> پرسش و پاسخ
آفتاب
 
تمام شاخه‌ها
حقوق
 
فرستادن سوال جدید
آفتاب
بهداشت‌و درمان
علوم کشاورزی
کامپیوتر و اینترنت
روانشناسی
حقوق
سفر و اقامت
بانک و بیمه
مدیریت
دین و اندیشه
علم و آموزش
ورزش
فرهنگ و هنر
خانه و خانواده
پرسشهای من
  حقوق
راهنما
حقوق خانواده حقوق‌بشر
آزادی، دموکراسی و جامعه مدنی حقوق کار
پرسشهای سیستم پرسشهای کاربران
صفحه آخر بعدى ۲۱
منابع و مطالبی در مورد تهدید علیه امنیت پرواز و رابطه ی آن با ماده ی 687قانون مجازات اسلامی می خواستم . با تشکر
۱ دی ۱۳۸۸ | (۰) پاسخ
در مورد حقوق زنان و حقوق مردان در ایران نظر خود را بگویید؟
۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۸ | (۱) پاسخ
سلام.آیا به نظر شما اجاره یک منزل مسکونی در مجتمع تجاری درست است؟در مجتمع ۸واحدی که ۳ واحد مسکونی مابقی تجاری است.
۲۳ شهریور ۱۳۸۷ | (۲) پاسخ
با سلام . من در سال 84 یک واحد آپارتمان را بصورت پیش فروش به قیمت متری 280 هزار تومان در شهرری خریداری کردم و شرکت ساختمانی متعهد شد حدودآ 6 ماه بعدآن واحد را تحویل دهد . لازم به ذکر است کلیه هزینه های مقررشده در قرار داد طبق تعهد پرداخت گردید و مبلغ 4 میلیون تومان هزینه نهایی آن قرار شد در محضر هنگام انتقال سند پرداخت گردد اما شرکت چون بطور زیرکانه بصورت صریح در قرار داد اولیه تاریخ تحویل ساختمان را ذکر نکرده بود و بعداز سه سال یعنی در سال 87 با توجه به افزایش بی سابقه قیمت مسکن شرکت میگوید بیا پولت را مطابق سه سال پیش پس بگیر .شما بفرمائید من آیا میتوانم به حقوقم برسم؟لازم به ذکر است طبق شنیده ها دادگاه بخاطر اینکه تاریخ تحویل بنا در قرار داد ذکر نشده ممکن است حق را یه سازنده بدهد در صورتی که حق با او نیست چون قیمت مسکن را مطابق سال 84 محاسبه کرد و بصورت 6 ماهه طبق قرار داد تحویل گرفت . لطفا کمکم کنید
۲۷ خرداد ۱۳۸۷ | (۰) پاسخ
باسلام.اینجانب یک اتومبیل زانتیا خریداری کردم.ولی فروشنده کلاه بردار بوده وبا نقشه از پیش طراحی شده که طی قولنامه دستی وکل مبلغ بیست وسه ملیون تومان گرفته وامضا واثر اگشت زده ودر قولنامه شماره اتومبیل بدلیل انکه در آن لحظه نبود نوشته نشده ودرتاریخ ۱۱/۶/۸۶فقط رنگ ومدل وسند درنزد آقای حیدری که صاحب قبلی بوده قید شده واما در تاریخ ۲۹/۵/۸۶به شریک فراری خود واگذار وسند انتقال شده وایشان به دیگری فروخته وسند زده وحال شکایت مبنی بر فروش مال غیر کردم ودر آگاهی اعلام کرده معامله صوری بوده ودونفر شاهد زیر قولنامه را گواهی نمودند که یکی حاضر به شهادت شده ودیگری کارگر خودشان بود شهادت کذب داده ولی ظاهرا به آن چیزی ندادن وآن نیز حاضر بشهادت شده باتوجه به نفوذ بالایی که دارند آیا اینجانب به حق وحقوق از راه کیفری میرسم یانه ودر ضمن یکبار که از محتوای کلاه برداری اینها خبر نداشم شکایت مبنی بر کلاهبراری کرده اما رد شده بود.
۱۳ خرداد ۱۳۸۷ | (۰) پاسخ
درتاریخ۳/۸/۸۲یک واحدآپارتمان را از همسر سابقم که درآن هنگام زوجه من بود خریدم.ثمن معامله کاملا مشخص ومبایعه نامه به خط ایشان وامضا واثر ایشان می باشد.در۹/۹/۸۵از هم جدا شدیم.بنده به ایشان فرصت دادم تا زمانیکه مسافرت هستم وسایلش را از منزلم بردارد.وقتی برگشتم دیدم خانه ام را به اجاره داده وبنده پس از شکایت از ایشان منکر مبایعه نامه شد.دادگاه کارشناس تعیین کرد وکارشناس نظربنده را تاییدنمود.بااعتراض مجدد وی هیات کارشناسان نظرکارشناس اول را تایید کرد.دادگاه هم پس ازتحقیقات موسع ایشان را محکوم به پرداخت ۴۰۰هزارتومان درحق دولت وپرداخت منافع ماخوذه اجاره بها به اینجانب نمودند.حکم مورد اعتراض قرار گرفت ودردادگاه تجدید نظر این دفعه گفتند که بنده(محکوم علیه) مال را هبه نموده ام وهیچ پولی دریافت ننموده ام.
حال با این اظهارات ضدونقیض رای دادگاه تجدیدنظر چه می تواند باشد؟؟؟؟؟
۲۷ فروردین ۱۳۸۷ | (۰) پاسخ
با سلام.
اگر حکم دادگاه بر اساس موازین قانونی ومنطبق با نظر کارشناس وهیات کارشناسان باشد وبا اعتراض محکوم علیه روبرو گردد دردادگاه تجدید نظر چقدر احتمال نقض رای وجود دارد.
با احترام رضایی
۲۷ فروردین ۱۳۸۷ | (۰) پاسخ
باسلام

