشده باشيد با انتخاب "تبليغات" در قسمت پايين صفحه اصلى سايت سيستم شما را براى ورود به سيستم راهنمايى خواهد کرد.
۲. براى ايجاد تبليغ بايد در سيستم حساب بانکى داشته باشيد. (به راهنماى بانک مراجعه کنيد.)
بالای صفحه
نحوه تکميل فرم ايجاد
براى تکميل فرم ايجاد تبليغ به موارد زير توجه فرماييد:
 - قسمت‌هاى ستاره‌دار بايد تکميل شوند.
    - براى تغيير وضعيت بين تايپ فارسى و انگليسى از کليد F9 استفاده نماييد.
 - با قرار دادن مکان‌نما در کادرهاى متنى مقابل هر عنوان مى‌توانيد اطلاعات مورد نظر را وارد نماييد.
 - درمقابل برخى از گزينه‌ها فهرستى وجود دارد که مى‌توانيد اطلاعات لازم را از داخل آن انتخاب نماييد.
 - عنوان تبليغ
عنوان تبليغ در واقع همان تيتر تبليغ است. با قرار دادن مکان‌نما در کادر متنى مقابل آن ، عنوان تبليغ را وارد کنيد.
 - آدرس تبليغ
با قرار دادن مکان‌نما در کادر متنى مقابل اين عنوان آدرس تبليغ را وارد کنيد. آدرس تبليغ آدرس صفحه انتخابى است که با انتخاب تبليغ توسط کاربر به آن صفحه وارد مى شود.
 - نوع تبليغ
نوع تبليغ را از فهرست مقابل اين عنوان بين دو حالت ثابت و تصادفى انتخاب کنيد. در هر صفحه از سايت تعداد هشت تبليغ قابل نمايش است که از اين هشت تبليغ سه تاى آن ثابت است و بيشتر از سه تا نمى توان تبليغ ثابت ايجاد کرد. اگر تبليغ از نوع تصادفى باشد به ازاى هر دفعه بارگذارى صفحه به صورت تصادفى از بين تبليغ‌هاى موجود در اين بخش نمايش داده ميشود. تعداد تبليغ‌هاى تصادفى براى هر بار نمايش ۵ عدد مى‌باشد ولى به تعداد بى نهايت مى توان تبليغ تصادفى ايجاد کرد.
در صورتى که تبليغ خود را از نوع ثابت انتخاب نماييد ، تبليغ شما به عنوان يکى از سه تبليغ در بالاى ستون تبليغ به‌طور ثابت نمايش داده مى‌شود. در صورتى که تبليغ خود را از نوع تصادفى انتخاب نماييد ، تبليغ شما به عنوان يکى از پنج تبليغ در پايين ستون تبليغ نمايش داده مى‌شود. بايد توجه داشته باشيد که هزينه تبليغ از نوع تصادفى پايين‌تر از هزينه تبليغ از نوع ثابت مى‌باشد. در صورتى که در بخش تبليغ‌هاى ثابت در زمان موردنظر شما مکان خالى وجود نداشته باشد ، مى‌توانيد براى اولين زمان خالى که سيستم به شما معرفى مى کند مکان موردنظر خود را رزرو نماييد و يا نوع تبليغ خود را تغيير دهيد.
 - تاريخ شروع
تاريخ شروع تبليغ را از فهرست مقابل اين عنوان براساس ماه و روز انتخاب کنيد. تاريخ شروع تبليغ مى‌تواند حداکثر تا يک ماه پس از ايجاد آن باشد.
 - تعداد روز نمايش
تعداد روزهاى نمايش تبليغ و هزينه‌ آن را از فهرست مقابل اين عنوان انتخاب کنيد. مدت زمان نمايش تبليغ مى‌تواند حداقل يک روز و حداکثر يک ماه باشد و اين مدت قابل تمديد است. (البته در حال حاضر ايجاد تبليغ رايگان است ، نگران هزينه آن نباشيد)
 - عکس
در اين قسمت با انتخاب گزينه Browse مى‌توانيد عکس مورد نظر جهت تبليغ را از کامپيوترخود ( هارد ، فلاپى ديسک يا CD ) انتخاب نموده و در اين قسمت قرار دهيد و يا مى‌توانيد در کادر متنى اين قسمت مسير قرار گرفتن عکس مورد نظر و نام آن را وارد کنيد. سايز عکس انتخابى بايد حدود ۴X۲.۵ سانتيمتر (۱۱۰X۶۰ پيکسل) باشد. در غير اين‌صورت عکس شما به اين ابعاد تغيير خواهد يافت. قالب عکس انتخابى شما بايد به يکى از فرمتهاى "bmp" ، "gif" ، "jpg" ، "jpeg"و يا "png" باشد. حجم عکس انتخابى شما حداکثر ۱۵ کيلو بايت مى تواند باشد.
- ايجاد
پس از تکميل فرم ايجاد تبليغ گزينه "ايجاد" را انتخاب نماييد. با انتخاب اين گزينه مشخصات تراکنش تبليغ در اختيار شما قرار مى گيرد. اين مشخصات شامل عنوان تبليغ ، آدرس تبليغ ، نوع تبليغ ، تاريخ شروع نمايش ، تعداد روز نمايش و عکس مى باشد.
پس از اعلام هزينه تبليغ رمز حساب شما را سوال مى‌کند در صورتيکه در سيستم حساب بانکى داريد پس از وارد کردن رمز حساب خود گزينه "ارسال" را انتخاب کنيد. اگر در سيستم حساب بانکى نداشته باشيد سيستم از شما مى خواهد که رمز حساب و تکرار آن را وارد سيستم کنيد. در واقع با اين کار سيستم براى شما حساب بانکى با موجودى صفر ايجاد مى کند.
لازم به تذکر است که در حال حاضر ايجاد تبليغ رايگان است و اين کار فقط به منظور نگهدارى عمليات انجام شده در سيستم است.
بالای صفحه
۳  -  ۲  -  ۱