حدود یک سال پیش همسایه بغلی من در اثر کود برداری منجر به ریزش دیوار حیاط خانه گردید. و کتبا متهد شد که در عرض یک ماه دیواره حیاط را درست وتحویل دهد در صورت دیر کرد روزانه یکصد تومان بابت دیر کرد(قرارداد فی ما بین به صورت دستی نوشته شده و دو نفر نیز شاهد امضا کردن ) پرداخت کند اما متاسفانه به تعهدات عمل نکرد و من از راه قانون شکایت کردم.و پرونده را به شورای حل اختلاف دادن ولی باز هم عمل نکرد و من دوباره به صورت حقوقی شکایت کردم.

در شورای حل اختلاف قرارداد را قبول کرده .

۲ـدر شورا متهد شود که دیوار را درست کند و به شورا اطلاع دهد تا خسارت تا همان روز محاسبه شود چون روزانه بود ولی باز هم درست نکرد

۳ـاستشهادت محلی دارم بابت درست نکردن

لطفا دقیق و قانونی طبق ماده قانون اساسی میتوانم خسارتم را روزانه بگیرم راهنمائی کنید


با تشکرات فراوان
۴ اسفند ۱۳۸۶ | (۰) پاسخ
با سلام
با سلام
پدر من حدود 6 ماه پیش تصادف کرد که استخوان ران ایشان شکست و عمل جراحی انجام دادن و پلاتین کار گذاشتن والان بعد از شش ماه نظریه پزشکی قانونی نوی نامه اش این بود که بهبود حاصل شده و نیاز به معاینه مجدد ندارد. همچنین ارش نسوج آسیب دیده و پیوند رو 3.5 درصد کل دیه تعیین کرده.
سوال من این بود که رای دادگاه فقط به این مقدار 3.5 درصد دیه توجه می کند یا اینکه هزینه درمان و پلاتین که حدود 800 هزار تومن شده رو نیز در نظر می گیره .و اینکه هنوز پای پدرم پلاتین دارد و اون ودرنیاوردن.
در ضمن دادگاه به از کارافتادگی پدرم در این 6 ماه و بلکه بیشتر توجه می کند یا نه؟
ممنون از توجهتون
۳۰ بهمن ۱۳۸۶ | (۰) پاسخ
با سلام اشکال اصل یکم قانون اساسی را توضیح دهید
۲۷ بهمن ۱۳۸۶ | (۰) پاسخ
اشکال اصل یکم قانون اساسی
۲۵ بهمن ۱۳۸۶ | (۰) پاسخ
شوهرم4سال پیش درسانحه تصادف فوت کرده وبا توجه به زخمی بودن خودم در آن سانحه قیومیت تنها فرزند دخترم را باتوجه به اینکه پدرشوهرم فوت کرده بود مادر شوهرم به عهده گرفته است . آیا بنده میتوانم با عنایت به اینکه شوهر کرده ودخترم پیش خودم زندگی میکند قیومیت آن را نیز خودم بگیرم. ودر این صورت مشکلی از نظر مهریه برایم بوجود نمی اید.
۹ بهمن ۱۳۸۶ | (۱) پاسخ
با سلام
حدود یکسال گذشته یک واحد آپارتمان خریدیم.اما فروشنده به بهانه اینکه سند خانه در رهن بانک است تاکنون از سند زدن خانه به نام ما طفره رفته اگرچه که در قرارداد قید شده ده روز بعد از تنظیم وعقد مبایعه نامه ودریافت نیمی از پول خانه فروشنده باید سند را برای بنام زدن آزاد کرده باشد. حالا بعد از گذشت 10 ماه ایشان میگویند که ضرر کرده و به اصطلاح دبه کرده ومیخواهد یا خانه را پس بگیرد یا قیمت را تغییر دهد .اگر چه این آقا یک سرمایه دار بزرگ است وتازه در مبایعه نامه حق هیچگونه تغییری وپشیمانی در قیمت را نه ما ونه ایشان نداریم

لطفا در اینمورد راهنمایی کنید
۴ دی ۱۳۸۶ | (۰) پاسخ
باسلام
خانمی بایک آمریکائی درسفارت ایران درترکیه عقد وازدواج خودرا ثبت میکنندوهمدیگرراترک وهریک بکشور خود برمیگردندبعدازمدتی ارتبات ازطرف آمریکائی قطع میشودوالان مدت بیش ازیک سال است
پاسخی به پیامها نمیدهداکنون خانوم قصدطلاق داردلطفا راهنمائی فرمائید باید چه بکند
باتشکر
۱۸ آذر ۱۳۸۶ | (۰) پاسخ
در سال ۱۳۸۴ شکایتی در رابطه با کلاه برداری در شیراز تسلیم کردم وبه من گفتند هر وقت وقت دادگاه شد به ادرس شما احظاریه میفر ستیم الان دو سال از طرح شکایت میگذرد ولی خبری نشده چگونه باید بیگیری نمایم
۲۱ آبان ۱۳۸۶ | (۰) پاسخ
سلام
اگر شخصی مغازه ای را به عنوان سرقفلی در اختیار داشته باشد آیا می تواند بدون رضایت صاحب ملک آن را به دیگری واگذار نماید؟
آیا از طریق قانونی چنین کاری امکان پذیر است؟
۲۵ شهریور ۱۳۸۶ | (۰) پاسخ
یسکبا سلام در صورتی که چک برگشتی به مدت ۵ سال بدون رفع سو اثر باقی بماند آیا همچنان سوء اثر آن باقی خواهد ماند و بطور کلی چک برگشتی که نسبت به رفع سوء اثر آن اقدام نشود چه سر نوشتی پیدا خواهد کرد؟
من دارای
۱۵ شهریور ۱۳۸۶ | (۰) پاسخ
سسسسسلام می خواستم تعریف حقوقی جنایت رو برام بگید مرسی
۳ شهریور ۱۳۸۶ | (۱) پاسخ
۱ـااااااااااااابا سلام در چه شرایطی ضابطین دادگستری میتوانند از
با گاز اشک آور.باتوم وسایر سلاح های سرد استفاده نمایند و راهکار اثبات استفاده مشروع آنها در محکمه چگونه است باتشکر
۲۱ تیر ۱۳۸۶ | (۰) پاسخ
آیا با واگذاری شرکت دولتی به بخش خصوصی کارمندان رسمی آن را می توات تحت عنوان ثمن معامله به خریدار منتقل کرد؟ منع قانونی ندارد؟
۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ | (۱) پاسخ
صفحه آخر بعدى ۲۱